Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå februar


Guest *Kat84*
 Share

Recommended Posts

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vi har kjøpt et ***** hus.   https://m.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=91368606&fks=91368606   Vi EIER et hus.    

...spretter jeg innom for å fortelle at 12 små nøster har funnet veien ut, resten jobber med saken.  

Søtbass (sånn helt seriøst, han er usedvanlig vakker? Ikke sant?  )          

Posted Images

8 timer siden, Siri skrev:

 

Jeg melder meg inn i klubben!!! Også lurer jeg veldig ofte på hvorfor folk egentlig ringer inn til slike radioprogrammer når de omtrent skylder sosiale antenner og ikke tar humoren eller sjargongen til programlederen... men det er jo nesten litt underholdende i seg selv :aww: 

Jeg synes de innringnings-programmene kan være riktig så artige i all sin kleinhet.. På P4 har de jo noe som heter Popkonge hvor man får spilt korte klipp av 3 låter og så skal si hvem de er. Det er prinsippet ihvertfall. Men en gang var det en som ringte inn, og ikke klarte å gjette på noe, så fikk hun høre en gang til men klarte fortsatt ingenting, og så forlangte vedkommende å høre enda en gang og kunne de spille høyere fordi hun var hørselshemmet og høre-apparatet hadde hun glemt hjemme..  Jeg burde høre mer på radio, hører jo bare på radio når jeg kjører til og fra toget. Får ha det som nyttårsforsett et eller annet år.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Tøfflus skrev:

6 uker og 2 dager...litt lurvis etter en søletur i byen. Hvor mange blir dette da?

 

20.2.17.jpg

7 sjokoladeboller! :D

4 h + 3 t.

 

..Skal vi slappe av på sofaen resten av kvelden, også får panikktrening og andre forbredelser til helgen begynne i morgen. Agilitystevne lørdag og rally søndag :)

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, enna skrev:

Jeg blir fryktelig usunn av å sitte hjemme med feber...har så langt i kveld spist meg skikkelig kvalm på sjokolade, lakris og diverse søtsaker...

Jeg har IKKE feber. Er bare litt snufset og litt hes i stemmen. Likevel har jeg spist 10-12 Kong Håkon-konfekt. Man har da lov til å feire Kong Harald?

Vært 2 timer i skogen med bikkjedyrene. Tror valpelisensen til 1-åringen holder på å gå ut, for nå har Senior begynt å ta igjen når Junior henger etter tennene i øret hans.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Monikawt skrev:

:lol: elsker stilen!

:lol: 

33 minutter siden, TonjeM skrev:

Jeg synes de innringnings-programmene kan være riktig så artige i all sin kleinhet.. På P4 har de jo noe som heter Popkonge hvor man får spilt korte klipp av 3 låter og så skal si hvem de er. Det er prinsippet ihvertfall. Men en gang var det en som ringte inn, og ikke klarte å gjette på noe, så fikk hun høre en gang til men klarte fortsatt ingenting, og så forlangte vedkommende å høre enda en gang og kunne de spille høyere fordi hun var hørselshemmet og høre-apparatet hadde hun glemt hjemme..  Jeg burde høre mer på radio, hører jo bare på radio når jeg kjører til og fra toget. Får ha det som nyttårsforsett et eller annet år.

:lol: Det ER jo underholdende :lol: 

Har jeg vaska skjegg og rumpe på Yasmine - hun skal nemlig til veterinæren og ta DNA-tester, både DNA-profil og DNA-prøve for å se om hun er bærer av genet for nattblindhet. Jeg vil bli særdeles overrasket om hun er det, da begge foreldrene skal være frie, men for å få delta i konkurranseklassene på National Elevage i Frankrike, så må hun visst ha DNA-status. Og hun må ha DNA-profil for å få registrert resultatet om hun blir seleksjonert. 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest lijenta

