Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Finst det gode selar som er meir utbrytsikre enn andre?

 

Hera har Nonstop sin sporsele, som har funka veldig fint på tur og slik, fram til no. I løpet av dei siste tre dagane, har ho komt seg ut av selen ved eit par anledningar.

 

Evt. må vi til med heilstrup som blir festa til selen på eit vis. Tips til korleis/kva vi kan bruke for å feste halsbånd og sele saman?

 

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

 

 

Skrevet
24 minutter siden, Pixie skrev:

Hurtta har også kommet med en Trail-sele som ligner Ruffwear webmaster, den funker sikkert like bra

Ja, har den til min whippet, den fungerer veldig fint :) Samme konsept som webmaster, bare mye mykere stoff og mindre klumpete synes jeg selv.

__________________________________________

Ellers ville jeg sett på Y-selene de selger hos House of dogs, de er også utbrytersikre. 

Bakerste reima ligger bak på brystkassen, slik at det ikke er mulig å komme seg ut av den: 
18320820_10212863342960891_6098828764899

Hurtta trail harness, den bakerste reima ligger også bak på brystkassen og gir samme effekt:
20476169_10213770028067452_5422664249820

Skrevet

Får sjekke ut hurtta og ruffwear sine, sjølv om eg alltid syns at webmasterselen ser så stor og klumpete ut [emoji14]
Har dei house of dogs sin sele i butikkar også? Den såg jo veldig grei ut!

Er det til elghund eller etnahunden?
Er nok den galne grå... Hadde ho berre vert som Etnaen, då kunne ho gått med alt av seletøy utan problem [emoji57][emoji28]

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Skrevet
Får sjekke ut hurtta og ruffwear sine, sjølv om eg alltid syns at webmasterselen ser så stor og klumpete ut [emoji14]
Har dei house of dogs sin sele i butikkar også? Den såg jo veldig grei ut!

Er nok den galne grå... Hadde ho berre vert som Etnaen, då kunne ho gått med alt av seletøy utan problem [emoji57][emoji28]

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk


Selges kun på nett, er ingen fysiske butikker selv om det er mulig å komme og prøve og kjøpe. Dog så tror jeg det blir en litt lang kjøretur for deg.

Det du evt kan gjøre er å bestille f.eks to størrelser og returnere den som ikke passer. Det er utplukket på størrelser akkurat nå men det er en stor ladning på vei som bør være her i dag eller på fredag [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet

Selges kun på nett, er ingen fysiske butikker selv om det er mulig å komme og prøve og kjøpe. Dog så tror jeg det blir en litt lang kjøretur for deg.

Det du evt kan gjøre er å bestille f.eks to størrelser og returnere den som ikke passer. Det er utplukket på størrelser akkurat nå men det er en stor ladning på vei som bør være her i dag eller på fredag [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kvar kan ein prøve selen? [emoji5]

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Skrevet

Den Hurtta Trail Harness er vel en blåkopi av webmasteren, som jeg vet flere har vært fornøyde med. Men synes zero dc også sitter bedre enn mange av de andre.

  • Like 1
Skrevet

Jeg tenker at alle seler som har en bukreim er ganske så utbrytersikre, ettersom den må forbi brystkassen før hunden får seg ut av den. Tenker type WebMaster (Hurtta har vel laget en liknende nå), myndeseler etc. 

  • Like 1
Skrevet

Hera fikk prøve Catania sin andre H-sele og festa den som på bildet, stramt. Kom seg ut av den også, lett som ein plett. Så får sjå om vi finner ein dugandes sele til udyret i Elverum/Hamar området til veka :) 
Er det nokon der som selger Hurtta eller Webmaster? 

5985d4ff9ca8e_Skjermbilde2017-08-05kl_16_11_52.png.b7feb40d68c225d0305046b663e51117.png

Skrevet

Hurtta trail er såpass ny på markedet at jeg vet ikke om så mange dyrebutikker har fått den inn enda, ikke nettbutikker heller for den saks skyld.

Ser for meg at en elghund er litt vanskelig, som har såpass mye pels. Du må ha en sele med en stropp som går bak brystkassen hennes.

Skrevet
Jecka sin DT sele http://jeckadesign.weebly.com/selar.html lages på mål og skal være ganske rømningssikker
Den såg jo veldig grei ut! Blir vel samme som Haqihana. For ein jungel det her er! Men heller litt på at denne sorten kanskje blir det beste.
Webmaster er eg redd blir for varm, sidan den dekker store deler av ryggen.

Har sydd på ei bukreim på Nonstop selen no, så ho i vert fall har ein sele å bruke på tur så lenge [emoji4]16105cbd464e792a08aa21004050dce6.jpg

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Skrevet
Akkurat nå, Bellare skrev:

Den såg jo veldig grei ut! Blir vel samme som Haqihana. For ein jungel det her er! Men heller litt på at denne sorten kanskje blir det beste.
Webmaster er eg redd blir for varm, sidan den dekker store deler av ryggen.

Har sydd på ei bukreim på Nonstop selen no, så ho i vert fall har ein sele å bruke på tur så lenge emoji4.png16105cbd464e792a08aa21004050dce6.jpg

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk
 

Ja, blir samme type. Vet veldig mange som liker haqihanaselene kjempegodt, men jeg er ikke en av dem, synes de utvider seg når de blir våte og det er den eneste selen jeg har hatt som slet på pelsen til tolleren min. Man kunne se slitemerker etter der selen hadde ligget (jeg har ikke hørt om noen andre som har opplevd det med pelsslitasje). Men det kan jo være lettere og billigere å få tak i den selen enn den svenske som er sydd på mål, så bare å teste seg frem :) 

Skrevet
Ja, blir samme type. Vet veldig mange som liker haqihanaselene kjempegodt, men jeg er ikke en av dem, synes de utvider seg når de blir våte og det er den eneste selen jeg har hatt som slet på pelsen til tolleren min. Man kunne se slitemerker etter der selen hadde ligget (jeg har ikke hørt om noen andre som har opplevd det med pelsslitasje). Men det kan jo være lettere og billigere å få tak i den selen enn den svenske som er sydd på mål, så bare å teste seg frem [emoji4] 
Var redd for det. Syns den svenske såg mykje bedre ut i materialet som er brukt. Får sende ein mail og høre litt [emoji4]

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...