Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Var hos dyrlegen i går for 12-ukers-vaksine og fikk med både tannbørste og tannkrem ;) Hun sa jeg måtte pusse tennene til hunden hver dag.

Så.. Kun for å tilfredsstille nysgjerrigheten min; pusser dere tennene til hunden deres hver dag? Hva med dere som har mange hunder? Er tannpuss høyt prioritert hos dere?

Skrevet

Pusser hver dag ja, og det er absolutt høyt prioritert her. Tannproblemer kan få betydelige konsekvenser for hunden så jeg gjør det jeg kan for å begrense problematikken på det området mest mulig.

  • Like 1
Skrevet

Nei, vi pusser ikke tenner. Sjekker daglig at alt er som det skal. Hundene får tørrfisk, bein, kjøtt eller noe annet som er supert til å rense tennene med. Eldstemann er 7 år og har aldri trengt å fjerne tannstein. Men så spiller også rase inn. Har man en rase hvor munnhelse er ett problem så er det veldig fint å forebygge med å pusse tenner på hunden. Jeg har også noen strips liggende dersom det skulle bli nødvendig å pusse litt eller jeg ser at det begynner å komme tannstein.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Har alltid pusset litt, men har nå sluttet å gi masse rå bein og sånn til hunden av div grunner,  så pusser enda oftere nå. Råfôring uten fyllestoffer er det beste mtp tannhelsen, spesielt om en da gir større stykker og kjøttfulle bein, men i seg selv vært nok til å fint klare å holde plakk unna her med pussing, noe jeg ikke klarte på tørrfôr som veldig lett skaper plakk iforhold.

Skrevet
6 minutter siden, stinen skrev:

Var hos dyrlegen i går for 12-ukers-vaksine og fikk med både tannbørste og tannkrem ;) Hun sa jeg måtte pusse tennene til hunden hver dag.

Så.. Kun for å tilfredsstille nysgjerrigheten min; pusser dere tennene til hunden deres hver dag? Hva med dere som har mange hunder? Er tannpuss høyt prioritert hos dere?

Aldri pusset en tann på 5 hunder og samtlige av dem har/har hatt fine tenner, så nei, det er ikke høyt prioritert. Skulle jeg begynt med det måtte det være en grunn, feks en hund med dårlige tenner som har behov for det. Har en nå som har litt lett for å få tannstein, men et skikkelig bein å gnage på i ny og ne så er tennene som nye :) 

  • Like 3
Skrevet

Jeg har aldri pusset tenner på mine hunder, men har aldri hatt noe særlig tannstein på mine briarder. De får ikke så himla mye bein å tygge på heller, men tennene er rene og pene, selv på han som er 8 år nå. Aldri fjernet tannstein på noen av mine hunder. 

  • Like 1
Guest Maries
Skrevet

Pusser tennene på hunden min i gjennomsnitt 5 dager i uken. Hun hadde litt tannsten da hun kom til meg, men har blitt kvitt det aller meste med jevnlig tannpuss. Bruker fingerbørste

Skrevet

Pusser tennene på min 8 mnd gamle ca to ganger i uka. Han får mye tyggebein, tørrfisk og annet som hjelper på så det virker til å være nok.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...