Bla nå må jeg sutre litt. Trøtt og sliten og ekstremt vondt i nakken. Vurderer fortløpende om jeg skal sykmelde meg i morgen. HAr ikke lyst men. Og legevakta mener dette er noe for fastlegen som jeg da ikke har fordi han er ute og oppdaterer seg og turnuslengene er det bytte på så det er ingen der. Time  først 3 mars. Men har fått sutret meg til en rekvisisjon til fysio og fått time til fredag så jeg håper jeg er i vater til da 

ellers klemmer og god bedring til de som treger det 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fikk penger i bursdagsgave som var øremerket klær, og bruker jeg det på noe annet enn sånne type ting så blir de som har gitt sinna. Var i hvertfall det de sa :aww:

Problemet er at jeg ikke helt vet hva jeg vil ha.. og det er ille fordi jeg har den siste tiden trykket masse ting i handlekurven fra nettbutikker (den moderne måten å vindusshoppe på :lol: ) og nå når jeg kan kjøpe noe så vet jeg ikke hva jeg vil ha :lol: ironien slår til igjen :aww:

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

10 timer siden, SFX skrev:

 

Tusen takk! Hvordan går det med deg?

Men stakkars liten da, god bedring til Harald (hvis det er en rex, så må den jo ha et kongenavn?)

 

Jeg er stort sett tilbake til normalen, litt øm i hofta enda, og litt lavere terskel før aua :aww::lol:  Men går bra heldigvis :)

:lol: Kan ikke gi han kongenavn, da kan jeg ikke spise han om noen mnd :o:lol: Om den klarer seg da, han har fremdeles ballongmage :( 

 

Lukismysteriet fortsetter da, så nå har vi utelukket strutvitter og problemer i selve urinen helt. Så da er neste å gå gjennom hele bikkja med de magiske fingrene til kiropraktordamen på klinikken og sjekke selve blæra og området med ul. Er vi fremdeles like lite smarte etter det, så må det bli en oslotur og oppsøke mer kompetanse. Hvorfor kan ikke hundene mine bare feile enkle logiske ting som alle andre "normale" hunder? :aww:  

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

6 timer siden, 2ne skrev:

Nå har de fått en ny tjenestegreie forresten, besoklegen.no, så jeg kan sende meldinger til henne og omvendt, så jeg sendte en melding til resepsjonen egentlig om at jeg ikke kom denne uka siden jeg skulle til Ahus, og jeg har fått svar på det nå der hun ønsker meg lykke til :teehe: Jeg sende egentlig den beskjeden for at hun ikke skulle ringe meg på mandag og lure på hvorfor jeg ikke kom innom, jeg forventa ikke et svar, men da har vi testa ut det i hvert fall :lol: 

Åh, takk for tips, da skal jeg teste den - jeg skulle gitt en beskjed i resepsjonen i går, men den var stengt for dagen da jeg hadde legetime.

6 timer siden, 2ne skrev:

Ja, det tror jeg nok hjalp! Kanskje du må ha egen varmeflaske til rompa di? :D 

Ja, jeg tenkte også på de oppblåsbare ringene man har rundt hundehalser, men jeg kom ikke på hva det het :lol: Hvis de tåler f.eks en berner som prøver å ta den av seg, så tåler de sikkert deg når du sitter rolig :ahappy: 

Jeg har varmeflasker et sted, en med Ole Brumm-trekk og en med sauetrekk, om jeg ikke husker feil. Kanskje de må taes fram :D Ellers kjøpte jeg denne i kveld, men har ikke fått testet enda - jeg var mer sulten enn noe annet:

16807386_10158090419085136_5815985698861

6 timer siden, 2ne skrev:

:lol: Jeg syns det var morsomt at hun glemte at hun hadde vinterferie jeg.. Det hadde aldri jeg gjort da jeg gikk på skolen, jeg levde for feriene jeg :teehe: 

Hun er nok i et mindretall - men det må jo være et godt tegn, at hun trives på skolen? Måtte de bytte skole da dere flyttet?

6 timer siden, 2ne skrev:

Ja, DET! Det gjør ikke noe å lese en god historie to ganger, den er like bra andre gangen, liksom - og da veit du jo at den er bra, så da kan man jo bare glede seg i stedet for å lure på hva som skjer videre :D 

Ja, også orker en lese alt det vonde fordi en vet at det tar slutt også. Noen ganger er ting så trist og vondt at jeg ikke fikser å lese alt på en gang, jeg blir liksom... emosjonelt mett? Men ved senere lesinger er det lettere å komme gjennom.

