Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå er alle borte, og vi skal på ferie i England der ID-brikker er påbudt. Men alt jeg finner er stort sett fancy id-brikker, og ingen som koster under 100 kr, og det er før gravering og frakt? Noen gode tips? (som ikke innebærer kinesisk produksjon som lover at de kanskje leverer innen juli)

Skrevet
Just now, tonjek said:

Disse har jeg rundt 20 stk av, kjøpt i to omganger. Kjempefornøyd. Helt enkle brikker med god gravering, til en veldig billig penge. Fra UK, så har dukket opp i postkassa her i løpet av noen få dager ?

https://www.ebay.com/itm/Nickel-Brass-Pet-ID-Identity-Tags-Split-Ring-Engraved-Engraving-Options-/172825437456

Takk, haha, lurer på om det var samme jeg brukte sist jeg kjøpte for ca ti år siden...

Skrevet
Akkurat nå, simira skrev:

Takk, haha, lurer på om det var samme jeg brukte sist jeg kjøpte for ca ti år siden...

Da bør de være rutinerte til å gravere ?

Tråden din minnet meg på at jeg trenger flere, så nå har jeg kjøpt meg 10 til! ?

Skrevet
Akkurat nå, tonjek skrev:

Da bør de være rutinerte til å gravere ?

Tråden din minnet meg på at jeg trenger flere, så nå har jeg kjøpt meg 10 til! ?

Hvorfor så mange? Har du brikke på alle halsbånd, seler, etc? :)

Skrevet

Kjøpt fre Ebay tidligere. Nå har jeg et tynt (ID)halsbånd med kun ID brikke på, som hun har på 24/7, så nå har jeg bare en brikke. Den er kjøpt på Etsy.

Skrevet

Må det være graverte? Jeg kjøpte en pakke med sånne små plastikkdingser med nøkkelring og papirlapp i(heter sikkert noe fancy) på clas ohlson til en beldig billig penge. Da kan man ha en på hver sele/halsbånd uten å måtte bytte rundt. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...