Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå begynner det nesten å gå opp for meg at vi er gravide:whistle: Er jo bare litt over halvveis liksom :shocked:

Det er så mye å sette seg inni, at jeg ga egentlig opp å sette meg inni ting, tror vi tar det på magefølelse å slik:rofl:

Er 24+2 idag, og etter alle ultralydene ser det ut som vi venter ei lita jente:wub: Leser mye inne i tråden her, men ikke skrevet så mye, siden det først nå begynner å gå opp for meg:teehe:

  • Like 14
  • Svar 2.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

3 mm lykke med hjerteslag på UL idag 

Da ruger jeg på fineste blastocysten ❤️ Og for første gang ligger en liten rakker i fryseren

Julehilsen fra magen til sonen  Blir så fascinert over hvor mye som har skjedd på 2 korte uker! Helt ufattelig at dette bare var en klump da, mens nå har den tydelige armer + bein, man ser f

Posted Images

Skrevet
7 timer siden, Absolute Entertainer skrev:

Sprøytestart her imorgen :) 4 runden altså.. Helt ufattelig. Både trist, vondt, irriterende og alt som følger. 

Lykke til:)

  • Like 1
Skrevet
23 timer siden, Perfect Image skrev:

Så fort året har gått når man har fulgt med på dere! Gratulerer så masse med dagen (og vel overstått første år! Det er ikke lite dere har vært igjennom, og jeg beundrer styrken deres i dette :)

Det har gått mye mye fortere enn jeg trodde det kom til å gjøre når han ble født også :blink: det går virkelig litt mer i ett med to enn en :P 

og takk, setter pris på å høre slikt :heart: 

Skrevet
18 timer siden, Absolute Entertainer skrev:

Sprøytestart her imorgen :) 4 runden altså.. Helt ufattelig. Både trist, vondt, irriterende og alt som følger. 

Masse lykke til :)

  • Like 1
Skrevet
20 timer siden, Absolute Entertainer skrev:

Sprøytestart her imorgen :) 4 runden altså.. Helt ufattelig. Både trist, vondt, irriterende og alt som følger. 

Krysser så mye at jeg nesten går i krøll !! Nå må det snart gå i boks!

  • Like 1
Skrevet

Karoline spiser også mye av det samme som oss. Men hender innimellom at hun får egen mat. Jeg er glad i krydder, og det blir ikke alltid like barnevennlig :aww:

Eller pasta... Karoline hater pasta :lol:

Skrevet
Just now, Annik said:

Karoline spiser også mye av det samme som oss. Men hender innimellom at hun får egen mat. Jeg er glad i krydder, og det blir ikke alltid like barnevennlig :aww:

Eller pasta... Karoline hater pasta :lol:

Mini her elsker krydret mat! :D  Maten det er bilde av oppi her har ne del chili i seg!
I går spiste vi tandoori kylling! Da sa han "mmmm" haha!

Skrevet
22 minutter siden, Wachita skrev:

Mini her elsker krydret mat! :D  Maten det er bilde av oppi her har ne del chili i seg!
I går spiste vi tandoori kylling! Da sa han "mmmm" haha!

Karoline elsker også krydret mat, men jeg bruker mange blandingskrydder som inneholder salt, feks. Hvitløk likte hun ikke, det var totalnekt da jeg prøvde å gi henne spagettisaus med hvitløk :lol:

Ellers får hun smake på "alt" annet med rent krydder :P

  • Like 1
Skrevet

Ååå, gleder meg aå til ganen blir lukket snart og spising forhåpentligvis vil være enda lettere for han :ahappy: går mest i most mat enda her, men han har begynt å få en fin teknikk på små biter av bløt mat og brød.. alltid like festlig når det kommer brød ut av nesa :lol: 

  • Like 2
Skrevet
Akkurat nå, Krilo skrev:

Ååå, gleder meg aå til ganen blir lukket snart og spising forhåpentligvis vil være enda lettere for han :ahappy: går mest i most mat enda her, men han har begynt å få en fin teknikk på små biter av bløt mat og brød.. alltid like festlig når det kommer brød ut av nesa :lol: 

Herlig :lol:

 

Skrevet
18 timer siden, Annik skrev:

Tips til alle som lager egen babymat! Dette er helt klart favoritten til Karoline :ahappy:

https://www.matprat.no/oppskrifter/rask/hjemmelaget-babymat-med-karrikylling/

Så du skrev etterpå at Karoline ikke liker pasta, så du får bare overse, men til andre som leser så er denne noe tilsvarende og vi spiser den alle tre https://coop.no/extra/tid--penger/kylling-med-creme-fraiche-i-panne/ Jeg liker den kremete og dropper buljong da, og dropper sopp når jeg er lat :P 

  • Like 1
Skrevet

Mine to eldste hater mat med saus/ blandingsmat. Så her hjemme er det som regel bare rene kjøtt/fisk/fugl med ris eller poteter, grønnsaker og sausen/sausgreier ved siden. Veldig babyvennlig ihveftfall, så og si aldri halv og hel fabrikata [emoji14]
Birk elsker mat, sitter og stapper inn selv under måltidene :)

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

  • Like 1
Guest Belgerpia
Skrevet

Ad sterk mat - det beste min nevø (23 år i morgen) visste når han var liten var brødskive med roquefort - han kunne spise det hele tiden, og hadde det på matpakken i barnehagen..... muggost altså...phøy...

Skrevet
7 timer siden, Belgerpia skrev:

Ad sterk mat - det beste min nevø (23 år i morgen) visste når han var liten var brødskive med roquefort - han kunne spise det hele tiden, og hadde det på matpakken i barnehagen.... muggost altså...phøy...

Jamen blåmuggost er jo godt, det!

Skrevet

Min på halvannet og elsker blåmuggost, bare smakt selbu blå da, men det går ned for å si det sånn :lol: Har ikke foreslått at de skal ta det inn i barnehagen da (de får all mat ila dagen der :lol: )

Skrevet

Jeg har spist  både blåmuggost og andre kraftige oster fra jeg var lita jente :) Ridderost var en av favorittene. Elsker ost, og har tydeligvis alltid gjort det :P Da mine var små fikk de spise selv, og ingen av de var noe særlig glad i kjøtt, faktisk. De var kjempeflinke til fisk og grønnsaker. Spiste vi taco, gikk bønner og tomat ned før alt annet. De er vel nærmest altetende i dag (10 og 12).

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...