6 timer siden, 2ne skrev:

Jeg har heldigvis ingen Roman Som Aldri Blir Utgitt, jeg hadde planer om en "101 gode grunner til at hunden min ikke funker"-bok, men den er nok lagt på is :teehe: 

Bare 101? Om en henger lenge nok på fora og FB-grupper så kan du ratt finne 1001 årsaker :D Men det kommer kanskje an på hvordan du definerer "gode"?

6 timer siden, 2ne skrev:

Det kan jo hende de har sånt derre hjerneteppe da :teehe: Syns det er morsomt å høre på sånt jeg, jeg pleier å føle meg veldig mye smartere enn de fleste andre da (og) :lol: 

En ting er at det brått blir tomt i huet - men en må da vel ha en taktikk før en starter? En visualiserer slalåmløypa (og rallybanen), en legger en strategi for LP-konkurransen. En stuper ikke inn i en radiokonkurranse uten å ha avtalt med seg selv hva en gjør om svaret ikke popper opp innen to sekunder!!! :D Men ja, jeg kjenner litt på det samme - "idioter," tenker jeg, og ville sikkert fått like mye prestasjonsangst og ulogisk konkurranseinstinkt som noen av dem viser.

5 timer siden, Siri skrev:

:lol: Du kjenner det sikkert når det begynner å lukte brent :D 

*sniff sniff*

Bacon? Hmm, pannekaker til middag i dag, kanskje? Hvor kom den ideen fra, mon tro?

*sniff sniff*

5 timer siden, Siri skrev:

Jeg antar Jo Nesbø ikke inngår som en av favorittforfatterne da :P 

Han er dyktig, han, når han skriver for Di Derre. Men krimmen hans har jeg aldri lest, det tiltaler meg ikke. Jeg synes Harry Potter var skummelt nok - tidvis så skummelt at jeg ikke turte å lese videre :P Jeg fikser krim på TV enda dårligere - eller, jeg fikser dårlig skumle settinger, skyting, blod, gørr, drap og sånt. Jeg er supervar på det, får mareritt og blir mørkeredd på høylys dag. Og jeg blir satt ut bare de begynner å spille litt stemningsskapende musikk, lenge før du faktisk ser noe. Det nærmeste krim jeg ser på, er White Collar, men selv det kan bli litt nervepirrende av og til, og jeg må ta det i doser :P 

5 timer siden, Siri skrev:

Vi gleder oss :D 

Ikke hold pusten mens du venter :D

5 timer siden, Caroline skrev:

Faktisk kan man havne helt ned på sufficient... 

Eller null, så jeg i helga. Det kommer jo an på graden - mangler det ett kilo, eller ti? Det er jo tilsvarende på om hunden burde gått ned et kilo, eller om den kommer med 15 kg for mye. Trekk i premiegrad skal stå i stil til type feil, summen av feil, og feilenes alvorlighetsgrad. Men jeg antok at hunden det var snakk om her ikke var underernært og sykelig tynn :P 

5 timer siden, Caroline skrev:

Hei, forresten! Bare kikker kjapt innom. Har flytta, men har ikke nett enda. Får det kjempefint når vi en gang blir ferdig med å møblere og pakke ut. Ting tar tid med mye jobb og andre prosjekter. 

Så godt at du har begynt å komme litt på plass - kassene går ikke noe sted, de pakkes ut når en finner tid og overskudd til det.

4 timer siden, Artemis skrev:

I dag ble jeg sparket i brystet på jobb. Det gikk bra, men jeg gikk rett i bakken og fikk luften slått ut av meg. Ikke alltid like greit å være kudoktor. :P 

Oj, det hørtes skummelt ut! Har du vært hos en doktor?

3 timer siden, Tøfflus skrev:

6 uker og 2 dager...litt lurvis etter en søletur i byen. Hvor mange blir dette da?

