Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

jeg sitter jo og venter på svart og hvit liten en, og prøver å finne et passende kallenavn.

det er E-kull, så jeg ønsker helst navn på E :) 

noen som har gode forslag?

Edit: det er hannhund!

Skrevet
1 time siden, Turb skrev:

Elling 
Eim
Elmer Fudd
Ergo
Escobar
EXTERMINATE! :P 
osv osv... 

Elmer Fudd? Fudd liksom? :lol: Er det noen i en serie eller noe som jeg ikke kjenner til?  :P 

Skrevet
Akkurat nå, Monikawt skrev:

Elmer Fudd? Fudd liksom? :lol: Er det noen i en serie eller noe som jeg ikke kjenner til?  :P 

4352026-4927658174_981e6cd63e_z.jpg

  • 3 weeks later...
Skrevet

Å for en skjønning ?? 

Storm og mammaen er søskenbarn da Amigo og mormoren er helsøsken ?

Ergo, Exit, Emil eller sjekk inn på nederlandske navn ?

Masse lykke til med gutten!!!

  • Like 1
Skrevet
19 timer siden, Monab88 skrev:

Ot: Er det fra Britt du skal ha tro? :)

Ja :D

17 timer siden, jaktlykke skrev:

Å for en skjønning ?? 

Storm og mammaen er søskenbarn da Amigo og mormoren er helsøsken ?

Ergo, Exit, Emil eller sjekk inn på nederlandske navn ?

Masse lykke til med gutten!!!

Takk ? 

Ja, det stemmer :D Skal sjekke ut nederlandske navn :)

Tusen takk, jeg gleder meg masse til å utforske litt nye hundeporter med gutten :D

 

  • Like 1
Skrevet
6 timer siden, jaktlykke skrev:

Her har du haugevis av nederlandske stabijhounnavn å velge mellom :)

http://www.sudewyn.nl/frisian-names.html?id=190#e

Takk! :D

Dessverre sliter vi med å finne navn på E som vi liker, synes ikke det var noen spesielle der som utmerka seg heller :hmm: 

Emil synes jeg er fint, men Emil (som i Emiiiiil) er enda finere. Men da kommer alle til å lese Emil :P dessuten er det tungvint å rope Emiiil  :P 

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...