Gå til innhold
Hundesonen.no

Kjøp av valp fra utlandet


Recommended Posts

Skrevet

Noen som vet hvordan det er i forhold til grensekryssing med valp som er kjøpt i Danmark?

Gå på rødt i tollen? Må det betales mva på kjøpsprisen? Noe annet som må tenkes på?

Sjekka ut toll.no, og der sto det noe om å gi beskjed til mattilsynet, men mulig det var ved kjøp av hest..

Skrevet
7 timer siden, vhp skrev:

Noen som vet hvordan det er i forhold til grensekryssing med valp som er kjøpt i Danmark?

Gå på rødt i tollen? Må det betales mva på kjøpsprisen? Noe annet som må tenkes på?

Sjekka ut toll.no, og der sto det noe om å gi beskjed til mattilsynet, men mulig det var ved kjøp av hest..

Du må gå på rødt ja, betale mva, ha pass, rabies og andre vaksiner i orden. Mattilsynet sine sider kan være sykt forvirrende spør du meg? 

  • Like 1
Skrevet

Rabies vaksinen kan ikke valper få før de er...12 uker? Usikker, men det er senere enn vanlig hentedato, i allefall. Revens dvergbendelorm har de også i Danmark, tror jeg. Og jeg mener man må varsle mattilsynet med mindre det er fra Sverige, men det er jeg usikker på. Jeg ville nok kontaktet dem for å være på sikre siden, dersom du ikke finner svar på siden deres.

Skrevet

For å hente valp fra Danmark: Du må gå på rødt og betale mva.

Rabiesvaksine 12 uker og vente minimum 21 dager, kur for revens dvergbendelorm som må tas 24-72 timer før innreise til Norge.

Skrevet

Du trenger ikke varsle mattilsynet på forhånd, men hvis du får registrert at du henter valpen, og prisen på forhånd, kan det hende du slipper innom selve tollkontoret? Hentet fra DK i sommer, kom med båt. Holdt ikke å kjøre på rødt. Måtte rygge ut og innom tollkontoret for  å få riktige papirer. Måtte stå der i kø med alle som importerte varer, så basically alle lastebilene. Det tok tid. 

Ville ringt og gitt de all info, og høre om det gikk an å få importpapiret eller hva man skal kalle det. Den midlertidige godkjenningen og tidsfristen for betaling, så man slipper innom tollkontoret ved grenseovergangen. 

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
    • WOW!! Grattis😍🥳 Superbra jobba!!
    • Gratulerer så mye. 👏🤩
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...