Gå til innhold
Hundesonen.no

Kongepuddelen Albus


Tinkel
 Share

Recommended Posts

Heihei!

Jeg har lusket her inne en stund mens jeg har ventet på det nye familiemedlemmet vårt, og nå er han endelig her! Han er en svart storpuddel etter grå mor og sort far, så jeg er spent på hvilen farge han får (hvis noen har peiling, eller en god link som forklarer arveligheten, så del gjerne, jeg har ikke klart å finne.)

Han er såklart helt bedårende :) Vi har hatt tre hele dager hjemme nå, og han blir mer og mer trygg og vant til oss og våre lyder og romsteringer. Han storkoser seg i hagen og har litt raptuser innimellom, men er allikevel rolig inne, så foreløpig er han grei å ha med å gjøre. Såklart biting og gnaging, men er stort sett fornøyd med det han blir tilbudt å gnage på. Jeg tror vi skal bli gode venner ?

 

PXL_20210731_163202039.MP.jpg

PXL_20210731_164946547.jpg

PXL_20210801_192140892.jpg

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...
13 hours ago, Lillekrapyl said:

Så fin han er!

 

Hvordan går det?

Takk! Det går veldig bra, han er en skikkelig fin fyr. Jeg tror vi har hatt ganske flaks, han sover hele natta, finner fint roen inne og biter overraskende lite. Spent å se om det fortsetter sånn, tannfellingen har begynt, så det kan sikkert endre seg ? Ferdig med første valpekurs, og øver daglig på det vi har lært, tenker å melde oss på kurs nr 2 over nyttår. Lurer innimellom på om han er halvt geit, for han har noen sånne ''stillestående'' geitesprang når han blir ivrig, mulig det er en puddelgreie??  Jeg har ikke blitt noen mesterfrisør enda, men synes det stort sett går bedre for hver gang jeg klipper han. Konsentrerer meg mest om fjes og labber, han er ganske kilen mellom tærne stakkar, så tar litt tid. Alt i alt en gøyal og  trivelig valp, som begynner å bli stor gutt, runda 12 kg denne uka. Flink til å gå på do ute, eneste 'uhellene' vi har er når han blir skikkelig glad, da lekker han litt stakkar, men satser på at han vokser det av seg.

PXL_20211014_080205012.jpg

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke oppdatert på en stund, for det eneste nye som har skjedd er lengre turer. Tur begynner bli bra. Kan jogge lengre strekker (persepsjon av 'lengre' er subjektiv gjennom et filter av personlighetstrekk og vaner) helt smooth uten noen krav om betaling underveis. Han har løpeglede, som lover bra for elektrisk sparkesykkel-sesongen ^_^ Vi åpnet dagen med en god latino danseøkt og påegynte en ny øvelse: Wriggle, wriggle, wriggle, eller 'vrikk på rumpa' som det heter i Trøndelag.   Ede varslet om at han ville ut og bæsje ikke lenge etter en kjapp tissettur. Det regnet tungt, så jeg tok med en paraply. Ede hater regn og endret etter en kjapp avgjørelse retning, mot det mye nærmere tissestedet istedenfor bæsjeplassen. Jeg holdt paraplyen over ham, hvorpå han fikk en åpenbaring, ble dypt takknemlig for den vidunderlige gjenstanden og slikket håndtaket på en kjærlig måte for å vise sin gratitude. ..men bæsje, det ville han ikke. Jeg løftet bort paraplyen i håp om fortgang. Ede reagerte på regnet med å løpe mot døren. Første gang han har dratt i båndet. Tungt regn er tydeligvis force majeure.  I det jeg kjente drittlukta inne var Ede allerede på badet, i full sving med å rulle ut toalettpapiret fra holderen. Han er ikke dum. Det skal han ha.  Løsningsorientert og ansvarlig.   
    • Min fikk Mush råfor på sine gamle dager, og i tillegg omega 3 og Ledsupport-tilskudd fra Norsk Dyrehelse. Vi var innom Cartrophen og Librela også, men vanskelig å si om det hadde noen effekt. Min ble dement etter at hun begynte med Librela, men det kan så klart ha vært tilfeldig.
    • Jeg liker Robur fordi det er nordisk produsert, og brukte seniorfôret deres de siste årene til begge hundene. De fleste seniorfôrene har tilskudd for ledd og bevegelse. Regner med dere i tillegg har diskutert bruk av Librela eller lignende for artroser (bør ideelt startes på FØR hunden begynner å bli stiv, men jo før jo bedre).
    • Har en hannhund på straks 10 år som begynner å bli stiv i kroppen om morgenen osv. Har vært hos veterinær fordi han hadde vondt i en skulder, dette går han på betennelsesdempende/smertestillende for. Han har vært sprek og smidig helt til nå, så dette er litt uvant. Hun anbefalte i tillegg å gå over til et fôr som har fokus på ledd og bevegelse, eventuelt kosttilskudd. Og der trenger jeg erfaringer, både gode og dårlige. Han nekter å spise råfôr av alle typer. Dvs, han kan spise det en gang eller to, men så er det stopp. Han er mellomstor rase, veier 22 kilo. Trenger ikke slankefôr, han er på ingen måte tykk, tvert i mot. Noen som har erfaring med ulike tørrfôr med fokus på ledd og bevegelse?
    • Hei. Hvor ung er hunden?  Har endel å si det. 12 km er i utgangspunktet ikke så langt for en husky. Prøv å unngå asfalt så mye som mulig da det blir slitasje på sener og ledd. Og poter om du ikke bruker potesokker.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...