Gå til innhold
Hundesonen.no

Litt av en Bursdag?


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Diego ble 1 år i dag. Stor gutt nå. :(

Men gjett hvor han tilbringet dagen sin, hos veterinæren.

Og der ble vi værende i 1 1/2 time.

Diego fikk påvist Entropium og tette tårekanaler.

Har tatt blodprøve og hudprøve og får svar i morgen.

Må mest sannsynlig røntge han for AA og HD også. (Planen var jo å vente til han ble 2 år)

Veterinæren trodde det mest sannsynlig var Fôrallergi, men Diego går på jo allergifôr, men han tåler

kanskje ikke det heller og må ha ett annet fôr.

Så det blir veldig mye testing og prøving ukene framover.

Håper å få vite noe av blodprøven, så vi kan få fikset han.

Og for all del at det ikke er noe alvorlig.

Heldigvis gikk jeg og Silje på Stranden med han, så han fikk iallefall gjort noe kjekt på dagen sin. ;)

Diego 8 uker

8ukerDiego.jpg

I dag. 1 år.

IMG_4124litebilde.jpg

Skrevet

Gratulerer med dagen!

Så utrolig søt han er på 8 ukers bildet (og 1 års bilde da, selvfølgelig)

Trodde han var endel eldre enn et år, jeg :(

Krysser fingrene for at han er frisk som en fisk ;)

Skrevet

Diego kan ikke få Plaque off og ikke Tyggebein.

Ingenting annet en fôret sitt.. Stakkars gutten min..

Men Diego sier takk. :(

Skrevet

Diego kan ikke få Plaque off og ikke Tyggebein.

Ingenting annet en fôret sitt.. Stakkars gutten min..

Men Diego sier takk. :(

Bare han får vannet sitt fra Imsdal flask er han vel fornøyd ;)

Skrevet

Bare han får vannet sitt fra Imsdal flask er han vel fornøyd ;)

Ja, så nå går han rundt å skvulper. :P

Tror han har fått litt for mye vann..

Skrevet

Gratulerer med dagen og lykke til med prøvene :D

Hva er Entropium (?) forresten?

Entropium er at nedre øyelokk ruller/vender inn mot øye, noe som mest sannsynlig er årsaken til at han

renner i øynene.

(Tror det skrives Entropium)

Skrevet

Gratulerer så masse med dagen diego!

Herlige gutten!

Håper at han blir OK da og at alle prøver er fine!

Hvis alle prøver er fine, så sliter jeg litt.

Da må det enda mer testing til..

For noe er galt med han.. Uheldigvis.. :D

Skrevet

Entropium er at nedre øyelokk ruller/vender inn mot øye, noe som mest sannsynlig er årsaken til at han

renner i øynene.

(Tror det skrives Entropium)

Berneren til en venninne av meg hadde det, hun ble operert for det og hadde aldri noe problemer m det igjen! ;)

Skrevet

Berneren til en venninne av meg hadde det, hun ble operert for det og hadde aldri noe problemer m det igjen! :D

Diego har en mild grad av det, og derfor har han ikke andre problemer enn at han renner i øynene, og muligens tetter tårekanalene.

Så veterinæren sa at hvis han ikke blir værre så var det ikke vits i å operere. ;)

Dessuten er øvre øyelokk helt fint. :P

Skrevet

Hurra for Diego :icon_fun: banana

Og jeg håper alt går bra med prøvene og at de finner ut av ting...

Stakkar gutten som sliter..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...