Gå til innhold
Hundesonen.no

Er du lik din rase/hund?


Yakine

Recommended Posts

lynne: ja, vi har det med å bjeffe til begge to, jeg ikke så bokstavelig som han :wub: vi har begge gode og dårlige dager, og vi vet begge hva vi vil. så om vi er uenige, kan det se nokså morsomt ut. som den gangen jeg skulle ha ask til å hoppe over bekken, men an nektet, det striregtm å jeg ville hjem. så der stod vi da, i striregnet, jeg på den ene siden, bedende og irritert, han på den andre siden, fast bestemt på å ikke hoppe over bekken. jaja, :wub: sånn går no dagan.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og Buster er ganske like. Begge er surrete og distree og opptatt av at stoltheten ikke skal få en knekk ( type faller man så hopper man opp igjen og later somingenting) vi er begge stae, dramatiske og knøete og litt sjenerte i begynnelsen når vi treffer nye mennesker. Å så er vi like vill etter søppeldynga drops :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm.

Gemytt messig: Er sta, Glad i mat, Kosete, Ikke spesielt glad i andre dominante hanner :o , elsker snøen, litt clumsy og dulter ofte borti ting så det faller og knuser, ikke så god hørsel i forhold til andre.

Utseende messig: Vi er ikke store men er sterke som en okse, Folk blir litt redd oss pga utseende vårt. Ganske rask til å være så kraftig. :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eh...ja :D

Noen mener at Loke og jeg er fryktelig like..Det er visst den generelle oppfatningen blandt de som kjenner oss godt.

Jeg skjønner ikke helt hva de mener;jeg har da ikke som vane å hoppe opp og ned på samme plassen når jeg ser andre mennesker?Ei heller sniffer jeg de i rumpa -og jeg kan aldri huske at jeg har bedrevet voldtektsforsøk på mennesker av det motsatte kjønn?

Men vi har det til felles at vi gjerne blir litt engasjerte..og paranoide...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hmm.

Gemytt messig: Er sta, Glad i mat, Kosete, Ikke spesielt glad i andre dominante hanner :D , elsker snøen, litt clumsy og dulter ofte borti ting så det faller og knuser, ikke så god hørsel i forhold til andre.

Utseende messig: Vi er ikke store men er sterke som en okse, Folk blir litt redd oss pga utseende vårt. Ganske rask til å være så kraftig. ;)

hahahah må si meg i det ja :o;)

__

Meg å Aldor, hmm nå er han bare liten valp, men sta er vi da, gla i alle hunder og raser :P

mat elsker vi.. Han er veld litt mer lydig enn meg ;) men bestemt er vi også.. :o

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gemyttmessig veldig like. Rolig innendørs, tar av utendørs. Liker fart og spenning ute! Er litt overlegne til folk vi ikke kjenner og elsker familin.

Utssendemessig, så nei. Jeg er ikke si-rumpe, hårete og meget kraftig :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kan vel bare drømme om å være mer lik hunden min - i hvert fall rent fysisk... Men vi går godt overens for det - er det ikke noe som heter at motsetninger tiltrekker hverandre?

Eller vent - vi er litt like på håret, og så liker vi begge å ligge godt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi begge elsker å sove og spise. Cita er kanskje "litt" ( :blush: ) sprekere enn meg da.. Og mer glad i å rulle seg i dammer og kaste seg uti iskaldt vann. Også er jeg litt mer hissig enn en labrador, hehe. Og kanskje ikke like glad i mennesker som en labrador :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, vi er hvertfall like late og rolige innendørs. Men når det skjer noe er vi alltid der vi er. Ingen kan tvinge noen av oss til å gjøre det vi ikke har lyst til.

Utseendemessig er vi ikke så like, lite skjegg på meg, hvertfall det jeg har merket (eller ikke merket?)!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi blir begge litt lett stresset, og giret. Vi elsker mat!

