Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag skjedde det noe som ikke skulle skje i det hele tatt.. Trenger en utblåsning.

Vi skulle ta ut unghunden fra buret i bilen og satte på kobbelet. Jeg bor i et område med en del folk så jeg har alltid hunden i bånd når vi går ut av bilen, men idag klarte jeg å glippe båndet i det han fikk øye på en stafftispe som gikk på tur med eieren sin. Han løp i full fart mot de. Heldigvis klarte eieren å bære opp hunden sin. Selv om jeg vet at min er snill, så er det ikke greit at de blir overfalt av en hoppende glad hormonell labbisgutt. Jeg hadde iallfall ikke likt om det skjedde med oss.  Jeg ropte med full hals og han enset meg ikke. Tok heldigvis fort tak i kobbelet hans og dro han inn i huset. Beklagde masse til vedkommende og ble så ekstremt flau. Virker som hun tok det greit, men fyfillern som jeg hadde lyst å gjemme meg under en stein. Fullt klar over at det er min feil, mitt ansvar og dette aldri skulle skje, men herre så lett det er å miste grepet i 1 sekund. Uff..
Nå må jeg bare holde ekstra hardt i det kobbelet hver gang han skal ut av den bilen og trene masse innkalling. Noen som har opplevd lignende? Følte for å få en utblåsning. 

Skrevet

Sånn skjer. Av og til. Hundene våre kan vi ikke alltid ha kontroll på (selv om vi ønsker det!). Spesiellt når de er unge og ekstremt impulsive.

Det kunne gått så mye verre. En venninne ble godt bitt i leggen i går, da hun måtte beskytte hunden sin (som gikk i bånd) fra en løs hund som skulle gå til angrep. Du har heldigvis "bare" en hund som vil hilse på. Han vil nok lære etterhvert å styre seg (så lenge han ikke lykkes flere ganger med å stikke av da ? )

Pust ut... :dog_running::superhero:

  • Like 1
Skrevet

Uhell skjer. En av mine har tilogmed bitt når jeg har mistet kontrollen en gang.

Når det gjelder trening så ville jeg jobbet supermasse med at hunden holder kontakt med deg når han skal ut av bilen, slik at det første han gjør når han er ute av bilen er å snu seg til deg for å få en super belønning. Da har han fokus på deg i stedet for omgivelsene, og om du glipper båndet er ikke det noe problem.

  • Like 1
Skrevet

Shit happens og ingen skade skjedd! Og jeg går ut i fra at de aller, aller fleste har forståelse for at sånt kan skje og at det ikke ble gjort med vilje. :)

  • Like 1
Skrevet

ALLE har opplevd lignende etter de har hatt hund noen år. ?

Det er fint at du tar ditt ansvar på alvor, men du må være litt snill med deg selv. Sånt skjer. Det er ofte skremmende, og dersom fremmede mennesker er involvert så er det også flaut. Det blir som å si at man ikke skal ramle på isen: normalt sett går det bra når du er forsiktig, men over tid vil du nok oppleve uhell mer enn 1 gang. 

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for svar alle sammen. Litt ‘godt’ å høre at sånt skjer i ny og ne, selv om det er veldig kjipt. ? Heldigvis at det gikk så bra som det gjorde, men man lærer så lenge man lever. 
 

Skrevet

Har opplevd å glippe båndet på tur, men heldigvis aldri når det var viktig at det ikke skulle skje. Jeg bruker så å si alltid magebelte på tur, synes det både er deilig å gå hands free samt føler det er tryggere.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...