Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 639
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Men vi trenger ikke en tråd med ukens snappere.  Vi trenger en med påmelding. Folk melder seg på selv. EN mnd av gangen. Typ:  Uke 1 Mandag  Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag  Søn

Men folkens da, hvorfor må dere på død og liv ha snapen en dag det skjer noe spesielt? Holder det ikke med snaps fra dagliglivet? Man MÅ ikke finne på noe ekstraordinært på dagen sin for å underholde

Synes det er dumt at de som har hatt snappen før får reservert plass (og flere dager!) mens de nye som vil inn må vente ukesvis. Ville det ikke vært bedre å satt "på vent" de som har hatt brukeren før

Posted Images

Skrevet

Hahaha, så sykt mye utstyr du har @Kristiin!! Jeg har nettopp ryddet gjennom mitt før flytting og jeg har ikke i nærheten av det der! Jeg tror jeg er sær da. De fleste har jo masse ting til hundene sine. Mine har knapt nok noen ting ?

Skrevet

Jeg tar gjerne en dag neste uke, om noe er ledig. Torsdag og helgen passer ikke, men de fire resterende passer :)

Edit: uke 34 altså. 

Skrevet
Jeg tar gjerne en dag neste uke, om noe er ledig. Torsdag og helgen passer ikke, men de fire resterende passer [emoji4]
Edit: uke 34 altså. 

Det kommer påmelding for uke 34 i morra. Førstemann til mølla når temaet slippes :)
Skrevet
6 timer siden, Kristin_nord skrev:


Det kommer påmelding for uke 34 i morra. Førstemann til mølla når temaet slippes :)

Det er jo alltid helt umulig for oss som ikke har tid til å være mye på sonen hver dag å rekke :(

  • Like 1
Skrevet
8 timer siden, MegaMarie skrev:

Hahaha, så sykt mye utstyr du har @Kristiin!! Jeg har nettopp ryddet gjennom mitt før flytting og jeg har ikke i nærheten av det der! Jeg tror jeg er sær da. De fleste har jo masse ting til hundene sine. Mine har knapt nok noen ting ?

Haha :lol:

Nå kan jeg iværtfall unnskylde meg med at jeg har to hunder. Men jeg er glad i å handle ting til de (..jeg har til og med mer..):icon_redface:

Skrevet
Just now, Kristiin said:

Haha :lol:

Nå kan jeg iværtfall unnskylde meg med at jeg har to hunder. Men jeg er glad i å handle ting til de (..jeg har til og med mer..):icon_redface:

Jeg og har 2 hunder ? Jeg har en slik boks, den er ikke fylt opp en gang! Pluss de har en liten kurv med leker. Ellers har Blondie 1 sele, Tidi har 2 seler, og de har hvert sitt halsbånd ?Også har de et par kobbel. 1 dekken hver, Blondie har og en genser. Nå har jeg nesten listet opp alt de eier. Haha! Neida, de har litt mer. Men ikke i nærheten av ditt utstyrsrom!

IMG_1887.thumb.PNG.c71023c93de55cd843be6d8959467482.PNG

Skrevet
Det er jo alltid helt umulig for oss som ikke har tid til å være mye på sonen hver dag å rekke [emoji20]

Jeg kan til nød ta imot reservasjon lørdag & søndag da jeg holder de dagene temafri. Men hvis du reserverer en dag i uke 35 og temaet ikke passer deg blir det jo litt kjipt [emoji17]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet

PÅMELDING UKE 34!!

Tema denne uken blir ;
BRUKSHUNDEN. Hva ble hunden din opprinnelig brukt til? Hva gjør du for å tilfredstille bruksdelen av hunden din?

Mandag:@Alvira
Tirsdag:@Emilie
Onsdag:
Torsdag:
Fredag:
Temafrie dager;
Lørdag:@Tonje
Søndag:@Christine

Man kan selvfølgelig bruke temaet også på helg om det skulle passe :)

Førstemann til mølla! :)


Sent from my iPhone using Tapatalk



  • Like 1
Skrevet
2 timer siden, Kristiin skrev:

Haha :lol:

Nå kan jeg iværtfall unnskylde meg med at jeg har to hunder. Men jeg er glad i å handle ting til de (..jeg har til og med mer..):icon_redface:

Mens jeg har silkert mer enn deg :icon_redface: hae over en kasse + en full bærepose bare med leker :lol: men hun ødelegger ikke leker, hun sliter de ut :lol:

Guest Christine
Skrevet

Jeg vil ha søndag uke 34. Får jeg den kan jeg gi bort førstkommende søndag, da jeg fant ut at den passet litt dårlig :) 

Guest Christine
Skrevet

Siden jeg fikk søndag neste uke istedenfor så er førstkommende søndag ledig om noen vil :) 

Skrevet
8 timer siden, Tonje skrev:

Jeg tar gjerne lørdag :) 

 

12 timer siden, Mud skrev:

Det er jo alltid helt umulig for oss som ikke har tid til å være mye på sonen hver dag å rekke :(

Du kan få lørdagen min om du vil :) Jeg har hatt snap'en en gang før så kan godt slippe til andre også. 

Skrevet
9 timer siden, Tonje skrev:

 

Du kan få lørdagen min om du vil :) Jeg har hatt snap'en en gang før så kan godt slippe til andre også. 

Så snilt! Ja takk ! Blir mye snaper av sovende bikkjer da , siden det stort sett er det de gjør :P

Skrevet

Kan ikke folk kopiere lista og skrive seg inn? Så er det mye lettere å holde oversikt. Hva er ledlg nå uke 34? Jrg kan hvilken dag som helst. 

  • Like 2
Skrevet
28 minutes ago, Kaja said:

Kan ikke folk kopiere lista og skrive seg inn? Så er det mye lettere å holde oversikt. Hva er ledlg nå uke 34? Jrg kan hvilken dag som helst. 

Signeres! Vanskelig å se hva som er ledig. 

Jeg kan også ta en dag om noe er ledig :) 

Skrevet

Er det noe interesse for snap uten hund? :icon_redface: Jeg kan f.eks ta snappen 28 August når jeg flyr til Island, kanskje det er spennende å være med? Jeg kjører fra Tyskland, gjennom Nederland til Amsterdam og flyr derfra til Island :P 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...