Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En middags tråd der vi kanskje kan finne inspirasjon av hverandre? Jeg sliter av og til med å finne ut hva vi skal ha til middag, selv om matprat.no er full av oppskrifter så virker ikke alt der så realistisk hele tiden :lol:

Min dagens middag idag er kålrotstappe med kotelett og brokkoli :)

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

I dag laget jeg denne:

http://matoppskrift.org/kyllingfilet-med-poteter-i-tomatsaus/

Kyllingfilet med poteter i tomatsaus.

Veldig mager, sunn middag som er kjempelett å lage. Dessuten har jeg alltid ingrediensene liggende, så det er en perfekt middag på dager der jeg ikke gidder handle.

Siden jeg er sånn kaloriteller passer sånne retter meg godt. Blir veldig mye mat ut av det, så man bli mett på få kalorier.

Anbefales :)

Guest Michellus
Skrevet

Dagens middag var chana masala med hjemmelaget hummus til.

Festmåltid jo, Nirm :blink:

I dag spiste vi billigtaco :lol: Det er rett og slett mexicansk gryterett + kjøttdeig + lefser (+ dressing) = Taco, bare mye billigere xD

Skrevet

i dag spiste vi rester fra gårsdagens Chili Con Carne gryte, hjemmelaget fra bunn av. smaker enda bedre dagen etter synes jeg :ahappy: tilbehør til den var ganske enkelt i dag: chili tortilla og rømme.

Greit med en sånn tråd ja, synes det er gørr kjedelig å finne på middagsmater..også er jeg visst litt kresen på hva jeg vil spise sier samboer :blink:

Skrevet

Igår hadde vi kyllingfilet med rub fra Rimi og en kryddermix fra Hellas (mix for chicken), sammen med jasmine ris, lett-bernaise og masse brokkoli.

Dagens ble svinefilet med krydder og jasmine ris, lett-bernaise og masse brokkoli :P

Vi er ikke glad i ris og brokkoli i det hele tatt :innocent:

Skrevet

Laksewraps!

1 tortilla lompe (varmet)

1 laksefillet

1/2 avokado

mager kesam

sweet chilli saus

salatblad

Stek laksen i ovnen uten krydder (blir saftig og slipper å steke i panna, men eget valg)

Ha litt salatblader på lompa, og legg varmm laks oppå (mulig en hel er litt mye for en lompe)

Legg litt avokadobiter på.

Bland mager kesam og sweet chilli saus i en bolle så sterk som du ønsker den, og ha så mye du har lyst på opp der.

Brett lompa sammen, og du har en veldig digg og sunn middag :)

Guest Jonna
Skrevet

Jeg har fått dille på Limemarinert torsk. Anbefales, en smaksopplevelse og sundt.

I dag skal jeg lage indonesisk/malaisisk stekt ris eller Nasi Goreng. Koker ris, så steker jeg det sammen med grønnsaker. Skal ha de i tortillas/lefser sammen med avocado og spinat. Litt sånn oppsamling av grønnsaker før de begynner bli for gammelt :P

Skrevet

Hmm, tror jeg må kjøpe tortillas i morgen, for nå fikk jeg lyst på både Mariannes og Jeanettes middagsforslag!

I dag skal jeg ha calzone fra Rema. Latskap, kalles det. :lol: (Selv om jeg er veldig glad i å lage mat, er det til tider innmari kjedelig å lage kjempedeilige, spennende og varierte middagsretter når man bare er én person.)

Skrevet

Hmm, tror jeg må kjøpe tortillas i morgen, for nå fikk jeg lyst på både Mariannes og Jeanettes middagsforslag!

I dag skal jeg ha calzone fra Rema. Latskap, kalles det. :lol: (Selv om jeg er veldig glad i å lage mat, er det til tider innmari kjedelig å lage kjempedeilige, spennende og varierte middagsretter når man bare er én person.)

*grøsse* sist jeg spiste det lå jeg en dag med drypp på sykehuset...ble skikkelig dårlig :(

Skrevet

Nå har jeg fått tips til å prøve både poteter i tomatsaus (nytt for meg) og Jeanette sin torsk. Høres veldig godt ut!

Jeg er veldig glad i kålrotstappe, og kommer til å lage det snart også kjenner jeg :P Har noen ganger laget det som snacks, bare fordi jeg hadde så lyst på :icon_redface:

Chilli con carne fra bunnen av hørtes slett ikke dumt ut, men spørs om jeg kommer så langt gitt. Kanskje jeg får stikke innom larsen en tur om jeg får lyst på :whistle:

Skrevet

I dag har jeg hatt "wok"/ snarstekte grønnsaker med litt stekt svinefilet. Mager kesam og søt chilisaus til.

Skrevet

Cobb pasta! Yummi! :hyper:

Serveres gjerne med brød, f.eks. pariserloff

Liker du pasta? Kylling? Er lett rett med masse herlig smaker som smelter i munnen din? :ahappy:

4 posjoner.



