Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En middags tråd der vi kanskje kan finne inspirasjon av hverandre? Jeg sliter av og til med å finne ut hva vi skal ha til middag, selv om matprat.no er full av oppskrifter så virker ikke alt der så realistisk hele tiden :lol:

Min dagens middag idag er kålrotstappe med kotelett og brokkoli :)

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg tror jeg sprekker... To flotte blomkålhoder brekt i store buketter, forvellet i vann til nesten møre. En god liter hvit saus med muskat over blomkålen (som ble sirlig stappet ned i en ildfast fo

Omnomnomnomnom!!!

Jeg leste først... Morrabrød

Posted Images

Skrevet

I dag laget jeg denne:

http://matoppskrift.org/kyllingfilet-med-poteter-i-tomatsaus/

Kyllingfilet med poteter i tomatsaus.

Veldig mager, sunn middag som er kjempelett å lage. Dessuten har jeg alltid ingrediensene liggende, så det er en perfekt middag på dager der jeg ikke gidder handle.

Siden jeg er sånn kaloriteller passer sånne retter meg godt. Blir veldig mye mat ut av det, så man bli mett på få kalorier.

Anbefales :)

Guest Michellus
Skrevet

Dagens middag var chana masala med hjemmelaget hummus til.

Festmåltid jo, Nirm :blink:

I dag spiste vi billigtaco :lol: Det er rett og slett mexicansk gryterett + kjøttdeig + lefser (+ dressing) = Taco, bare mye billigere xD

Skrevet

i dag spiste vi rester fra gårsdagens Chili Con Carne gryte, hjemmelaget fra bunn av. smaker enda bedre dagen etter synes jeg :ahappy: tilbehør til den var ganske enkelt i dag: chili tortilla og rømme.

Greit med en sånn tråd ja, synes det er gørr kjedelig å finne på middagsmater..også er jeg visst litt kresen på hva jeg vil spise sier samboer :blink:

Skrevet

Igår hadde vi kyllingfilet med rub fra Rimi og en kryddermix fra Hellas (mix for chicken), sammen med jasmine ris, lett-bernaise og masse brokkoli.

Dagens ble svinefilet med krydder og jasmine ris, lett-bernaise og masse brokkoli :P

Vi er ikke glad i ris og brokkoli i det hele tatt :innocent:

Skrevet

Laksewraps!

1 tortilla lompe (varmet)

1 laksefillet

1/2 avokado

mager kesam

sweet chilli saus

salatblad

Stek laksen i ovnen uten krydder (blir saftig og slipper å steke i panna, men eget valg)

Ha litt salatblader på lompa, og legg varmm laks oppå (mulig en hel er litt mye for en lompe)

Legg litt avokadobiter på.

Bland mager kesam og sweet chilli saus i en bolle så sterk som du ønsker den, og ha så mye du har lyst på opp der.

Brett lompa sammen, og du har en veldig digg og sunn middag :)

Guest Jonna
Skrevet

Jeg har fått dille på Limemarinert torsk. Anbefales, en smaksopplevelse og sundt.

I dag skal jeg lage indonesisk/malaisisk stekt ris eller Nasi Goreng. Koker ris, så steker jeg det sammen med grønnsaker. Skal ha de i tortillas/lefser sammen med avocado og spinat. Litt sånn oppsamling av grønnsaker før de begynner bli for gammelt :P

Skrevet

Hmm, tror jeg må kjøpe tortillas i morgen, for nå fikk jeg lyst på både Mariannes og Jeanettes middagsforslag!

I dag skal jeg ha calzone fra Rema. Latskap, kalles det. :lol: (Selv om jeg er veldig glad i å lage mat, er det til tider innmari kjedelig å lage kjempedeilige, spennende og varierte middagsretter når man bare er én person.)

Skrevet

Hmm, tror jeg må kjøpe tortillas i morgen, for nå fikk jeg lyst på både Mariannes og Jeanettes middagsforslag!

I dag skal jeg ha calzone fra Rema. Latskap, kalles det. :lol: (Selv om jeg er veldig glad i å lage mat, er det til tider innmari kjedelig å lage kjempedeilige, spennende og varierte middagsretter når man bare er én person.)

*grøsse* sist jeg spiste det lå jeg en dag med drypp på sykehuset...ble skikkelig dårlig :(

Skrevet

Nå har jeg fått tips til å prøve både poteter i tomatsaus (nytt for meg) og Jeanette sin torsk. Høres veldig godt ut!

