Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Sommeren er her! Hva gjør dere med hund i bil i varmen? Å ikke la den sitte igjen lenge er en selvfølge, men hva kan man gjøre for å gjøre det så behagelig som mulig når den må vente litt i bilen? 

Funker de billige friskluftskrokene til bakluke? Kan man fortsatt låse bilen om bakluka står på gløtt?

Og hvordan gjør dere det med vann til hunden?

Skrevet

Jeg har ikke vann til hundene, men opplever at det blir veldig fin temp i bilen om bakluka står på gløtt, feks med en sånn krok (og ja den kan låses da) sammen med åpne vinduer ellers så det blir gjennomtrekk. De er aldri så lenge i bilen når det er varmt at jeg stresser med å ha vann tilgjengelig, det er stort sett bare på trening de må være i bilen og da får de ut å både drikke og bade jevnlig begge to. Ellers er jo silvershade duk helt genialt. Den tar helt sykt mye varme og selv bil som står midt i solsteken blir kjølig og behagelig (så lenge det er lufting oppe). Evt kjøp en sånn reflekterende plate for å legge over frontruten bare på biltema eller noe. Det er kanskje ikke all verdens, men gjør helt sikkert en forskjell om man parkerer med fronten mot sola.

Skrevet

Silvershade får jeg visst ønske meg til bursdag eller noe, det var dyrt. Har lest gjennom den gamle tråden nå, takk  :)

Da blir det Trixie-krok, vindusgitter og vifte om jeg finner en billig :)

Skrevet

Jeg har to ulike kroker, men to ulike lengder. Bruker dette bestandig nå når det er varmere i været, i tillegg til at alle fire vinduene på bilen står litt åpent. I tillegg legger jeg ofte på "folie" ( som en får kjøpt til å dekke ruta med på vinteren) som fungerer supert. Har bestandig vann i bilen, da mine lar skåla stå.

Du får også kjøpt silvershade, som mange bruker på bilene sine. De koster litt, men de er verdt det hører jeg de sier.

Jeg kjøpte mine kroker på dyrebutikk og en hos ei treningsvenninne.

Skrevet

Krok i bakluken, vann tilgjengelig, og silvershade over bilen dersom den skal stå lenge. Sjekker også til hundene med jevne mellomrom. Det finnes også kjølematter hundene kan ligge på. 

Skrevet
On 8.5.2016 at 7:21 PM, Malamuten said:

Ellers er jo silvershade duk helt genialt. Den tar helt sykt mye varme og selv bil som står midt i solsteken blir kjølig og behagelig (så lenge det er lufting oppe).

Takk! Tenkte akkurat på dette idag, at det må jo finnes noe hjelpemidler for å parkere hunden om sommeren. Så bilen kan stå i sola også? har aldri sett noen har brukt dette før.

Skrevet
10 timer siden, Schæferblanding skrev:

Takk! Tenkte akkurat på dette idag, at det må jo finnes noe hjelpemidler for å parkere hunden om sommeren. Så bilen kan stå i sola også? har aldri sett noen har brukt dette før.

Absolutt. Det fungerer helt sykt bra. Brukte min bla på et ukes kurs for noen sommere siden hvor det ikke var en flekk med skygge der vi kunne parkere og bilen sto hele dagen med hundene inni. Opp med alle fire vinduer og duken over bilen og det var fin fin temp inne i bilen :) De koster litt, men de holder seg jo bra så kjøper man en sånn og behandler den normalt så har man lenge. Jeg kjøpte den største, men ville vel ha anbefalt en str mindre enn den med mindre man har veldig stor bil (typ stor kassebil) da den blir litt tung og håndtere og tar en del plass etter man har tatt den ut av pakken og brukt den. Det er jo ingen krise om man ikke får dekt hver en cm av bilen, får man dekt taket, frontruten og en god del nedover sidene så har man tatt det meste også kan man jo evt tilpasse litt med å parkere med fronten mot solen for å begrense hvor mye sol som treffer bilen på en gang. Men dette som alt annet er jo greiest å bruke når man er i nærheten eller sjekker hundene ofte sånn i tilfelle noen finner på å plukke den av eller noe skjer. :) 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
    • Det er ikke kun dynene som lukter men også hele madrassen stinker.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...