Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ikke noe problem eller noen ting, jeg er bare nysgjerrig på om det er noen god forklaring på denne adferden. For et års tid siden eller så begynte Kovu å stable hundesenger. Vi har en stue i to "deler", hvor vi har flere hundesenger så hundene begge har et sted å ligge i nærheten av oss uansett hvilken del vi er i. På et tidspunkt begynte Kovu å dra hundesengene oppå hverandre (stort sett ikke mer enn to).  For et par uker siden kjøpte jeg en fin toseters sofa på loppemarked for å ha til hundeseng. Og nå har han jamen begynt å dra opp den ene hundemadrassen opp i sofaen. Det eren god, myk og behagelig stoffsofa. Dette er helt åpenbart bevisst, og han gjør det ikke for noe annet enn å legge seg oppå dem. Han er vel ikke akkurat innbilt heller. :P

Nå er Kovu et luksusdyr og latskapsdrog uten like, så er det bare fordi han vil ligge ekstra mykt? Eller hva? Prøver å bygge seg en løveklippe med utsikt?

Guest Maries
Skrevet

Hunden min danderer sin egen liggeplass. Hun kan fjerne tepper eller legge teppe over seg. Hun danderer også puter i sofaen, hun kan ikke ligge rett på sofaen, hun må ha en pute å ligge på :P

Skrevet

Ymse drar ikke hundesenger, men han tar tepper ned fra sofaen og legger de der han ønsker å sove, det samme med puter :P Aner ikke hvorfor, anter det er for å ligge slik de vil ha det, og de har funnet ut hva som lønner seg?

Skrevet

Ut fra bilder i raseforum jeg følger kan jeg trygt si at ihvertfall tibetansk terrier gjerne samler 3-4 puter og et par pledd under seg i sofaen, med en pute å ha hodet på selvsagt:P

Skrevet
Just now, Kristiin said:

Samler han dem der du er? Kanskje han vil ha med "plassen sin" dit du er, og velger da å stable de sammen til en haug der du er? :lol: 

Neida, han gjør det like gjerne om natten (vi sover i en annen etasje).

Skrevet
2 timer siden, simira skrev:

Har ikke fått filmet prosessen enda, men har et par bilder. (Odin får som oftest dele)

DSC_3774.thumb.JPG.997c75c000b3d6361118c063bafb3dd4.JPGDSC_3987.thumb.JPG.8c45eb9cfa6e48a2564dd5a39944fb22.JPG

Så søt :wub: Krølle seg godt sammen så passer han så vidt inni senga :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...