Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Akkurat nå, mokken skrev:

Å herlighet for noen tjukkaser :lol:

Gratulerer med firerbanden!  

 

Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

Ser ikke ut som de har tenkt å bli skrangleverk med det første nei. :lol:

 

Vi har jo alltid køddet med at Hippy er en wannabe-rottis.. vi hadde dog ikke regnet med at hun skulle avle rottisvalper i whippetutseende :lol: 

  • Like 8
  • Svar 184
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Etter mange timer, lite søvn, mye arbeid, x antall telefoner og meldinger, og turer til dyrlegen, endte ting med keisersnitt.. MEN;  her er de   og jaggu kom det ikke en med en farge j

Da er det endelig min tur å kunne presentere mitt første kull! Jeg både gleder meg og er litt nervevrak, men det ordner vel seg   Foreldrene til kullet er:    Hippy er en av de enk

Skrevet

Bollene har blitt 2 uker i dag, fått smake på sin første ormekur og Elsa feiret med å åpne øynene sine :heart: 

IMG_2447.thumb.JPG.daaa28cf3376f7f5cbb7aa277fade42a.JPG

 

Ekstremt dårlig bilde fordi jeg hadde ingen assistenter i dag :lol: 

  • Like 14
Skrevet
Akkurat nå, Teserere skrev:

Så fort tiden går! De ser kjempesøte ut :wub:

Tiden går kjempe fort!! Spesielt når man sliter litt med søvnmangel og ammetåke, og blir overrasket at de har åpnet øynene, for det skjer jo ikke før de er 2 uker.. jeg måtte dog si det høyt før det slo meg at de var jo to uker :lol: 

  • Like 4
Skrevet

Og de blir veldig sosialisert med barn! :lol: 

i dag har vi hovedsaklig kun gjort dette;

IMG_2472.thumb.JPG.50ba38667639071386c53c16f40b4b95.JPG

forutenom måltider (men da prøve vi å få spise ved valpekassa), dupper og ærender :P 

 

edit: man tilbringer jo noe tid der når man må ha fast stol der liksom :lol: 

  • Like 8
  • 2 weeks later...
Skrevet

I går hadde vi en liten runde der vi prøvde å ta noen oppstillingsbilder, og det i alle fall nesten innenfor :P 

Så her er gjengen 5 uker gamle :) 
 

 

 

 

 

 
  • Like 6
  • 2 weeks later...
Skrevet

Valpene er 7 uker og eierne av hannhunden Kaztor kom og tok noen kjempe fine oppstillingsbilder av de! Jeg er veldig kry over denne gjengen! 
 

Elsa:

59274dfe9dd7f_Elsast.jpg.04aad03b52ae8005ed7a735f73e1e2be.jpgElsa.jpg.1282edaef6b972bf042a76be38728400.jpg

 

Rapunzel:

59274dff39ce4_Rapunzelst.jpg.d6fa3b6426ca35a37922518d3bd3e790.jpgRapunzel.jpg.b87fdb151acba0ca1ecc29a7d76b42ce.jpg

 

Anna:

Anna.jpg.e2b1e8b148e20aac60d23017beb17a73.jpg

 

Olaf:

59274dffdb697_Olafst.jpg.ad487a552ad0cce1efbc33602591956a.jpgOlaf.jpg.3cf7de5705b755535fd1f818ba308e0a.jpg

  • Like 15
Skrevet
Akkurat nå, Teserere skrev:

Utrolig fine! Liker Rapunsel svært godt! 

Ja, de er veldig fine! Det skal bli veldig spennende å se disse her vokse opp :) 

Skrevet
Akkurat nå, Ozzy skrev:

Herlighet, Elsa gjorde at jeg nesten fikk lyst på whippet.. :wub:

Elsa er bare helt nydelig og enda lekkere i virkeligheten! Hun blir plassert her i byen og skal være med på utstillinger! 

Olaf er jo også bare dritfin! Så der må jeg nok også overbevise noen valpekjøpere hvor gøy utstilling kan være :lol: 

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • @Carro92 kan kanskje tipse om noen? Jeg kommer ikke på noen akkurat nå, men har jo møtt noen i tiden jeg var aktiv i hundesport, så mulig det dukker opp noen navn etterhvert.
    • Hei!  Noen som har erfaring med oppdrettere av Whippet på Østlandet som avler robuste og stødige valper? Som har mye (eller mest) fokus på mentalitet, gemytt og personlighet? (Som kanskje ikke bare lar deg velge den valpen du selv vil, men som prøver å matche personligheter?) Eller er ikke dette vanlig blant whippet?   Spør fordi vi er et hjem med barn, og ikke planlegger utstilling.    På forhånd takk for svar😊 
    • Det er nok en helt normal valp dere har. Det er mye arbeid og tålmodighet, og faser man må gjennom, rett og slett.
    • Vi har møttes ute å gått sammen på litt avstand før de har fått lov til å være løse og leke sammen. Han er ikke spesielt interessert i andre hunder. kan legge til at han er en hun med litt lite tegn. Går fra null til hundre. Han kan ligge å sove og Bergan våkner er det første han gjør å bite, og da voldsomt og ikke kose biting. Vi har ofte skjønt at dette er et tegn på at han må på do og prøver å ta han ut før dette skjer. Vi prøver også å få lagt han, avledet han før han blir overtrøtt, med noe varierende hell. Som sagt går han fra 0-100 når det først starter. vi har vært hos dyrlege og utelukket at det er noe galt. 
    • Når dere er med andre valper, har dere gått litt tur sammen først uten å hilse, eller bare sluppet de sammen for lek? Det er ofte litt voldsomt for dem, og bedre om de får bli vant til hverandre på trygg avstand og tid til å lese hverandre først, før de leker.  Ellers er det nok bare å være konsekvent og holde ut, siden tannfellingen knapt har startet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...