Jeg er vel endel latere enn han, selvom han kan ha sine late dager han også. Men jeg har mine late dager hver dag jeg :D Vi vil begge ha det siste ordet.Ganske stae. Liker å sløve i sofaen på feriedager.

Han liker å gnu seg på ting og folk, det gjør jeg altså ikke. :o

Utseendemessig er vi vel ikke like i det hele tatt vil jeg tørre å påstå. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja... jeg er ikke like rask og smart, men vi er ganske like med det at vi liker ikke å være ensformige, liker heller ikke å gjøre samme tingen flere ganger. Og vi er stae, og står på våre meninger :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Får se når Vixie blir eldre, men sånn helt generelt sett så tror jeg jeg er ganske lik en fransk bulldog i gemytt. Hehe. Ikke helt i utseende da...

Tror Bosko (boxern) er ganske lik meg, bare sprekere. Stolt, sta, men finner seg i utrolig mye, vennlig mot alle, liker ikke å stå opp på morgenen, glad i mat, spretten når han er i godt humør, furter når han ikke får det som han vil, synes synd på seg selv når han er syk, liker å ligge i sola så lenge det ikke er for varmt, osv. Og veldig, veldig snill! :D

Noen jeg kjenner ganske bra men som ikke ante hva slags hund jeg hadde ble overrasket da jeg fortalte han at jeg skulle få fransk bulldog, men når jeg sa at jeg hadde boxer fra før så sa han at det var faktisk rasen han så for seg at jeg skulle ha. Tar jeg som et kompliment. :o

Utseende-messig er jeg vel en Grand Danois. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Føler ikke jeg har såå mange likhetstrekk med den superspreke BC'en min.. :D hehe.. Men vi er begge fryktelig konsentrerte og engasjerte når noe er gøy, vi er begge glade i å leke, og vi er begge ganske rastløse og vimsete. Dessuten liker ingen av oss å være alene.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, jeg og Yrja er like! Husker djervekvinnen beskrev personligheten til en golden retriever så jeg kunne sammenligne meg og Yrja. Vi passet perfekt sammen. Begge to er glad i å sove lenge, treffe nye mennesker, være ute, men samtidig kose oss inne for oss selv. Vi er litt late, men hvis vi først skal gjøre en ting, da skal det gjøres skikkelig også! Sta og småfrekke, men likevel ydmyke og omtenksomme. Vi er som skapt for hverandre! :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg å Aron..vi ikkje so veldi like nei.. egentli totalt ulike , det einaste vi har til felles e at vi e sytete begge to.. :lol:

På utsende e vi heller ikkje so like.. han har svart litt krølla pels, eg lyst glatt hår.. :D eg har heller ikkje so ville auge so han har.. :P personligheta vår e vertfall forskjelli.. :P Vi faktisk ganske so uttolmodige begge to..hehe.. :P Kanskje vi e litt likevell, når eg tenke meg om.. men gidda ikkje skrive ned alt her.. :P

Mod: Hold deg til bokmål eller nynorsk. Se pm.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg og bikkja er vel så ulike som en kan få det, egentlig:

Hun spør "hvorfor ligge når en kan gå, hvorfor gå når en kan løpe?" - Jeg gjør ikke noe stående som jeg kan gjøre sittende, og gjør ingenting sittende som jeg kan gjøre liggende.

Hun elsker å jobbe, jeg foretrekker å gjøre absolutt ingenting...

Hun kan spise en hest om morran, jeg blir kvalm med tanken på mat før det har gått en time eller to...

Hun kunne gitt en fot for å få kontakt med alle hun møter, jeg foretrekker å omgås de jeg kjenner godt...

Hun har sine egne meninger om ting, mens jeg stort sett samvittighetsfult utfører de oppgaver jeg blir satt til...

Motsetninger tiltrekker hverandre, tydeligvis :icon_redface:

Det eneste fellestrekket er vel egentlig at vi liker å sove litt godt utpå begge to, og at vi litt samme sans for humor. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...