 

20.2.17.jpg

Åtte, fire av hver - og en skulle vel være lilla? :D 

1 time siden, TonjeM skrev:

Jeg synes de innringnings-programmene kan være riktig så artige i all sin kleinhet.. På P4 har de jo noe som heter Popkonge hvor man får spilt korte klipp av 3 låter og så skal si hvem de er. Det er prinsippet ihvertfall. Men en gang var det en som ringte inn, og ikke klarte å gjette på noe, så fikk hun høre en gang til men klarte fortsatt ingenting, og så forlangte vedkommende å høre enda en gang og kunne de spille høyere fordi hun var hørselshemmet og høre-apparatet hadde hun glemt hjemme..  Jeg burde høre mer på radio, hører jo bare på radio når jeg kjører til og fra toget. Får ha det som nyttårsforsett et eller annet år.

Hahahahah, joda, de kan være riktig så morsomme - men av og til blir jeg bare så oppgitt av den norske befolkningen når spørsmålet er "i hvilken kommune ligger ditten", også svarer de Vestfold. Eller "i hvilken verdensdel finner vi innsjøen datten?" - også svarer de Kenya. Noen ting er så fundamentalt grunnleggende barneskolelære, at stikkordet verdensdel burde ikke få deg til å tenke på Kenya :D Men ja, jeg blir underholdt. Her står radioen på det meste av dagen, siden jeg ikke har TV-kanaler lenger. Og det er mye bra å høre fra P4, jeg må finne ut hvordan jeg løser det når de forsvinner til DAB utover våren.

Hundene fikk tidenes sakteste tur - men de løp en del lell, de må jo løpe i forveien, også tilbake til meg, også i forveien, også blir de hengende bak for å lukte på rådyrspor, også tar de meg igjen, også lunter de litt, også forsvinner de foran meg, også kommer de tilbake. Jeg vil tro de går minst dobbelt så langt som meg, og det er jo god intervalltrening for dem når de lunter foran meg, spurter tilbake, lunter foran til jeg er et stykke bak, spurter tilbake. Jeg har fått medisiner og badering, jeg har fått avlevert tre album og plaketter for mestvinnende i Oslo 2015, og nå angrer jeg på at jeg var så sliten at jeg ikke orket å bære med meg pepsi til bilen. Jeg har skikkelig lyst på pepsi...

16836402_10158090516790136_1041289342987

Fineste bernerne jeg vet om, altså. 

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I dag krangler kroppen min. Muskelsmerter på begge sider av korsrygg og fremre lår. (Om det ga noen betydning). Og så er nakken og halsen smertefull. Ikke sånn halsbetennelsessmerter. Kjennes ut som revmatisme i hals- og nakkemuskulaturen. Vet jammen ikke om det er mulig å ha det, da.

Pleier å ha revmatismesmerter i hofter, lår og kne når det blåser kraftig. Men i dag var det såpass ille at jeg måtte tvinge meg hjemover den siste bakken fra skogsturen. 

Jaja. Voltaren er min venn. Og litt Paracetamol. Sikkert ikke mange som sovner av Paracetamol. Men det gjør altså jeg. 1 gram, og Zzzzzzzzzzzzzzz. Etter 2 paracet setter jeg meg ikke bak rattet. Burde vært rød trekant på de eskene jeg kjøper. Men jeg vet jo hvordan jeg reagerer på de.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, mokken skrev:

7 sjokoladeboller! :D

4 h + 3 t.

Nå tror jeg du har talt feil altså, er en for mye her :P

54 minutter siden, Raksha skrev:

12 :D

 

Du har definitivt IKKE hverken tale, høre eller stemmerett!!! Fyyyyyy på deg..

49 minutter siden, SFX skrev:

Åtte, fire av hver - og en skulle vel være lilla? :D 

Men hva er dette? Jeg var jo sååå fornøyd med de første som gjettet så driver dere bare å øker og øker her, sånn kan vi ikke ha det... Lilla ja, var visst "noen" som mumlet noe om det....:teehe:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

6 timer siden, Tøfflus skrev:

6 uker og 2 dager...litt lurvis etter en søletur i byen. Hvor mange blir dette da?

 

20.2.17.jpg

Vakker hun er! 3T + 2H, tipper jeg!

Og for de som ikke har sett Homeland før, eller bare er på sesong 5.. jeg følger med på sesong 6, ny episode hver mandag. Men siden jeg har visst helt sluttet med "lineær TV", så ble det til å se det ikveld.

