Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilke sanger skal spilles i ditt bryllup og din begravelse?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg syntes Bård hinta litt, så da laget jeg tråden. Kan komme mange fine låter her! Så, enkelt og greit, hvilke sanger skal spilles i ditt bryllup og din begravelse?

I mitt bryllup:

I min begravelse:

(Nei, jeg bytta ikke om :lol: )

Skrevet

Vips så skjønner jeg at jeg er veldig gammeldags på denne fronten, men så er det jo et bittelite halvår til jeg er 40 da..haha.

For her er det ingen nymotens sanger, men salmer.

Blir vel neppe gift når vi ikke har fått ut fingern etter 23 års samboerskap... :w00t:

Men skulle det nå bli et bryllup, så er jeg glad i "Å leva det er å elska", men fant ingen brukbar link på den.

Både jeg og gubben vil ha denne i begravelsene våre:

Da jeg var 5 år gammel døde både bestemora og søskenebarnet mitt.

I begge begravelsene, som vel er de første minnene jeg har fra barndommen spilte de Hist ved floden.

Den salmen har liksom festa seg, og da pappa døde da jeg var 17 år, var det en selvfølge at denne ble spilt.

Den er vel i grunnen en gjenganger i begravelsene i nærmeste familie både på mor- og farsiden.

Og den vil jeg gjerne ha i min begravelse også...

http://www.youtube.com/watch?v=FyDbhqK42B8

Skrevet

Åh, gøy å se! Vanskelig å bestemme sånt.

Giftet meg i sommer og vi styrte lenge med hvilken musikk vi skulle ha under seremonien ( Human - Etisk vigsel), før vi endte opp med:

på vei "opp", og

etter vielsen.

Begravelse aner jeg ikke, den er heldigvis ikke mitt problem.

Skrevet

No har det vel forsåvidt vore nemnt før, men vi hadde altså kyrkjeorgelversjon av kjenningsmelodien til barnetvserien Flukta frå Dyreskogen som utgangsmelodi til vårt bryllaup:

:wub:

  • Like 5
Skrevet

Favorittlåt!

Love frekventerer platespilleren min temmelig ofte sommerstid.

Kommer ikke på noen låter nå som burde spilles, det er veldig mange, og jeg må nesten tenke over saken.

Jeg og to andre har en egenkomponert dans til den som vi danset til min nåværende kjærestes store begeistring på Quart 05'. :P

Skrevet

Beklager dobbelposting.

Kom til å tenke på en plate jeg har et spesielt forhold til, som noen gjerne må spille i min begravelse, No More Shall We Part av Nick Cave & the Bad Seeds.

En tilfeldig låt fra platen:

...men det hadde blitt en trist begravelse.

Skrevet

Døden tenker jeg ikke på, men ville antakelig hatt denne når jeg giftet meg:

River flows in you.

Skrevet

Bryllup aner jeg ikke. En skikkelig glad-sang hvertfall!

Men jeg har alltid vært sikker på hva jeg skal ha i begravelsen; denne tradisjonelle sangen som forandrer seg til en ganske happy-låt etterhvert :D

Og elsker jeg Dropkick Murphys, så det hadde ikke gjort noe om de spilte live der, også kunne jeg ha tittet ned fra himmelen (eller opp fra *******)! :ahappy:

Skrevet

Har gifta meg alt, tviler på at jeg kommer til å prøve det en gang til, men i begravelsen min vil jeg at de skal spille:

Skrevet

Har ikke tenkt på hva jeg skal gifte meg til... må pønske litt på det. Men postludiet til begravelsen er i alle fall klinkende klar! :banana:

http://www.youtube.com/watch?v=0sq8VDXlWQk&ob=av2e

Hahahaha! Her hadde ikke jeg klart å holde igjen latteren samme hvor mye jeg hadde prøvd! Jeg skal herved "crashe" begravelsen din når den tid kommer, dersom ikke jeg allerede ligger i "boxen" min :D

Skrevet

Hahahaha! Her hadde ikke jeg klart å holde igjen latteren samme hvor mye jeg hadde prøvd! Jeg skal herved "crashe" begravelsen din når den tid kommer, dersom ikke jeg allerede ligger i "boxen" min :D

Velkommen skal du være :lol: Skal ikke ha noen sure miner i min begravelse, gitt!

Skrevet

Aner ikke hva eg skal ha i bryllupet, noe som eg faktisk holder på å planlegge.

Men i bergavelsen min blir det denne. Veldig naturlig når eg har totovert Amazing Grace på håndleddet mitt.

Skrevet

Må jo se om jeg finner mine sanger da

Brulupp:

http://www.youtube.com/watch?v=e3izyRvktw4

Begravelse:

Nå vet jeg da ikke om det blir sann har da ikke klart å gifte meg enda i en alder av 45 og skal jeg gifte meg så må en jo sammarbeide med den en skal gifte seg med. Og i begravelsen ja se der har jeg i grunnen ikke noe å si.

Editt: Tror ikke jeg kommer til å bli gift Og i begravelsen vil jeg gjerne ha Gabriellas sang men fikk ikke lov til å legge den til som fil

Skrevet

Tja si det. Halvdan Sivertsen og bruremarsj fra Lødingen kanskje?

Og begravelse: Unit Five med hvil under stjerna. Den er skikkelig fin-trist syns jeg. Kanskje spesielt siden jeg knytter den til tiden rundt da bestemoren min (som jeg var veldig knyttet til) døde. Men fin er den!

Skrevet

Har giftet meg og vi hadde mye fin musikk både i vielsen og på festen.

Men denne sangen betød mest for oss og var den vi danset bryllupsvalsen til.

http://www.youtube.com/watch?v=4lazdg-eqmQ

Begravelse har jeg ikke tenkt så mye på, men min første tanke ble denne:

Begge sangene er så vakre og jeg har så sterke følelser knyttet til de.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har hatt tispe med løpetid før, men dette er en ny opplevelse. Frøkna er 2 år, og har sin 4. løpetid nå. Og det er en helt annen opplevelse enn hennes tidligere løpetider, og andre tisper i heimen. De to andre løpetidene hennes har vært rolige, hun har vært nedstemt, men ellers ikke noe spesielt. Vi er på dag 9-10, og den litt triste hunden som har hengt med hodet i et par uker, har plutselig et stort,litt manisk glis, hun jukker på beina våre, og også på ryggen min da jeg skulle fyre i ovnen før i dag. Hun piper og synger,sutrer og er som en klistremerke på oss både dag og natt. Jeg antar vi er inne i stådagene. På tur tisser hun hele tiden,mens hun løfter beinet høyt, og tisser gjerne på gjerder og annet som stikker ut.(Hun får ikke lov til det) Vi har ei annen tispe i huset uten løpetid, men hun oppførte seg aldri slik da hun hadde løpetid, ikke en annen tispe vi hadde heller, så dette er jo en interessant opplevelse! Den andre tispa vår er nesten 10 år eldre, og ser ut som om hun tenker sitt om småen som er heelt smårar om dagen🤭 Jeg ser for meg at min lille neppe er den eneste som blir litt spesiell på denne tiden,hører gjerne om flere!
    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...