Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Idag skjedde det noe som ikke skulle skje i det hele tatt.. Trenger en utblåsning.

Vi skulle ta ut unghunden fra buret i bilen og satte på kobbelet. Jeg bor i et område med en del folk så jeg har alltid hunden i bånd når vi går ut av bilen, men idag klarte jeg å glippe båndet i det han fikk øye på en stafftispe som gikk på tur med eieren sin. Han løp i full fart mot de. Heldigvis klarte eieren å bære opp hunden sin. Selv om jeg vet at min er snill, så er det ikke greit at de blir overfalt av en hoppende glad hormonell labbisgutt. Jeg hadde iallfall ikke likt om det skjedde med oss.  Jeg ropte med full hals og han enset meg ikke. Tok heldigvis fort tak i kobbelet hans og dro han inn i huset. Beklagde masse til vedkommende og ble så ekstremt flau. Virker som hun tok det greit, men fyfillern som jeg hadde lyst å gjemme meg under en stein. Fullt klar over at det er min feil, mitt ansvar og dette aldri skulle skje, men herre så lett det er å miste grepet i 1 sekund. Uff..
Nå må jeg bare holde ekstra hardt i det kobbelet hver gang han skal ut av den bilen og trene masse innkalling. Noen som har opplevd lignende? Følte for å få en utblåsning. 

Skrevet

Sånn skjer. Av og til. Hundene våre kan vi ikke alltid ha kontroll på (selv om vi ønsker det!). Spesiellt når de er unge og ekstremt impulsive.

Det kunne gått så mye verre. En venninne ble godt bitt i leggen i går, da hun måtte beskytte hunden sin (som gikk i bånd) fra en løs hund som skulle gå til angrep. Du har heldigvis "bare" en hund som vil hilse på. Han vil nok lære etterhvert å styre seg (så lenge han ikke lykkes flere ganger med å stikke av da ? )

Pust ut... :dog_running::superhero:

  • Like 1
Skrevet

Uhell skjer. En av mine har tilogmed bitt når jeg har mistet kontrollen en gang.

Når det gjelder trening så ville jeg jobbet supermasse med at hunden holder kontakt med deg når han skal ut av bilen, slik at det første han gjør når han er ute av bilen er å snu seg til deg for å få en super belønning. Da har han fokus på deg i stedet for omgivelsene, og om du glipper båndet er ikke det noe problem.

  • Like 1
Skrevet

Shit happens og ingen skade skjedd! Og jeg går ut i fra at de aller, aller fleste har forståelse for at sånt kan skje og at det ikke ble gjort med vilje. :)

  • Like 1
Skrevet

ALLE har opplevd lignende etter de har hatt hund noen år. ?

Det er fint at du tar ditt ansvar på alvor, men du må være litt snill med deg selv. Sånt skjer. Det er ofte skremmende, og dersom fremmede mennesker er involvert så er det også flaut. Det blir som å si at man ikke skal ramle på isen: normalt sett går det bra når du er forsiktig, men over tid vil du nok oppleve uhell mer enn 1 gang. 

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk for svar alle sammen. Litt ‘godt’ å høre at sånt skjer i ny og ne, selv om det er veldig kjipt. ? Heldigvis at det gikk så bra som det gjorde, men man lærer så lenge man lever. 
 

Skrevet

Har opplevd å glippe båndet på tur, men heldigvis aldri når det var viktig at det ikke skulle skje. Jeg bruker så å si alltid magebelte på tur, synes det både er deilig å gå hands free samt føler det er tryggere.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...