Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har så lyst og stille Gruffalo,  men utstillings ringen virker litt skummel :icon_redface:. Det er  jo minst 20 årsiden  år siden jeg prøvde meg sist, da var jeg bare jentungen liksom..

Jeg har fulgt med på utstillingene på nkk og har somlet med aktuelle påmelding hver eneste gang hehe.. Nå er han 7 mnd og det er jo begrenset med valpeshow da.  Men jeg trenger litt puff I ryggen tror jeg.. Har ikke mulighet og kjøre land og strand rundt, bor I aust-agder,men noen timer som til Oslo burde gå bra.   Ser det er en valpeshow I Sandefjord neste mnd, men er det verdt og bruke tiden på? Eller er det lurt nå og vente til høsten og han en junior? 

Skrevet

Valpeshow er jo bra trening for både deg og hunden, og ikke like høytidelig (ikke at voksenklassene er så høytidelige heller, men det føles jo litt mer alvorlig ). Ville definitivt benyttet sjansen til valpeshow mens du har muligheten :) jeg angrer på at jeg ikke gjorde deg med min.

  • Like 3
Skrevet

Takk takk begge to for svar :ahappy: Var ikke mer som skulle til for at vi nå er påmeldt valpeshow neste mnd.  Vi skal evje I slutten av juni . Blir spennende. 

  • Like 6
Skrevet
6 timer siden, Katharina skrev:

Lykke til. ☺️ Det er Schapendoes spesialen i Vestby første helga i september. ☺️ Er ikke så langt fra Oslo det ?

Tenkte å prøve og komme oss dit ja :-) 

  • Like 1
  • 2 weeks later...
Skrevet
På Tuesday, May 31, 2016 at 10:47 AM, SandyEyeCandy skrev:

Si fra første NKK-utstilling du tenker å melde på på østlandet, så stiller jeg som støttekontakt ringside! :kiss:

Takk :ahappy:familien er med som heiagjeng på utstilling fremover ! Men kom gjerne bort og hils på :D

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk. Er ikke så flink i norsk.
    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...