Gå til innhold
Hundesonen.no

Din Rase


frifart

Recommended Posts

Skrevet

Her er mine to gutter.Whippeten er en allsidig rase som er med på det meste fra lange turer i fjellet til mange late timer i sofan...helst under teppet sammen med sin kjære eier.

Skrevet

Moren til Blaze: Vera (har ikke bilde av Pappaen)

verasm2%20copy.jpg

verastor2.jpg

Blaze:

hamh05-aus-kelp-008_400x300.jpg

hamh05-aus-kelp-012_200x100.jpg

Også har vi en sånn i hus:

eddynese.jpg

Skrevet

Det med å legge ut bilder av hunden din pluss foreldrene hans/hennes synes jeg var en god idé, men er ikke dette en tråd som skal handle om wippet, siden den ligger under "Din rase"? Eller er det jeg som har misforstått?

Skrevet

Ups :D

Håper ikke vi ødela for noen :) Bare en liten missforståelse her...

  • 2 weeks later...
Skrevet

Gjorde som de andre jeg :) så legger ut av min rase...

Som er border collie

mora (Nell)

i46416070_62396_3.jpg

Faren (Moss)

i41709681_54403_3.jpg

Også Rex da :)

valp

i48691835_91282_3.jpg

og stor (sier vi)

i42775502_97506_3.jpg

Ps: håper jeg ikke ødela for noe. Men siden di andre hadde gjort det så gjør det jo ikke noe om jeg gjør det også vel? :unsure::)

Skrevet

Slenger meg på jeg og da..

Her er Chanita sin far Umax von Batu.

umax_07.jpg

Og her er hennes mor Viola vom Modena Hof.

violamodena_januar.jpg

Og her er Chanita Chanel.

utstilling-i-olen-042.jpg

Her er Gosh Amei sin far Ghandi von Arlett.

ghandi_stand_350.jpg

Og hennes mor Janevas Gandie.

gandie1_no.jpg

Og her er Gosh Amei.

bilder011.jpg

  • 2 weeks later...
Skrevet

Min rase er papillon <-- :iloveu:

Min papillon(Dobs Only Blondie)

i104320370_38829_2.jpg

Mamman(Nuch Dobs Gladi) og alle søskene(Dobs Orion, Dobs Odin, Dobs Otezza The Rissing Star også min Dobs Only Blondie)

i54468976_85945_2.jpg

Pappan(Nuch Papillove`s Dr.Dolittle)

i55886313_87274_2.jpg

Skrevet

Her er noen representanter av min rase, Portugisisk vannhund:

Min tispe, Golden Water's Bj Chesea of Eastsea:

h.jpg

29fu.jpg

Hennes Far, Lacustrine Unbelievable: (bilder lånt fra www.rodtop.com)

Muffen.jpg

fotocd1332.jpg

fotocd1331.jpg

Hennes mor, Wildside's Joysea: (bilder lånt fra www.portugisiskvannhund.com)

Joysea0002.jpg

joyseapotret.JPG

Joysea0004.jpg

Skrevet

Oscar

15Februar098.jpg

Har ikke bilde av hans foreldre..

Lady

15Februar063.jpg

har ikke bilde av foreldrene henens

Zico

f05550aa.jpg

Har ikke bilde av foreldrene hans her..

Robin

15Februar022.jpg

Mamma Jubi

jubilee1.jpg

Pappa Chris

chris.jpg

Bestefar Arco

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...