Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Too soon? Neida, ikke så lenge til 2018. Med mindre det dukker opp et eksepsjonelt spennende tollerkull blir det golden sommeren 2018, der har vi førstevalg. 

Noen med planer?

  • Svar 705
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Altså seriøst? ??

Nå har galskapen vært her i snart to uker og jeg tror jeg elsker alt ved henne! For det første er hun ekstremt stødig og trygg i møte med absolutt alle miljøer, mennesker, hunder, etc. Første dagen må

Jeg digger deg, Skoj! 

Posted Images

Skrevet
32 minutter siden, Cavalierflat skrev:

Tja. Da jeg begynte på skolen, lovte jeg meg selv valp i "ferdig med bachleor premie". Det er sommeren 2018 det :innocent: så vi får nå se da! 

Fin premie det :D Hvilken rase?

Skrevet

Tja, kan vel kanskje snike meg inn her:whistle: Har veldig lyst på en ihvertfall, tror herremannen her hadde satt pris på litt selskap også:yes: Har vurdert border collie, jeg da. Gjerne en som er mest hvit eller blue merle:wub: Men jeg er igrunn ikke så opptatt av at det skal være renraset, så en fin og sunn bc blanding kan også funke. Gjerne en mix med en roligere rase da, har ikke behov for 2 energibomber i 1. 

Skrevet

Her blir det nok valp i 2018 :) Golden eller labrador tispe. 11 år siden sist jeg hadde valp (flatcoat hannhund), så det blir veldig spennende og sikkert også veldig utfordrende! 

Nå er det bare å bestemme seg for rase og finne en bra oppdretter... 

  • Like 1
Skrevet
På 8.4.2017 at 7:26 PM, Lexi skrev:

Her blir det nok valp i 2018 :) Golden eller labrador tispe. 11 år siden sist jeg hadde valp (flatcoat hannhund), så det blir veldig spennende og sikkert også veldig utfordrende! 

Nå er det bare å bestemme seg for rase og finne en bra oppdretter... 

Jakt eller "vanlig"?

  • 3 weeks later...
Skrevet

Tror jeg melder meg inn her om alt går etter planen. Jeg har ikke tatt kontakt med oppdrettere enda, men starter snart. :) Starter praktisk planlegging i år ved å ikke ta ut all ferie og tenke over oppussing av stellerom.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 4
Skrevet

Det ser ut til at vi planlegger 3 kull til neste år, første paring i november, og hvis de følger syklusen sin, to paringer i februar. Det blir interessant :teehe: Vi har deleiere til de valpene som skal beholdes, og jeg går hjemme til neste år også, så det ække no stress, føler jeg :) 

  • 3 months later...
Skrevet
9 timer siden, Cavalierflat skrev:

Tispa jeg vil ha etter, skal flytte kullet sitt til 2019. Så da hopper jeg ut herfra igjen :P 

Jeg kjøpte meg valp i år og skal ikke ha tre, så da er jeg utmeldt også :P 

  • Like 1
Skrevet

Født for snart tre mnd siden, får henne neste år... Jeg får vel være med i valpegjengen 2018 selv om hun ikke er mye valp mer håper jeg... :innocent:

  • 4 months later...
Skrevet

Hvis alt går etter planen blir det 2018 valp :D Det er så spennende å bare sende mail til oppdrettere, tenke, vurdere, sjekke linjer og dagdrømme ^^ Håper huskjøp går i boks og at det i sommer/høst er en ledig valp til meg hos en oppdretter jeg faller for!

  • Like 4
Skrevet

Jah... Tispa vi bestilte valp fra er stappfull. 7-8 stk. Og så tipper jeg at det blir svært vanskelig å ikke beholde en hygen til sommeren. Mora (forhåpentligvis to be) er tross alt drømmehunden, og jeg kommer vel til slutt ikke å tørre å slippe henne, uten å ha fått en arvtager... 

  • Like 6
Skrevet

Blir forhåpentligvis 2018 allikevel her. Etter en million runder med meg selv blir det golden igjen etter linjer jeg har likt veldig godt veldig lenge. Løpetid usikkert, men så lenge det kommer hannhund er han i alle fall vår. 

Jeg HATER venting...

Screen Shot 2018-01-02 at 08.10.27.png

  • Like 26
Skrevet
37 minutter siden, Jankaa skrev:

Melder meg inn her! Reiser om en liten måned for å hente flokkens nyeste tilskudd. _Endelig_ en stabij til :wub:

Gratulerer :) 

Da håper jeg dere kommer på Fellesutstillingen som er 5mai (blir dommerendring fra hva som står på nettsiden nå) Hadde vært koselig å hilst :wub: 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Er de ganske like i gemytt og væremåte?
    • Kan en hund fødes uten hint til hvordan den oppfører seg til andre hunder? Spør for en jeg kjenner.
    • Skye terrier skiller seg jo en del ut fra de andre her, både i utseende og type. Jeg kjenner de ikke veldig godt, så anbefaler å sjekke raseklubben i hjemlandet. De andre har jeg møtt en del av. De er jevnt over ganske egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Hvis du er vant til gjeterhund så tror jeg det kan bli en ganske brutal overgang. Det er ikke bare å "jobbe mer og hardere", det er rett og slett en helt annen type hund og mye som ikke vil kunne fungere på samme måte. En utfordring er for eksempel å ha de løse. Pinscher er vagt mildere enn terrierene. Dansk-svensk gårdshund er også en pinscherhund, som er veldig lik brasiliansk terrier og parson russel, men mildere i gemyttet. Jeg har kjent folk som har kunnet kalle inn sine pinschere og dsg fra jakt på vilt. Pinscherene er også større enn manchesterterrier. Det er nok i stor grad trenbarhet, jaktinstinktet og selvstendigheten som skiller terrierene fra gjeterhundene, og i litt ulik grad. De er ikke interessert i å gjøre deg til lags eller høre på hva du sier, de er avlet for å jobbe selvstendig og jakte på og drepe smådyr. Du kan ikke regne med å kunne ha dem løs utenfor inngjerdede områder eller under tett kontroll. Jeg har f.eks. sett mange i konkurranse- og treningssammenheng, men veldig sjelden løse i skogen.
    • Har vurdert Manchester terrier, Person russel terrier, brasiliansk terrier, og skye terrier. Tenker også på Pincher men hva er forskjellen mellom en pincher og Manchester terrier? De er ganske like utseende og størrelse. Vi vet at terriere har mere jaktinstinkt og er mere sta enn gjeterhund. Ønsker helst en av de største terrierne.
    • Hva er likheten mellom alle terrierene sånn generelt? Ønsker en terrier uten napping og vanskelig klipping. Børsting går greit. Hvordan er dem i forhold til gjeterhunder? Er oppvokst med det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...