Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Innser at Nico ikke blir yngre og tenkte at han kammen fortjener en god seng nå når han trossalt har blirt 7 år? Så er det noen som har tips til en god ergonomisk seng til 40kg hund til en ok penge? ?? 

 

Takk ☺

Skrevet

Det finnes tempurmadrasser til hund :) Hund som hobby hadde de tidligere i alle fall..

 

etter selgeren å bedømme da han prøvde å selge meg dem, så kunne feks rottiser få HD hvis de ikke fikk minst så gode senger å ligge på fra de var valp :aww: så gode er de sengene faktisk :P 

Skrevet

Kan sende noen linker når jeg er på pcn igjen. Så på til Turbo og de jeg likte best var buster sin og en som hadde varmereflekterende stoff i tillegg.

Skrevet

En passe myk seng med ull/ulltrekk synes jeg fungerte veldig bra. "Tempur" er veldig ofte stivt og kaldt inntil de har ligget litt i den (den former seg av varmen) og gamla mi slet med at hun ble stiv hvis det ikke var god varme. Tempur stjeler en del kroppsvarme. Men Buster memory foam er et godt tips hvis du er bestemt på at du vil ha noe som former seg til hunden :)

Skrevet
15 timer siden, Turb skrev:

Kan sende noen linker når jeg er på pcn igjen. Så på til Turbo og de jeg likte best var buster sin og en som hadde varmereflekterende stoff i tillegg.

Ja takk til pm ☺☺

Skrevet
15 timer siden, Kangerlussuaq skrev:

Er kjempefornøyd med buster memory foam til gamla!!

Takk for tips ☺ Må sjekkes ut!

Skrevet
13 timer siden, Poter skrev:

Hvordan er det å vaske den?

Trekket er tynt så det tar liten plass i maskinen. Kommer ikke noe skitt gjennom heller , innmaten på mine er helt hvite enda de er godt brukt av tre store langhår . Veldig bra senger , største str kunne gått vært 10 cm til i begge retninger men bortsett fra det helt supre

  • Like 1
Skrevet
6 timer siden, yurij skrev:

Trekket er tynt så det tar liten plass i maskinen. Kommer ikke noe skitt gjennom heller , innmaten på mine er helt hvite enda de er godt brukt av tre store langhår . Veldig bra senger , største str kunne gått vært 10 cm til i begge retninger men bortsett fra det helt supre

Holder trekket også oppkast ute? Har ei katt som med ujevne mellomrom kan kaste opp i hundesenga. 

Skrevet
Akkurat nå, Poter skrev:

Holder trekket også oppkast ute? Har ei katt som med ujevne mellomrom kan kaste opp i hundesenga. 

Aner ikke :D Bløte møkkete hunder går greit ihvertfall men kattespy vet jeg ikke :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg kjøpte også buster memory foam til forrige hunden min med vond rygg da tenkte den kom til falle i smak. Det gjorde den ikke hun elsket jo ligge mykt,det tar jo en tid før den blir god ligge på når former seg etter kroppen. Hu lå aldri så lenge på den til at det skjedde så jeg ga den bort ?

  • 2 weeks later...
Skrevet
På 13.5.2017 at 8:55 AM, Turb skrev:

Kan sende noen linker når jeg er på pcn igjen. Så på til Turbo og de jeg likte best var buster sin og en som hadde varmereflekterende stoff i tillegg.

Kan jeg og få pm? :)

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
    • Han trenger ikke å være løs, men jeg lurer på om balansen mellom mental og fysisk trening er riktig for ham. Har dere prøvd å kutte ned på søksarbeidet og løpe eller sykle med ham, eller lengre turer i langline? Bare 5-7 meter langt bånd gir mye mer frihet samtidig som du har kontroll på om han kommer over noe. Hvis han har god nok innkalling så kan jo evt munnkurv være et verktøy mot å spise alt. Det er det eneste jeg kan komme på å ta tak i, hva slags, hvor mye og riktig balanse mellom type aktivitet.
    • Ja det er superlativ rase og en drøm å ha når de fungerer som de skal. Dette er min 3 jakt cocker så rasen er ikke ukjent for meg.   det trenes spesifikk på ro, avslapping på teppe både inne, ute og i bilen. men han blir irritert når han blir fulgt tilbake på plass og ender kun med biting og frustrasjon fra hans side. Han kan å gå på teppet sitt og inn i buret. Men det fungerer ikke når ha blir i modus og han holder ikke mer enn kort tid de gangene han gjør det. Så fortsatt mye igjen å jobbe på.   maten blir brukt til det meste av trening og han fungerer godt når han er i riktig modus. Hovedsakelig skjer dette når han kjeder seg, hvis han får overtenning. Både når han har fått aktivitet og når han ikke får aktivitet. Så han er en liten nøtt og knekke. i aktivitet med voksne hunder fungerer han godt. Tilpasser seg tempo og sinnsstemning. Med valper så går han fort lei etter å10min og begynner heller å bite på oss. Så da må vi ta han bort fra situasjonen. Han får lengre turer i blandt. Men fordi han spiser alt som er på bakken har vi måtte begrense det å være løs etter flere turer til dyrlegen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...