Spoiler

Quinn, evige trofaste Quinn.  Det er en ganske interessant karakter det der. I episoden nå tok det seg virkelig opp.. Homeland begynner alltid litt tregt, men så PANG er det full fres..

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Phøh! Jeg er ikke soft. :aww: Bare fordi jeg tok inn en venn til den lille? Næhei nekter :aww::lol::wub:  

Pettern spretter rundt her, blir lite løstid på han i helga for da kommer Krøllebarten igjen og selv om eier sier hun er grei med smådyr, så risikerer vi ikke Pettern altså :aww:   

Apropos Krøllebarten så prata jeg med eier i dag, og sa at HD ikke er ukjent på rasen, eier var ikke spesielt imponert over uttalelsen til vet. heller, så blir forhåpentligvis hdrøntgen på henne. Spent på hvordan hun blir i helga :D Gleder meg! 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Tøfflus skrev:

Nå tror jeg du har talt feil altså, er en for mye her :P

Neida, det er alltid en rakker som gjemmer seg :P

 

..Skulle bare se litt på serie i sted. Tiden flyr altså. Ups... På tide å legge seg nå! 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

6 timer siden, Siri skrev:

Burde... :aww: 

Er det ikke helga som er burde burde? :P 

6 timer siden, Siri skrev:

Det er vel litt typisk menn det der - å bli altoppslukende opptatt av ting, skjønt... jeg har visse bekjente som er gankse oppslukt av slike bøker og filmer og sånt også da :aww::whistle: 

Jeg tror ikke det er helt det samme :P Veit ikke om det er typisk damer, men jeg har aldri lært meg å spille gitar (eller piano, eller horn, eller klarinett - jeg har prøvd alle da) fordi jeg ikke gidder å øve nok til å bli flink. Jeg syns jeg burde være flink til det jeg vil gjøre med en gang (hvilket er grunnen til at jeg ikke kan tegne eller strikke heller, btw :teehe:). Jeg blir liksom ikke flink i Harry Potter selv om jeg leser historien mer enn en gang (filmene teller ikke, det er nesten ikke samme historie engang :aww: ), jeg lærer historien godt, men det eneste jeg blir flink til er å lese.. Og det lærte jeg meg vel egentlig i forrige århundre en gang, da jeg leste Sagaen om Isfolket mange nok ganger til å kunne ha vunnet 48.000 på Kvitt eller Dobbelt :lol: 

Glem det, forresten :teehe: 

6 timer siden, Siri skrev:

Jeg er veldig god på det :P 

Høres ut som en unødvendig ting å bli god på :P 

6 timer siden, Tøfflus skrev:

Pørfekt antall, men muligens bytte en hannhund med en tispe, ikke helt avgjort enda :D 

Ja, det er jo bare å bytte det, det er jo sånn det fungerer :lol: 

5 timer siden, Stine skrev:

Liker ikke helt det at Vigdis ikke klarte å hoppe opp i senga inatt, men hun virker foreløpig blid da ihvertfall :)

Usj, god bedring til Vigdis, krysser fingrene for at hun er blid lenge enda :)  