  • 3 halvlitere cherrytomater. (eller kutt noen vanlig tomater i litt mindre biter)
  • 4 ss Virgin Olive Olje
  • Salt og og pepper
  • 6-7 skiver bacon
  • Pasta(litt avhengig av hvor mye pasta du vill ha oppi.) Pastatype velger du selv.
  • 1 kg kyllinfilet, skåret i biter.
  • 2 avocados ( i biter)
  • 1 sitron
  • En dæsj "hot saus" eller bbq saus.
  • 4-5 purreløk eller vårløk, kuttet i fine strimler.
  • 1 pakke blå ost.
  • frisk basilikum, hakket (en liten håndfull)
  • persille, hakket (en liten håndfull)

Også hvordan det gjøres da :lol:

3031CobbPasta2_tomatoes_thumb.jpg

Ha tomatene på ei plate med bakepapir. Ha på oljen og krydre de litt. Sett de i ovnen til de er møre. (ca 12-15 minutter)

3031CobbPasta1_bacon_thumb.jpg

Enten stek baconet i oven (da blir i strøest) eller i pannen. I oven skal de ligge i hele skiver i ca 15 minutter.

Når baconet og tomatene er satt i ovnen, kok pastaen. (følge anbefalt koke tid ol. bak pakken med pasta du bruker)

3031CobbPasta3_chicken_thumb.jpg

Mens pastaen kokes, skjær opp og stek kyllingen. Den skal stekes i ca 6-7 minutter.

Mens kyllingen steker, skjær opp avocadoen og press sitronen over.

Når kyllingen er ferdig stekt, sleng i hvitløken og det i panna med kyllingen ca 1 minutt.

3031CobbPasta7_smash_thumb.jpg

Ta ut tomatene og mos de lett. Sleng purren inn i den "lette mosen"

Sååå. Blandet du alt dette i en gryte. Start med tomatene, litsett deretter pastaen og kyllingen. Topp alt med sprøtt bacon, avocado biter, smuldret blåost og urtene (bas. og per.) :ahappy:

3031CobbPasta10_final.jpg

Her er en rask-rask versjon jeg laget med en gang. Byttet ut blåsosten med fetaost, orket ikke og ha tomatene i ovnen. Og la til litt arparges :ahappy: Men anbefaler den orginale for dere som har tid!

DSC_0303.jpg

Skrevet

Hjemmelagde Kjøttkaker i brun saus m poteter

Fiskeboller

Hjemmelagde kjøttboller

Ovnsbakt ørret

Svinekotelett i brun saus

Karbonader

Fiskekaker i brun saus

Fiskesuppe med mini fiskeboller oppi

Kyllingfilet med ris

Jeg er ikke glad i poteter neeei.. :whistle:

Skrevet

Har også samboer, men pga jobb blir det ofte middag alene.

I dag ble det hamburger inspirert av The Nighthawk Diner i Oslo.

Den ble kåret til Årets Restaurant 2010 og har sinnsykt gode hamburgere og milkshake man kan dø for....!

Karbonadedeig med div krydder (i mitt tilfelle hvitløksalt, pepper, paprika) stekes 2 min på hver side.

Ha på noen skiver cheddar og la den ligge litt i panna til osten begynner å smelte.

Varm hamburgerbrødet og server med sylteagurk og en grønn salat.

Mmmmm...

Skrevet

Hjemmelagde Kjøttkaker i brun saus m poteter

Fiskeboller

Hjemmelagde kjøttboller

Ovnsbakt ørret

Svinekotelett i brun saus

Karbonader

Fiskekaker i brun saus

Fiskesuppe med mini fiskeboller oppi

Kyllingfilet med ris

Jeg er ikke glad i poteter neeei.. :whistle:

Hadde du alt dette til middag idag ?! Wow. Bunnløse Synnøve jo :lol:

Skrevet

Festmåltid jo, Nirm :blink:

I dag spiste vi billigtaco :lol: Det er rett og slett mexicansk gryterett + kjøttdeig + lefser (+ dressing) = Taco, bare mye billigere xD

Det er supergodt faktisk, sunt og lidelsesfritt. ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så dette skjer sammen med andre hunder i huset? Det høres jo ut som hun kan trenger litt tydeligere rammer og trening på ro rundt de andre hundene generelt. Alt dette er jo ting som bør jobbes med, og ikke bare avbrytes og unngåes der og da. Hvis dette allerede har vært sånn i snart to år så vil jeg anbefale å få hjelp av en hundetrener som komme hjem til dere og se på rutinene og hjelpe med et treningsopplegg som kan gjøre henne både tryggere og roligere.
    • Hundene er løse inne så de er ikke i bånd. Har merka at hunden er stresset og ikke helt hva hun skal gjøre med all stresset inne i seg så hopper hun på ryggen. Også eskalerer det. Det samme er i bilen og hundene er i bur. Hunden kan ikke se de andre sitter i bur fordi da bjeffer hun og stresser. Hunden har da eget bur med teppe rundt og det fungerte bedre. Hun må dog hentes ut av bilen sist fordi hun kan ikke se at de andre hundene hopper ut av bilen etter hun er på bakken. Da hopper hun opp på ryggen igjen. Hun er alltid sist ut men noen ganger går heller ikke det og hun blir frustrert. Jeg merka at det var noe med valpen da hunden kom hit og har hatt utfordringer med det senere. Men vi fortsetter å jobbe med dette. Prøver å la hun verken bli overstimulert eller understimulert men med akkurat passe aktivitet. Også det mentale og mentaltrening.
    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...