Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Heisann!
Noen her inne som har erfaring med foret fra Bozita Robur? Forer 50/50 med v&h og canagan scottish salmon nå, men vurderer å bytte tørrfor til Bozita Robur, delvis fordi det er rimeligere og fordi Canagan ikke er å få tak i i fysisk butikk her, så må bestille på nett. Hunden elsker tørrforet fra canagan, og jeg synes han fungerer godt på det, så sånn sett skulle jeg kanskje ikke ha byttet, men.. 

 

 

Skrevet

Det er ikke noe problem å bytte eller variere på fôr.

Det er mange fôrtråder her inne, og jeg anbefaler Robur i de fleste. Vi har brukt det i en del år nå, i ulike varianter (light, senior, sensitive...) og jeg synesh undene går bra på det. Vi halvfôrer med VOM.

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, simira skrev:

Det er ikke noe problem å bytte eller variere på fôr.

Det er mange fôrtråder her inne, og jeg anbefaler Robur i de fleste. Vi har brukt det i en del år nå, i ulike varianter (light, senior, sensitive...) og jeg synesh undene går bra på det. Vi halvfôrer med VOM.

Takk for svar!

Forhandleren har bare sensitive-variantene i tillegg til active og senior. Kunne kanskje ha brukt active under jakta, men er usikker på om det er for høyt energiinnhold til å bruke det året rundt..? Men er vel uansett ikke noe i veien for å bruke en av sensitive-variantene selv om hunden egentlig ikke har behov for sensitive-for?

Skrevet

Får ikke hunden ekstra tillegg i jakta? Jeg tenker at om du holder hunden noenlunde jevnt i form så er det ikke noe problem å bruke active hele året. Du vil jo merke det etterhvert om det ikke går, men jeg tenker det bør gå bra. Og så kanskje øke mengde litt under jakta + energitilskudd. Jeg tror ikke dette er noe høyenergifôr som sådan.

 

Skrevet
42 minutter siden, simira skrev:

Får ikke hunden ekstra tillegg i jakta? Jeg tenker at om du holder hunden noenlunde jevnt i form så er det ikke noe problem å bruke active hele året. Du vil jo merke det etterhvert om det ikke går, men jeg tenker det bør gå bra. Og så kanskje øke mengde litt under jakta + energitilskudd. Jeg tror ikke dette er noe høyenergifôr som sådan.

 

Jo, får ekstra under jakta, men ikke gjennom hele året. Hvis active-varianten ikke er typisk høyenergifor tror jeg vi prøver det, så får vi heller bytte igjen hvis det ikke skulle gå. Takk for innspill! ?

  • 6 months later...
Skrevet

Gammel tråd, men svarer likevel. Jeg er veldig fornøyd med Robur, brukt det i flere år. Prøvd litt annet innimellom, men kommer alltid tilbake til Robur. Bruker det + kjøttfor (vom eller mush) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...