Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hei

Noen som vet om man via dyrebutikker eller lignende kan få til avtaler om man kjøper x antall sekker?

Jeg fikk nei på oppdretteravtale på et hundefor jeg gjerne vil bruke siden vi har hannhunder. Med tre hannhunder så går det en del hundemat og det kunne vært greit med litt rabatt om det lar seg gjøre. Noen som vet om butikker som tilbyr rabatter om man kjøper et stort volum eller butikker som innimellom kjører rabatt etc?

 

 

Skrevet

Det kommer litt an på hvilke fôr du bruker. Jeg er veldig fornøyd med Dyresjappa (fast kunde i ~10 år nå), og de har tilbud med jevne mellomrom. Fast tilbud er vel også hver 10. sekk, men du kan jo høre med dem om det er mulig å få oppdretteravtale. Akkurat nå har de et godt tilbud på Robur-serien, som vi bruker.

Skrevet

Jeg synes Zoopermarked har fine priser, og de har alltid en form for tilbud- enten hver 10'ende hver 6 eller 5-15 % avslag. + at man samler bonus hver gang man handler.
Har bestilt "mitt" for der de siste par årene. Så spørs det jo om de HAR det foret man vil bruke da :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...