Jeg er veldig glad i kålrotstappe, og kommer til å lage det snart også kjenner jeg :P Har noen ganger laget det som snacks, bare fordi jeg hadde så lyst på :icon_redface:

Chilli con carne fra bunnen av hørtes slett ikke dumt ut, men spørs om jeg kommer så langt gitt. Kanskje jeg får stikke innom larsen en tur om jeg får lyst på :whistle:

Skrevet

I dag har jeg hatt "wok"/ snarstekte grønnsaker med litt stekt svinefilet. Mager kesam og søt chilisaus til.

Skrevet

Cobb pasta! Yummi! :hyper:

Serveres gjerne med brød, f.eks. pariserloff

Liker du pasta? Kylling? Er lett rett med masse herlig smaker som smelter i munnen din? :ahappy:

4 posjoner.



  • 3 halvlitere cherrytomater. (eller kutt noen vanlig tomater i litt mindre biter)
  • 4 ss Virgin Olive Olje
  • Salt og og pepper
  • 6-7 skiver bacon
  • Pasta(litt avhengig av hvor mye pasta du vill ha oppi.) Pastatype velger du selv.
  • 1 kg kyllinfilet, skåret i biter.
  • 2 avocados ( i biter)
  • 1 sitron
  • En dæsj "hot saus" eller bbq saus.
  • 4-5 purreløk eller vårløk, kuttet i fine strimler.
  • 1 pakke blå ost.
  • frisk basilikum, hakket (en liten håndfull)
  • persille, hakket (en liten håndfull)

Også hvordan det gjøres da :lol:

3031CobbPasta2_tomatoes_thumb.jpg

Ha tomatene på ei plate med bakepapir. Ha på oljen og krydre de litt. Sett de i ovnen til de er møre. (ca 12-15 minutter)

3031CobbPasta1_bacon_thumb.jpg

Enten stek baconet i oven (da blir i strøest) eller i pannen. I oven skal de ligge i hele skiver i ca 15 minutter.

Når baconet og tomatene er satt i ovnen, kok pastaen. (følge anbefalt koke tid ol. bak pakken med pasta du bruker)

3031CobbPasta3_chicken_thumb.jpg

Mens pastaen kokes, skjær opp og stek kyllingen. Den skal stekes i ca 6-7 minutter.

Mens kyllingen steker, skjær opp avocadoen og press sitronen over.

Når kyllingen er ferdig stekt, sleng i hvitløken og det i panna med kyllingen ca 1 minutt.

3031CobbPasta7_smash_thumb.jpg

Ta ut tomatene og mos de lett. Sleng purren inn i den "lette mosen"

Sååå. Blandet du alt dette i en gryte. Start med tomatene, litsett deretter pastaen og kyllingen. Topp alt med sprøtt bacon, avocado biter, smuldret blåost og urtene (bas. og per.) :ahappy:

3031CobbPasta10_final.jpg

Her er en rask-rask versjon jeg laget med en gang. Byttet ut blåsosten med fetaost, orket ikke og ha tomatene i ovnen. Og la til litt arparges :ahappy: Men anbefaler den orginale for dere som har tid!

DSC_0303.jpg

Skrevet

Hjemmelagde Kjøttkaker i brun saus m poteter

Fiskeboller

Hjemmelagde kjøttboller

Ovnsbakt ørret

Svinekotelett i brun saus

Karbonader

Fiskekaker i brun saus

Fiskesuppe med mini fiskeboller oppi

Kyllingfilet med ris

Jeg er ikke glad i poteter neeei.. :whistle:

Skrevet

Har også samboer, men pga jobb blir det ofte middag alene.

I dag ble det hamburger inspirert av The Nighthawk Diner i Oslo.

Den ble kåret til Årets Restaurant 2010 og har sinnsykt gode hamburgere og milkshake man kan dø for....!

Karbonadedeig med div krydder (i mitt tilfelle hvitløksalt, pepper, paprika) stekes 2 min på hver side.

Ha på noen skiver cheddar og la den ligge litt i panna til osten begynner å smelte.

Varm hamburgerbrødet og server med sylteagurk og en grønn salat.

Mmmmm...

Skrevet

Hjemmelagde Kjøttkaker i brun saus m poteter

Fiskeboller

Hjemmelagde kjøttboller

Ovnsbakt ørret

Svinekotelett i brun saus

Karbonader

Fiskekaker i brun saus

Fiskesuppe med mini fiskeboller oppi

Kyllingfilet med ris

Jeg er ikke glad i poteter neeei.. :whistle:

Hadde du alt dette til middag idag ?! Wow. Bunnløse Synnøve jo :lol:

Skrevet

Festmåltid jo, Nirm :blink:

I dag spiste vi billigtaco :lol: Det er rett og slett mexicansk gryterett + kjøttdeig + lefser (+ dressing) = Taco, bare mye billigere xD

Det er supergodt faktisk, sunt og lidelsesfritt. ;)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...