Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, *Marianne* skrev:

Så bra? husker de etterriene ja? for meg som tok ks var det nesten det værste (fram til de trappet ned smertestillende da?)

Stakkars samboer ble jo superstressa da jeg ikke klarte å beskrive det som noe annet enn at det kjentes ut som det snart kom ei til :lol:

  • Haha 3
  • Svar 912
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag fikk vi vite at jeg trolig blir mamma til en liten jente  Helt surrealistisk følelse å se lille sprelle rundt der inne, turne og bevege alle bein og armer 

Idag, 32+1, er vi kvitt pustehjelpen helt  

Fine frøkna puster av seg selv og overrasker stadig ❤️

Posted Images

Skrevet
44 minutter siden, Annik skrev:

Jeg var i fin form med en gang etterpå, og ble bare sydd et par sting denne gangen. Så jeg sier meg fornøyd, selv om jeg gjerne skulle hatt noe smertelindring under fødselen :ahappy:

Har noen sinnsyke etterrier, og sliter litt med å finne en dose smertestillende som gjør at jeg får slappe av nå når kroppen ikke er like full av adrenalin og andre slike greier. Men satser på at det ordner seg :P

Gratulerer så mye!

 

tips angående etterrier, gå på do og tiss før hver amming, og ligg så mye på magen som du orker :) fikk det som tips sist og hjalp veldig.

  • Thanks 1
Skrevet

Gratulerer AnniK

Så skjønne de er Krilo. Tenkte faktisk på dere har om dagen og lurte på hvordan det gikk med dere.
De er så nydelige.

Noen som har noen gode artikler/bøker/etc om sjenerte barn?

 

  • Thanks 1
Skrevet
Just now, MonicaT said:

Noen som har noen gode artikler/bøker/etc om sjenerte barn?

Denne er vinklet i forhold til det sosiale, og hvordan bygge vennskap. All erfaring er ikke god erfaring, så det er viktig med en arena der personen lykkes og dermed opplever mestring og gode erfaringer. Leste den i går, og syns den var bra. :)

https://www.psychologytoday.com/intl/blog/growing-friendships/201606/helping-your-shy-child

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, MonicaT skrev:

 

Så skjønne de er Krilo. Tenkte faktisk på dere har om dagen og lurte på hvordan det gikk med dere.
De er så nydelige.

 

Takk :) det går bra med de, jeg har litt etterdønninger etter 2017 nå som alt har roet seg veldig ned fra det året. Henrik fikk av skinner i januar og hadde fin kontroll i mars, så skal ikke på noe kontroll før i september, han går nå med støtte, veldig spent på når balanaen er helt topp og han kan gå helt selv, var mye som skulle læres på engang når bena endelig ble fri :) ganen er tett, så nå venter vi på språket for å se hvordan det blir og hva han vil trenge av oppfølging der. Han er veldig fornøyd om dagen og synes nok det er kjekt å ikke farge inn til riksen hele tiden.

Storesøster synes også det er fint at det ikke er mer av sånn nå, samtidig gir hun oss en smakebit på hvordan hun vil være som tennåring tror jeg, 3 år er hun og det er skiftende humør for å si det sånn, ikke så langt mellom toppene og dalene :lol:

 

  • Like 1
Skrevet

Det er få ting som får meg til å bli mer rørt enn denne filmen; 

Men i dag så jeg er reklamefilm som var ganske greit på nivå med den

Man blir nok litt merket av å få et tidlig født barn, både på godt og vondt♥️ Spesielt den første der kommer jeg nok aldri til å kunne se uten å gråte...

  • Sad 2
Skrevet (endret)

Oi, det var tidlig. Gratulerer og masse lykke til med lille Leah :wub: vi heier på henne!

Endret av Raksha
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...