Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hvor lang tid tar det normalt før utstillingsresultater viser på dogweb? Og de nye reglene med betaling for utstillingsresultat, gjaldt det kun for når hunden har oppnår championattitel? 

Skrevet
1 time siden, Havalapp skrev:

Hvor lang tid tar det normalt før utstillingsresultater viser på dogweb? Og de nye reglene med betaling for utstillingsresultat, gjaldt det kun for når hunden har oppnår championattitel? 

Arrangør har en tidsfrist på seg for å få lagt ut resultatene, og noen klarer å få ut resultatene samme dag (i hvert fall om det er en liten utstilling, for eksempel en rasespesial med få påmeldte), og andre trenger tre-fire for å få lagt ut alle 2.000 påmeldte hunders resultat.

Betalingen gjelder for å få registrert titler - du betaler en påmeldingsavgift for å delta på utstilling, og alle resultat oppnådd på utstillingen blir registrert, uansett om det er en good eller cert. Men om du ønsker å få titler offisielt godkjent og registrert, da må det betales for det.

Skrevet

Er du heldig kommer det i løpet av dagen (NKK-utstilling), ellers tar det som regel en ukes tid, evt lengre dersom arrangør er veldig treg.

Skrevet
2 timer siden, Krutsi skrev:

En ting er at arrangør legger det inn, men det blir ikke publisert på dogweb før nkk mottar kritikkene pr papir og utstillingen er oppgjort.. 

 

Det tror jeg ikke stemmer. Jeg har vært utstillingsarrangør på rasespesial flere ganger og om jeg har lagt inn resultatene samme dag som utstillingen har vært har det tatt kun ett døgn før det har ligget på dogweb. 

Skrevet
2 timer siden, KristinR skrev:

Det tror jeg ikke stemmer. Jeg har vært utstillingsarrangør på rasespesial flere ganger og om jeg har lagt inn resultatene samme dag som utstillingen har vært har det tatt kun ett døgn før det har ligget på dogweb. 

Det er det NKK har fortalt meg.. 

Skrevet
Akkurat nå, Krutsi skrev:

Det er det NKK har fortalt meg.. 

meg også :)
og siden spesialen vår er på lørdag, så selv om jeg skulle lagt inn resultatene samme dag så er de aldri tilgjengelig på DW før tidligst mandag ettermiddag. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...