Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bonita har litt proplem med ørene sine, og må vaske dem ei ukes tid. Men det virke som ørerensen jeg kjøpte til dyrlegen er ubehagelig. Vært i kontokt med veterinærkontoret og fikk ikke noe godt svar. Har dere forslag på mild rensing av ørene? 

Skrevet

Hvordan problem med ørene har hunden? Det er helt normalt at det er vondt å rense ørene på en hund som har ørebetennelse eller sopp, og anbefaler å bruke det som veterinæren har utskrevet/gitt.

Skrevet

Hun har litt skitt i ørene og rister litt på hodet. Ikke snakk om ørebetennelse eller sopp. Kun fått kjøpt ei flaske med ørerens dem selger på klinikken. Virker som hun blir sår i huden i ørene ved bruk av den ørerensen vi fikk kjøpt der og hun har for første gang på 15,5 år vist ubehag. Så jeg lurer på er det en mild ørerens på markedet jeg kan prøve? 

Skrevet
Just now, AnkiogBonita said:

Hun har litt skitt i ørene og rister litt på hodet. Ikke snakk om ørebetennelse eller sopp. Kun fått kjøpt ei flaske med ørerens dem selger på klinikken. Virker som hun blir sår i huden i ørene ved bruk av den ørerensen vi fikk kjøpt der og hun har for første gang på 15,5 år vist ubehag. Så jeg lurer på er det en mild ørerens på markedet jeg kan prøve? 

Det ytre øret kan du vaske med en bomullsdott med vann på eller lignende. Ellers skal denne være grei. 

Hadde en del hoderisting på min yngste for noen år siden, men det gikk over av seg selv uten behov for behandling (ble sjekket av vet). 

Skrevet

Kan jo kjøpe saltvannsampuller eller noe sånt da. Det er jo helt mildt og du får nok renset, men er jo ingen virkestoffer i det så om du trenger noe medisinsk så funker det nok ikke.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...