Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Da er lista klar for denne uka!

 

Mandag:@JeanetteH

Tirsdag:@MaritaS

Onsdag:@Kaja

Torsdag:@maysofie

Fredag:@Anooni

Lørdag & søndag:@Bellare

 

 

Har du lyst til at soniser skal følge deg videre, post snapchatnick under her :)

 

Og pga mange spørsmål om passord velger jeg å bare si at jeg sender ut passordet til dere på søndag :)

 

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

 

 

Guest Jonna
Skrevet

Sender du ut en mal på hvordan man kommer oss inn på hundesone kontoen. Jeg er ikke så teknisk begavet at jeg skjønner hvordan jeg logger inn på annen sin konto :P 

Guest Jonna
Skrevet
9 minutter siden, Lola Pagola skrev:

Jeg er sjokkert over at@JeanetteH ikke snakker østlandsk emoji16.png

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk
 

:lol: Eksil bergenser :P 

Skrevet
3 timer siden, Lola Pagola skrev:

Jeg er sjokkert over at@JeanetteH ikke snakker østlandsk emoji16.png

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk
 

Jeg også :lol: veldig gøy å følge med på, både i dag og de andre dagene :)

Skrevet (endret)
3 timer siden, Kristin_nord skrev:
Se her@bellare

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk

 

 


Ååh takk, såg no at det var komt, berre ikkje fått noke varsel om det ?

Sent fra min SM-G900F via Tapatalk
 

 

Endret av Bellare
  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet
3 timer siden, Klematis skrev:

Han Sinner var jo til å spise opp da!

Han er en snåling :wub:

3 timer siden, WelshenNemi skrev:

Jeg også :lol: veldig gøy å følge med på, både i dag og de andre dagene :)

Takk :)

Nå er det natta her. Ny tidlig morgen i morgen. Hardt å ha friuke :lol:

Skrevet
8 hours ago, Kristin_nord said:

Jeg synes det morsomste er å finne ut hvor nærme mange av oss bor emoji3.png

Og@sandyeyecandy jeg synes du kan godta meg på snap emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Sent fra min SM-T550 via Tapatalk
 

Jeg har åpen profil så hvem som helst kan se storyen min, så har ikke tenkt på at noen vil være "venner" også! :lol: 

  • Like 2
Skrevet
Akkurat nå, SandyEyeCandy skrev:

Jeg har åpen profil så hvem som helst kan se storyen min, så har ikke tenkt på at noen vil være "venner" også! :lol: 

Nå begynner jeg å føle meg litt teknisk utfordret her... kanskje det er alderen som begynner å slå inn, men hvordan ser man storyen til de med åpen profil? Jeg vet bare hvordan jeg legger til venner.... :icon_redface: 

Skrevet
1 hour ago, Malinka said:

Nå begynner jeg å føle meg litt teknisk utfordret her... kanskje det er alderen som begynner å slå inn, men hvordan ser man storyen til de med åpen profil? Jeg vet bare hvordan jeg legger til venner... :icon_redface: 

Når du søker opp folk, så legger du dem til, og kan deretter se storyen deres. :) 

Skrevet
Akkurat nå, SandyEyeCandy skrev:

Når du søker opp folk, så legger du dem til, og kan deretter se storyen deres. :) 

Ikke verre altså. :lol:  som sagt... alderen slår ut på hva man får med seg av sånne nymotens ting som apper og slikt :lol: 

  • Like 1
Skrevet

Kjekt å følge folk! Gleder meg til å åpne Snappen :D

Men jeg har et lite ønske: kan man skrive litt kort om hva det er man snakker om? Jeg har aldri lyd på Snappen min, så det hadde vært greit med litt tekst til snakkingen. Spesielt hvis man sier noe spesielt til "seerne", er det bare "så flink gutt" eller noe sånt så er det ikke så farlig. Har man derimot en lengre monolog om noe så hadde det vært fint med en kort oppsummering i tekstform.

 

 

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...