Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)
Just now, tillien said:

Jeg er forsker (vel, var i alle fall) selv, så det vet jeg mye om. Nå var kommentaren ikke noen klage, men en observasjon. Når det er sagt så er det mange måter å kommunisere slikt på. Hvis man er klarere på hvor og hvorfor man må være "utydelig" så unngår man at lytteren eller leseren lurer på om hun bare er generelt utydelig og dårlig til å kommunisere. Jeg synes kanskje ikke hun er spesielt god akkurat der, men ellers hadde hun mye bra å komme med også. 

Når det gjelder det hun bevisst ikke ville snakke om, så blir det litt annerledes. Slik media fungerer og så dårlig menigmann er til å tolke slik informasjon så er det kanskje en dyd av nødvendighet, men for min del blir nysgjerrigheten pirret såpass at jeg bare blir irritert. 

da er vi i samme bås (var) :) eller involvert i noen forskningsprosjekter iaf

Endret av Meg
  • Thanks 1
  • Svar 130
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Føler jeg må forsvare mattilsynet og dyrlegene litt. Har sett at misnøyen har økt ovenfor kommunikasjonen deres utad. For en som jobber med krisekommunikasjon er en slik situasjon den aller vanskeligs

Nå leser jeg at VG skal lage enda flere klikk av den pågående dyretragedien. De inviterer til å hjelpe til med å kartlegge syke hunder via et spørreskjema på VG.no. De har til og med fått med seg at k

Folk MÅ slutte å lese titusen plasser på Facebook og i media! Man blir jo helt tullete og forvirra ?? Viktig å forholde seg til troverdige kilder som feks veterinærinstituttet. De oppdaterer kanskje i

Posted Images

  • 1 month later...
Skrevet
6 timer siden, Milius skrev:

De skriver at det er bakterien providencia alcalifaciens som har skylden og at det kan være årstiden, varmere klima og ekstremvær som skaper problemet.

Og at det endte med 43 døde og rundt 200 syke hunder.

Takk :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...