Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Too soon? Neida, ikke så lenge til 2018. Med mindre det dukker opp et eksepsjonelt spennende tollerkull blir det golden sommeren 2018, der har vi førstevalg. 

Noen med planer?

  • Svar 705
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Altså seriøst? ??

Nå har galskapen vært her i snart to uker og jeg tror jeg elsker alt ved henne! For det første er hun ekstremt stødig og trygg i møte med absolutt alle miljøer, mennesker, hunder, etc. Første dagen må

Jeg digger deg, Skoj! 

Posted Images

Skrevet
32 minutter siden, Cavalierflat skrev:

Tja. Da jeg begynte på skolen, lovte jeg meg selv valp i "ferdig med bachleor premie". Det er sommeren 2018 det :innocent: så vi får nå se da! 

Fin premie det :D Hvilken rase?

Skrevet

Tja, kan vel kanskje snike meg inn her:whistle: Har veldig lyst på en ihvertfall, tror herremannen her hadde satt pris på litt selskap også:yes: Har vurdert border collie, jeg da. Gjerne en som er mest hvit eller blue merle:wub: Men jeg er igrunn ikke så opptatt av at det skal være renraset, så en fin og sunn bc blanding kan også funke. Gjerne en mix med en roligere rase da, har ikke behov for 2 energibomber i 1. 

Skrevet

Her blir det nok valp i 2018 :) Golden eller labrador tispe. 11 år siden sist jeg hadde valp (flatcoat hannhund), så det blir veldig spennende og sikkert også veldig utfordrende! 

Nå er det bare å bestemme seg for rase og finne en bra oppdretter... 

  • Like 1
Skrevet
På 8.4.2017 at 7:26 PM, Lexi skrev:

Her blir det nok valp i 2018 :) Golden eller labrador tispe. 11 år siden sist jeg hadde valp (flatcoat hannhund), så det blir veldig spennende og sikkert også veldig utfordrende! 

Nå er det bare å bestemme seg for rase og finne en bra oppdretter... 

Jakt eller "vanlig"?

  • 3 weeks later...
Skrevet

Tror jeg melder meg inn her om alt går etter planen. Jeg har ikke tatt kontakt med oppdrettere enda, men starter snart. :) Starter praktisk planlegging i år ved å ikke ta ut all ferie og tenke over oppussing av stellerom.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 4
Skrevet

Det ser ut til at vi planlegger 3 kull til neste år, første paring i november, og hvis de følger syklusen sin, to paringer i februar. Det blir interessant :teehe: Vi har deleiere til de valpene som skal beholdes, og jeg går hjemme til neste år også, så det ække no stress, føler jeg :) 

  • 3 months later...
Skrevet
9 timer siden, Cavalierflat skrev:

Tispa jeg vil ha etter, skal flytte kullet sitt til 2019. Så da hopper jeg ut herfra igjen :P 

Jeg kjøpte meg valp i år og skal ikke ha tre, så da er jeg utmeldt også :P 

  • Like 1
Skrevet

Født for snart tre mnd siden, får henne neste år... Jeg får vel være med i valpegjengen 2018 selv om hun ikke er mye valp mer håper jeg... :innocent:

  • 4 months later...
Skrevet

Hvis alt går etter planen blir det 2018 valp :D Det er så spennende å bare sende mail til oppdrettere, tenke, vurdere, sjekke linjer og dagdrømme ^^ Håper huskjøp går i boks og at det i sommer/høst er en ledig valp til meg hos en oppdretter jeg faller for!

  • Like 4
Skrevet

Jah... Tispa vi bestilte valp fra er stappfull. 7-8 stk. Og så tipper jeg at det blir svært vanskelig å ikke beholde en hygen til sommeren. Mora (forhåpentligvis to be) er tross alt drømmehunden, og jeg kommer vel til slutt ikke å tørre å slippe henne, uten å ha fått en arvtager... 

  • Like 6
Skrevet

Blir forhåpentligvis 2018 allikevel her. Etter en million runder med meg selv blir det golden igjen etter linjer jeg har likt veldig godt veldig lenge. Løpetid usikkert, men så lenge det kommer hannhund er han i alle fall vår. 

Jeg HATER venting...

Screen Shot 2018-01-02 at 08.10.27.png

  • Like 26
Skrevet
37 minutter siden, Jankaa skrev:

Melder meg inn her! Reiser om en liten måned for å hente flokkens nyeste tilskudd. _Endelig_ en stabij til :wub:

Gratulerer :) 

Da håper jeg dere kommer på Fellesutstillingen som er 5mai (blir dommerendring fra hva som står på nettsiden nå) Hadde vært koselig å hilst :wub: 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...