Gå til innhold
Hundesonen.no

Ble litt hastverk her!


Siw Andrea Aae
 Share

Recommended Posts

Trenger hjelp! 

Vår kjære luna har fått løpetid og er klar for parring.. Dessverre viste det seg at kennelen vi hadde avtale med og hannhund klar, hadde blingsa og valgt ut faren hennes!! Så nå står vi altså uten hannhund og hu er midt i mottaket sitt.. ( byr seg fram) hun Er en langhåret brun chihuahua på drøye 2år og med gode papirer og stamtavle iorden..patella fri..

Vi bor i Trondheim.. noen som kan stille opp? 

20220826_201142.jpg

20220826_185036.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Da venter dere til neste løpetid og planlegger ordentlig med en hannhund som passer. Å ha hastverk og ende med en hanhund som er en dårlig kombinasjon er vel også dumt?

Det kan også være greit å se seg ut et par potensielle hannhunder for framtiden, med tanke på ulike ting. Som om hun ikke tar seg med den første dere prøver osv.

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

No e det IKKE sånn at vi hverken planla dårlig eller ikke hadd ting klart..vi vil jo itj godta en hannhund som ikke har papira i orden..

 

Btw..  jeg la ut ett spørsmål om noen kunne stille opp me en hannhund som kunne være aktuell.. ba IKKE om andres synsing og mening..DU veit jo itjnå om vår situasjon eller ka vi har /gjør klart..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det e absolutt IKKE sånn at vi ikke hadd ting klart.. hannhund va bestemt og klar allerede ifjor..  fra kennelen vi kjøpte tispa fra.. avtalen va at vi skull gi beskjed når løpetid starta..og levere hu der under dagene..løpetid kan vær LITT vanskelig å se, ettersom dem e så renslig..men vi oppdaga altså blod på tirsdag og sendt mld te kennelen..hu ba meg sende regnnr  te klargjøring av papira..får da mld tebake etter ei stund,der hu beklage seg,- for hu hadde plukka ut faren te tispa vår!! Dermed ble det "litt kritisk".. men jeg er altså IKKE ute etter nett troll som har så lite å gjøre at dem må kommentere andres innlegg negativt..  vi e itj opptatt av å parre tispa på død og liv herre tia,- va mer det å ha ny plan neste mulighet.. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

9 hours ago, Siw Andrea Aae said:

vi e itj opptatt av å parre tispa på død og liv herre tia,- va mer det å ha ny plan neste mulighet.. 

Hvis målet er å legge en plan for neste løpetid skjønner jeg ikke hva dere har hastverk med nå? Eller hvorfor det er relevant at hun er "midt i mottaket"?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

9 hours ago, jma said:

Det er ikke dårlig planlegging, men hannen som i utgangspunktet var valgt ut var faren hennes? ? 

Det var vel noen som hadde blingset litt på en stamtavle eller noe. Selv om det er en solid glipp, hvis denne oppdretteren faktisk avlet hunden som skal pares.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

6 timer siden, simira skrev:

Det var vel noen som hadde blingset litt på en stamtavle eller noe. Selv om det er en solid glipp, hvis denne oppdretteren faktisk avlet hunden som skal pares.

Som eier av hunden som skal parres så ville jeg jo selv vært såpass interessert i hannen at jeg hadde spurt om bilder og navn ol. Og da ikke gjenkjenne at hunden er faren? Det bare høres så utrolig merkelig ut for min del. ? 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 minute ago, jma said:

Som eier av hunden som skal parres så ville jeg jo selv vært såpass interessert i hannen at jeg hadde spurt om bilder og navn ol. Og da ikke gjenkjenne at hunden er faren? Det bare høres så utrolig merkelig ut for min del. ? 

Joda, men hvis man ikke har erfaringen så har man lært det nå, tenker jeg.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...