Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Her var det mye rart... Bikkje som normalt gjemmer seg i buret når den blir redd.. Og plutselig mangler premolarer fordi den har gnagd seg ut av buret...:icon_confused:

  • Like 2
Skrevet
12 minutter siden, Pringlen skrev:

Her var det mye rart... Bikkje som normalt gjemmer seg i buret når den blir redd.. Og plutselig mangler premolarer fordi den har gnagd seg ut av buret...:icon_confused:

Jeg antok at tennene ble slått ut pga slengingen rundt i lasterommet jeg. 

Jeg bruker ikke bur i hjemmet selv, men min hund går jo vanligvis på plassen sin og legger seg hvis hun syns noe er stress, det er vel ikke så rart hvis "plassen" er et bur ? 

Ikke godt å vite nøyaktig hva som menes :)

Skrevet

Var fra Ungarn at min også plutselig befant seg løs i lasterommet. Han fikk jeg da heldigvis ha med meg inn mot at jeg lovet å ikke sette han på bakken før vi var igjennom tolla, det funket jo heldigvis fint siden han er en (relativt) liten hund. Etter det har jeg begynt å stripse døren på buret. 

Jeg vil nå kanskje tro at det tannbildet er tatt etter at de har vært hos veterinæren og fått dratt ut de knekte tennene? Er da ikke usannsynlig at en hund som i vill panikk vil ut av buret kan finne på å skade seg i munnen? 

Skrevet

Stakkars hund. Alle kan gjøre feil, men å glemme å stroppe fast et bur med et levende vesen i er en ganske stor feil.  Det kunne jo fort endt med en død hund hvis de var uheldige.. 

 

  • Like 1
Skrevet

Fy søren. Noe lignende skjedd min Anya etter at hun også fløy fra Ungarn til Norge med Norwegian. Ingen umiddelbare skader på hunden, men buret hadde skader som ble meldt umiddelbart. Hunden var lam i bakparten etter tre dager på norsk jord. (ble bra etter behandling av kiro. i ukesvis, og smertestillende/betennelsesdempende. Men vil aldri bli helt 100%)  Hun har sannsynligvis blitt slengt rundt, i forflyttningenen eller at buret ikke har vært stroppet godt nok fast under turen. Ingen som kan/vil svare på noe.
Men det er merkverdig mange hunder som har fått samme erfaring i transport ungarn - norge, og faktisk også de fleste har reist med norwegian, Tilfeldig?

Skrevet

Men hvordan kan et bur bli kastet rundt under flyturen?

Det er for meg ganske uforståelig, om ikke hunden har rast villmann inni buret da.

Må jo ha vært en ****** humpete tur før buret letter og blir kastet rundt?

 

Har flydd fra Budapest 2 ganger, med 3 hunder hver gang

Har tydeligvis vært heldig da, siden det er flere som har dårlig erfaring med å fly derfra.

Bakkemannskapene må jo være uforsvarlig sløve når de faktisk ikke sikrer burene, noe som er uakseptabelt!

Budapest er for øvrig eneste flyplassen jeg har fått hundene ut på båndet, uten at det har vært noen dramatikk i det.

Skrevet

Om buret ikke var stroppet fast, og det ikke var andre ting som sto inntil buret. Så skulle det vel ikke mye til at buret begynte å skli når flyet tok av, eller når det svingte?

 

Stakkars hund :(

Skrevet
23 timer siden, Hampus skrev:

Men hvordan kan et bur bli kastet rundt under flyturen?

Det er for meg ganske uforståelig, om ikke hunden har rast villmann inni buret da.

Må jo ha vært en ****** humpete tur før buret letter og blir kastet rundt?

 

Har flydd fra Budapest 2 ganger, med 3 hunder hver gang

Har tydeligvis vært heldig da, siden det er flere som har dårlig erfaring med å fly derfra.

Bakkemannskapene må jo være uforsvarlig sløve når de faktisk ikke sikrer burene, noe som er uakseptabelt!

Budapest er for øvrig eneste flyplassen jeg har fått hundene ut på båndet, uten at det har vært noen dramatikk i det.

Under letting, landing, svinging og ved turbulens ser jeg for meg at et bur kan skli ganske godt rundt inni et fly. Om det skumper borti noe skal det ikke mye til før det velter heller, spesielt ikke med en hund som kanskje er "oppetter veggene" i panikk og prøver å komme seg ut.

Stakkars hund :( 

  • 2 weeks later...
Skrevet

Vi tok fly fra ungarn til norge med norwegian for nokre veker sidan, var ikkje imponert over menneska som jobba med bagasjen der.. Dei var stressa, sure, trege og likte å kaste bagasjen litt ekstra hardt.. Var et par hundebur på dette flyet og, håper dei kom seg velberga til norge :)

Skrevet

Jeg reiste Ungarn - Norge forrige mandag med hund, og har en god opplevelse. Bakkemannskapet var hyggelig, hunden stod i rom med aircondition før den skulle lastes om bord. Nowegian crewet bekreftet for meg at hunden var om bord og hadde det bra før take off. Den ble behandlet veldig fint og forsiktig av bakkemannskapet på Gardermoen.

Skrevet
På 2016-07-11 at 4:17 AM, Hampus skrev:

Men hvordan kan et bur bli kastet rundt under flyturen?

Det er for meg ganske uforståelig, om ikke hunden har rast villmann inni buret da.

Må jo ha vært en ****** humpete tur før buret letter og blir kastet rundt?

Som noen skreiv:
buret sklir bortover på nullkommaniks. Tenk på hvordan en dataveske sklir i overhead bins bare under takeoff - og SÆRLIG under landing med oppbremsing. Når flyet bremser etter landing kan hele buret fly inn i veggen. Dette er helt sinnsykt uforsvarlig, det kan jo være en stor fare også for flysikkerheten. Har de en kraftig oppbremsing og en tung hund i et løst bur, kan buret slå gjennom veggen og skade flyet.

Håper vedkommende som var ansvarlig får sparken. Helt absurd!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...