Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Regler for Secret Santa 2016

Første frist: Innen 09.11 skal navn og adresse være sendt på PM til meg (@SFX). Jeg fordeler senere påmeldte mellom meg og @Snoffe, og dere får beskjed om hvem dere er Secret Santa for så fort som mulig etter dette.

Makspris: 150 kroner (som de to foregående årene). Husk at det er ikke prisen på pakken som gjelder, men tanken bak.

Selve pakken skal innholde: Gaven (innpakket), en liten lapp med hint om hvem den hemmelige nissen er og din koordinators adresse som avsender. Ditt navn eller sonennick skal ikke være tilgjengelig i pakken.

Andre frist: Seneste frist for utsending av gaven til din sonis er satt til 30. november. Da skal det være nok av tid for pakken å komme fram i tide i forhold til treg postsending før jul, og lignende. Dokumentasjon på sendt pakke (f.eks. bilde av kvittering) skal sendes til koordinatoren du fikk utdelt sonis av.

Kort oppsummering: Sonens Secret Santa er en fin tradisjon, der vi soniser får utdelt en hemmelig julenisse som gir en gave etter ønske og med mening. Du skriver selv ønskeliste for deg (og/eller hunden, om du har lyst) i egen ønskelistetråd - i denne tråden kan vi snakke om alt annet i forhold til Secret Santa. Navn og adresse sendes på PM til @SFX og merkes med "Secret Santa påmelding". Videre fordeler jeg og @Snoffe soniser hemmelige nisser. Du får da på PM tilsendt informasjon om din sonis - nick, navn og adresse. Da er det ditt ansvar å finne personens ønsker i ønskelistetråden, kjøpe gave, pakke inn og sende i posten innen 30. november :ahappy: Bilde av kvittering eller annen dokumentasjon på sendt pakke sendes til din koordinator. 24. desember oppretter vi en gjettetråd, hvor hver deltager forteller hva de har fått og gjetter hvem som er deres hemmelige nisse. Da gjetter du basert på hint lagt i pakken. Det er ikke lov til å åpne julegaver før julaften!

Eksempler på hint: Hunderase, hundeaktiviteter, noe om hunden(e) din(e), bosted, sære ting (vi på sonen vet om deg) og lignende.

  • Like 10
  • Svar 109
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Regler for Secret Santa 2016 Første frist: Innen 09.11 skal navn og adresse være sendt på PM til meg (@SFX). Jeg fordeler senere påmeldte mellom meg og @Snoffe, og dere får beskjed om hvem dere e

Jeg blir seriøst rørt, jeg! Sonen, altså! Eller nissen, alt ettersom  

Henta pakke idag. Selve innpakningen var så fin at gaven egentlig er vellykket bare pga den, måtte ta den ut av posen for å se litt på den (Så det var kort i posen men så ikke på det,  så ikke væ

Posted Images

Skrevet

Jeg bare minner om at påmelding skjer ved å sende en PM med adresse til undertegnede - ønskeliste oppført i ønskelistetråden alene gir ikke deltagelse på moroa, vi må ha en adresse å sende til :)

Det er altså noen som kun har skrevet ønskeliste, og kanskje glemt å PM'e meg?

Skrevet

Oversikt over påmeldte så langt, så kan de som eventuelt ikke finner seg selv få sendt meg en PM senest i morgen - jeg har etter beste evne sendt melding med bekreftet påmelding til de som har meldt seg på

Anette
Bananen
Cavalierflat
Enits
JeanetteH
Justisia
Kristin_nord
Laikamor
Malinka
Mokken
Ozzy
Paranomia
Pixie
Plutte
Poter
Pringlen
Raksha
SandyEyeCandy
Siri
SFX
Siljus
Snoffe
Snøfrost
Turb
Tutle
Wachita
WelshenNemi

  • Like 2
Skrevet

Da er alle påmeldinger inne, og dere vil få PM fra meg eller @Snoffe om hvem dere skal sende pakke til. Husk at fristen for å sende pakke er 30. november, og dere som ikke har skrevet ønskeliste må gjøre det :)

Let the julestemning flow!

  • Like 3
Skrevet

Endelig oversikt over alle påmeldte:

Anette
Artemis
Bananen

Cavalierflat
Enits
JeanetteH
Justisia
Kristin_nord
Laikamor
Malinka
Mokken
Ozzy
Paranomia
Perfect Image
Pixie

Plutte
Poter
Pringlen
Raksha
SandyEyeCandy
Siri
Siljus
Snoffe
Snøfrost
TMP
Turb

Tutle
Wachita
WelshenNemi
Yellow

Skrevet
1 time siden, tmp skrev:

Er fristen ute og for sent å melde på??

 

Edit: Leste startinnlegget og ser jeg er for sent ute :hmm:

 

@Snoffe og jeg har hatt et møte på bakrommet, og funnet en løsning, så om du og @Perfect Image sender meg en PM med deres adresser ASAP får vi til dette. 

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, rosinbolle skrev:

Kan jeg også få være med? ? oppdaga dette nå! 

Dessverre, nå må vi sette strek - vi begynte å snakke om dette for over to uker siden, og påmeldingsfrist ble gitt med ni-ti dagers varsel. Vi har allerede omrokkert en gang, blant annet ved at jeg droppet å være med slik at en av to etternølere overtok min plass. De som har fått beskjed om hvem deres nisse er har allerede begynt å planlegge gaver, så det blir vanskelig å gjøre om enda en gang, dessverre. 

Men det er ingen som har tatt initiativ til Secret Chicken, så kanskje det skjer noe igjen til påske? :D 

Skrevet
11 timer siden, SFX skrev:

Dessverre, nå må vi sette strek - vi begynte å snakke om dette for over to uker siden, og påmeldingsfrist ble gitt med ni-ti dagers varsel. Vi har allerede omrokkert en gang, blant annet ved at jeg droppet å være med slik at en av to etternølere overtok min plass. De som har fått beskjed om hvem deres nisse er har allerede begynt å planlegge gaver, så det blir vanskelig å gjøre om enda en gang, dessverre. 

Men det er ingen som har tatt initiativ til Secret Chicken, så kanskje det skjer noe igjen til påske? :D 

Den er grei :) 

  • 2 weeks later...
Skrevet

Fikk pakke idag. Masse pakke [emoji16]

Også har jeg sendt pakke idag også

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

Skrevet

Venter i spenning her. Og spent på hintene mine, syns hint er så skrekkelig vanskelig. Syns det blir så skrekkelig åpenbart hvem jeg er :lol: Men jeg er muligens noget innbilsk og tror "alle" vet masse om meg. :lol: 

 

Skrevet
9 minutter siden, Raksha skrev:

Venter i spenning her. Og spent på hintene mine, syns hint er så skrekkelig vanskelig. Syns det blir så skrekkelig åpenbart hvem jeg er :lol: Men jeg er muligens noget innbilsk og tror "alle" vet masse om meg. :lol: 

:lol: Akkurat det tenkte jeg også på... de hintene tror jeg er litt vel gjennomsiktige liksom :lol: Jeg er skikkelig dårlig på morsomme gåter... 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...