Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hunden min digger "snurr" og tror det funker på absolutt alt[emoji6]

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

Skrevet

Jeg vet ikke om jeg skal kalle det favoritt-triks, men begge hundene jeg har nå har en slik default adferd når jeg bare lurer på "hva kan dere?" Da setter de igang med heftig halsgiving... og det er jo en tabbe dersom jeg har tenkt at de skal gjøre noe annet etterpå, for det ender fort i at alle kommandoer betyr "hals" :aww: 

Forrige tispa mi, Babs, hadde et populært partytriks da; Hun satt bamse, så "skøyt" jeg henne ("pang"), og hun "falt" i bakken og rullet rundt og var liksom død... :lol: Litt makabert kanskje. 

Willy tror jeg egentlig ikke har noen sånne morsomme triks, mens Yasmine er flink til å hoppe bakover, rygge opp trappa til 2. etg - og gjøre et lite hopp med framparten når jeg sier "hopp" :lol: Kjempenyttig :lol: 

Skrevet

Synes det var et litt morsomt innfall at jeg lærte forrige hunden å nyse på kommando, samt å lorge på kommando :P Han kunne vi også si "hva gjør/kan du?" og det ble gjerne en blanding av prating, logring og nysing mens han rullet rundt. Det var i grunn litt vittig å se på.

Fiken er nok flinkest på "ta på", da kommer hun og stiller seg opp så jeg kan kle på henne klær om jeg ikke holder halsbåndet foran henne - da smyger hun snuten inn i det.

Guest Christine
Skrevet

Mine favorittriks er å løpe rundt noe, samt å sitte bamse. Løpe rundt noe fordi det er nødvendig med en «rundt»-kommando på ag-banen, samt at jeg også bruker det i lp og rally-lydighet. Gøy å utfordre hunden til å løpe rundt forskjellige ting på lang avstand også. 

Sitte bamse ser både søtt ut og er genialt. Hunden min sitter bamse minst en gang per dag, og igjennom dette året har jeg sett at hun har fått bedre balanse og mer styrke i ryggen :) 

Skrevet

Vi gikk "dessverre" på shaping-kurs en gang i tida, så her tilbyr frøkna alle triksene i boka når hun vil noe :lol: Hun mener visst selv at det er rygging som gir best uttelling, det er i alle fall det hun tilbyr mest. Jeg synes forsåvidt også det er en fin øvelse, da blir de mer bevisst på at de har en bakpart :lol: 

  • Like 2
Skrevet

"Gå og legg deg" :P Nei da... Joda... Vel ingen av mine nåværende kan noe festlig. Eller, lærte jo yngste hygenen å snurre under sonens julekalender. Heldigvis tilbyr hun det ikke...

Dogoen, derimot, kunne masse rart. Tror det morsomste for henne var å lukke dører. 

Skrevet

Som flere nevner, er bamsesitting populært, antakelig fordi det er det siste trikset hun lærte. Hun brukte lang tid på å lære det, men nå er det jo så morsomt å sitte oppe på stumpen :P

Ellers har vi et triks kalt "juletre" (gjett hvilken tid på året vi lærte oss dette :P). Da sitter jeg på gulvet, og så går hun rundt meg, og avslutter med sitt rett foran meg. 

Skrevet

huff, klarer ikke velge et favouritttriks :D men kanskje rygging, snurr og sittebamse! samtidig er kyss et populært partytriks :P

har lyst til å lære de ordentlig å spille død! Bonzo kan de sånn delvis men jeg må først be han om å legge seg! men fra ligg dør han veldig bra! Bjeffer et par ganger og faller om på siden og ligger bom stille :P så altfor mange triks jeg har lyst til å lære de at jeg ikke vet hvor jeg skal starte! :blink:

Skrevet

Jeg ønsker å lære hunden min «skamme seg» eller noen kaller det vell «lukter vondt» også. Det trikset når hunden tar poten over snuten og ser litt «skammelig» opp på deg ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...