Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

For en uke siden hentet jeg hjem en nydelig shibagutt på snart 3 år. Shiba har vært en drøm for oss lenge, og nå fikk vi endelig muligheten til å hente hjem en flott hannhund. Teemo er en utrolig trivelig og blid hund, som er med på alt som den største selvfølgelighet. Det store høydepunktet hver dag er å få være sammen med malamutene våre på turer og i hundegården. Han går sammen med de i stram line, og trives veldig godt som mini-malamute i flokken vår. 
Planene for han er å bli turhund og kompis for to- og firebeinte hos oss. Foreløpig ser det ut til å være en perfekt match! :wub:

P1140793%202_zpszlcqthll.jpg

P1150860%203_zpsth4dss2r.jpg

P1211007%202_zpsjibavowo.jpg

P1211032%202_zps99uzmcmx.jpg

P1211095%202_zps82ozdets.jpg

  • Like 29
Skrevet
1 time siden, Siri skrev:

Det så ut som en riktig fin fyr :). Gratulerer så mye med familieforøkelsen :) 

Takk for det! :)

1 time siden, MaritaS skrev:

Ååååh, han er sonenhund! :D

Jaa! :D

Skrevet
10 timer siden, WelshenNemi skrev:

Kjempefin:wub:

Takk! :wub:

10 timer siden, Stine skrev:

Gud så fin! :wub: Gratulerer!

Tusen takk! 

10 timer siden, QUEST skrev:

Gratulerer! Flott hund :)

 

Takk for det :) Syns såklart selv han er en veldig flott kar!

2 timer siden, SandyEyeCandy skrev:

Endelig shiba hos deg, jeg er så glad for at dette løste seg! :heart: 

Er så glad for all hjelp og info jeg har fått av deg! :heart:

37 minutter siden, Tinkie skrev:

Åh, klumpen :heart: Er det flere shiba-Teemoer i Norge, eller er dette han jeg kjenner, mon tro? 

Aner ikke om det er flere Teemoer. Jeg hentet han hos en ung jente som har bodd i Oslo siden sommeren :)

Skrevet
Akkurat nå, Heidihj skrev:

Takk! :wub:

Tusen takk! 

Takk for det :) Syns såklart selv han er en veldig flott kar!

Er så glad for all hjelp og info jeg har fått av deg! :heart:

Aner ikke om det er flere Teemoer. Jeg hentet han hos en ung jente som har bodd i Oslo siden sommeren :)

Da kjenner jeg ham! :D Jenta er tremenningen til Musikeren :) Så fantastisk at han kan få komme til dere! :heart: 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Tinkie skrev:

Da kjenner jeg ham! :D Jenta er tremenningen til Musikeren :) Så fantastisk at han kan få komme til dere! :heart: 

Så gøy! :D Vi føler oss utrolig heldig som har fått mulighet til å overta han! 

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Bananen skrev:

Fin Teemo! Lykke til med ham. :D

Jeg assosierer navnet Teemo med en speider som er en lur, soppleggende yordle fra League of Legends. :lol:

Teemo_6.jpg

 

Det er vist den figuren der han har fått navnet sitt fra :lol: Jeg hadde ikke peiling, men samboer kjente det igjen. 

  • Like 2
Skrevet
47 minutter siden, Bananen skrev:

Fin Teemo! Lykke til med ham. :D

Jeg assosierer navnet Teemo med en speider som er en lur, soppleggende yordle fra League of Legends. :lol:

 

 

43 minutter siden, Heidihj skrev:

Det er vist den figuren der han har fått navnet sitt fra :lol: Jeg hadde ikke peiling, men samboer kjente det igjen. 

Det stemmer, det! :P Daværende kjæresten til forrige eier som insisterte på at navnet skulle være fra League of Legends :P Passer jo ganske bra med en shiba! En som lusker i buskene før den springer dødelig frem! :lol: Eller noe..

  • Like 3
Skrevet
4 timer siden, LØJ skrev:

Grattis med en så kjekk kar :wub:

Tusen takk! ? 

2 timer siden, Mardina skrev:

Gratulerer :D Han er kjempefin :wub:

Takk for det! :wub:

2 timer siden, Meg skrev:

Så fiiin! Begynner å bli mange polarhundfolk som også har shiba nå- hm... blir nesten påvirket :D

Ja! Ganske mange som har de rasene sammen. Virker som en veldig bra kombinasjon. Vår ser ut til å passe veldig godt til vårt hundehold og malamutene ihvertfall :)

Syns det må bli en liten mini hos dere også altså :ahappy:

Skrevet

Må komme med litt nye bilder fra turer han har fått siden han kom hit for 2 uker siden :)
Han blir tøffere og tøffere for hver dag, og storkoser seg virkelig med livet som mini-mutt (som han så fint kalles her :P ) På topptur for et par dager siden fikk han møte på reinsdyr for første gang også. Det var utrolig stas, og det tok ikke mange sekundene før han lærte at rein, det skal vi bli tulling av (se og lær av malamuteidiotene som klikker i vinkel av rein og sau..). I går kom vi også over gaupespor, noe som var helt vanvittig spennende for lillegutten. Kløv har han også rukket å få, og det tror jeg han syns var stas. Han gikk stolt som en hane ved siden av malamutene på kløvtur, og passerer alt av hindringer på hans vei. Må rett og slett si at jeg utrolig imponert og stolt av den lille tøffen vår :wub: Malamutene digger han, og han har glidd rett inn i flokken. 

P1271166_zpsnhivqci2.jpg

P1271192_zpsbtelueds.jpg

P1271321_zpsqhv1po6n.jpg

P1281392%202%20%20Kopi_zpsknkhmnxn.jpg

P1281412%202_zpsh7ix3bgo.jpg

  • Like 18
Skrevet
18 timer siden, Mardina skrev:

Ser ut som dere storkoser dere sammen :wub:

19 timer siden, Siri skrev:

Flotte bilder altså :) Og flott hund også. 

19 timer siden, Red Merle skrev:

Gratulerer med nytt familiemedlem :D Han får et sikkelig fint hundeliv hos dere :)!!

Tusen takk for hyggelige ord! ? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...