--

Klokka er halv to, så da kan vi vel fastslå at jeg ikke la meg tidlig i dag heller :aww: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
    • Takk for godt tips om godbitpung! Skal se om jeg finner noe liknende. Hadde samme erfaring som deg med vom, veldig hard avføring som virket ubehagelig å trykke ut. Tørrfor fra Dilaq, er det Dibaq du mener? Vurderte nemlig dette foret selv. Kan ikke så mye om hundeernæring, men syntes ingrendiensene så ganske bra ut og foret er rimelig. Men kunne ikke lese noen erfaringer med det på nett, og det føltes skummelt å prøve et så ukjent formerke. Du er fornøyd altså?
    • Vi har hatt fremgang på flere områder denne uka, bl.a. pelsstell. Tålmodigheten med kamming og raking har økt dramatisk. Han liker det ikke, men det virker som han har forstått at det er et nødvendig onde og en slags act of kindness fra min side, og er mer tålmodig med det. Nå holder det med en utbetaling per kammede og rakede bein, en for ryggen, en for magen og en for brystet, totalt 7 skjeer med Vom for å få kammet og raket hele hunden, unntatt skjegget, som det koster minst fire skjeer Vom å få kammet grundig gjennom.  Ny milepæl er napping. Skal ikke påberope meg å være noen kløpper ennå, men får det da til på et vis, og til min gledelige overraskelse liker han å bli nappet.  Ellers har vi fått mye sosialisering/miljøtrening med hester og fremmedfolk på territoriet denne uka, med camp/landsstevne på gården. Han har roet seg betraktelig ned og er progressivt desensitivert til situasjonen gjennom å få trøkket ansiktet fullt av godis og spise 1-2 måltider om dagen fra gresset rett foran paddockene, mens folk traver rundt med utstyr og for, og leier hester frem og tilbake. Fra å være heftig begeistret og vilter nysgjerrig med mye vokal de første dagene, til å være nær nonchalant nå på slutten - en pen utvikling. En god hjelp var hestenes nedlatende forrakt mot ham da han begynte bjeffe på dem. De gjorde hesteekvivalenten til det menneskelige uttrykket 'himlet med øynene og fnøs foraktelig' mot den lille drittungen som lagde sånn irriterende lyd. Den reaksjonen der fra dem sved på en annen måte enn tilsvarende reaksjon fra meg, som han har reagert på med MER vokal, for å gjøre det tydelig hva slags emosjonell abuse og omsorgssvikt sånt er fra primær omsorgsperson. Å "få" den der fra hestene var noe annet. Den fungerte på en annen måte fordi det ikke kom fra meg. En stor takk til hestene for hjelpen med å utvikle litt manerer. Han fikk til og med hilse snute mot mule med et brødrepar han har vært på nikk med i noen dager. Var veldig forløsende for ham, og roet ham betydelig ned i nærheten av dem.  Han er fortsatt ganske sosialt inkompetent, though. Klønete. Forsøkte kjefte og true seg til å bli hilst på og kost med her om dagen. Kroppsspråket hans var forvirrende. Ledig halvhøy hale i halvhurtig bevegelse. En slags mellomting mellom avventende vurdering, irritasjon og gledesbevegelser. Så satte han i en vokal som fremstod som truende dersom en skulle sammenlignet med mange andre raser. Ikke en dyp og alvorlig morsk voktervokal - det er ingen tvil om hva han mener når han bruker den - men et mer prososialt toneleie ispedd knurrebrumming, mot to unge kvinner som kom for å møkke en paddock. Mens han stod der og tilsynelatende kjeftet litt truende på dem, lett å tolke som territorial for den som ikke har hørt hvordan ekte territorial fra ham høres ut, så vrikket han på rumpa som i genuin gledeslogring, samtidig som han lagde de lydene der. Han forsøkte dundre meg å kjefte og true dem til å komme kose med ham, og hadde en forventning om å lykkes med det. Skjønner hvorfor mange beskriver gruppe 2 raser som: "Kan være dominant." Det er ikke så mange andre ord en kan beskrive det der med enn nettopp 'dominant'. Attitude.  Han fikk ingen uttelling for det der da, og begynte sutre og sytebjeffe da de gikk.  Kortbuksene har blitt kortere, fordi han satte seg i en fersk tyggisklyse på bussholdeplassen. Konsulterte Grok om frisyren og lurte på om den kunne generere et bilde av den optimalt estetiske måten å klippe en riesenschnauzer på, med en 2020 jeansmote silhuett på beina. Dialogen ble lang, men samme hvor omstendelig jeg forklarte, så klarte den ikke forstå at i den virkelige verden..  Så jeg forklarte og forklarte og la ved det eneste bildet tatt denne uka, kun for å vise den AI'em hva jeg mente: Jeg ville se om den kunne komme opp med en kul overall look som passer bedre med de kortbuksene der enn den typiske rasefrisyren. Jeg vet den er godt trent på visuell estetikk. Den KAN former og linjer. I forsøket på å veilede den til å forstå spurte jeg om den kunne vise meg forskjellen på å klippe en hunds naturlige pels til en silhuett av 2020 women's jeans fashion og på å kle en hund i hundeklær av jeansstoff.. ..så inntil videre beholder vi bare Lady og Landstrykeren looken med skjegg og bart og spaniel ører, til de ukonvensjonelle kortbuksene.
    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...