Gå til innhold
Hundesonen.no

Kennel Mollycoddle har fått løwchenvalper


Recommended Posts

Skrevet

Vi har nå fått ett nytt kull løwchenvalper.

I forrige kull var alle helsvarte og denne gangen er de helt lyse. Store kontraster ?

Mor: Mollycoddles Make That Move

        HD A, PL 0/0, Øyelyst (2 feilstilte øyehår ellers u.a.)

Far: Linnearud's Zig-Arnt-Zag

       PL 0/0, øyelyst fri

Denne gangen drøyde det med fødsel, så på dag 66 (12.09.) dro jeg til veterinær hvor det ble tatt røntgen og ultralyd og det viste seg at den ene valpen begynte å bli svak. Vi bestemte oss for keisersnitt.

Det ble to valper en tispe og en hanne. Begge sterke og fine. 

Det første døgnet holdt de vekta og etter det har det bare gått fremover.  Gleder meg til fortsettelsen.

 

 

 

   

 

119609389_323571258979137_2079828596388165524_n.jpg

119631821_3943187209028933_7341048901160698842_n.jpg

  • Like 6
Skrevet

De blir nok ikke helt hvite. Blir nok krem eller lemmon, alt etter hvordan pigment dem får. Sort pigment/krem, brunt pigment/lemmon.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå er valpene  snart 4 uker og det skjer ting. De har fått øyer og er så vidt oppe på bena og i dag greide den ene å komme seg ut av valpekassa, så i morgen blir det valpegrind i stua. De har fått litt fast føde og det likte de godt. Vekta øker fra dag  til dag og er nå oppe i 1 kg.

 

121095934_3483482401715201_678247533809529930_n.jpg

  • Like 6
  • 3 weeks later...
Skrevet

Nå har valpene passert 6 uker og det er liv i stua. Full fart en stund og så sovner de hvor som helst. Herlig ?

De spiser bra og vokser mye fra uke til uke. 

122893164_3318790991508008_4906470561898145279_o.jpg

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet

Ferdig klippet og greier. Jeg har tittet litt på rasen, er jo så usikkert hvor mye hund jeg har kapasitet til om noen få år. Får hilse på noen flere etterhvert.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...