Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tispen min er ikke flink til å vaske opp etter seg, så hun bruker truse under løpetiden når jeg er til stede. Men hva gjør dere når dere er borte? Altså når dere er på jobb og/eller om natten?

Jeg vil ikke ha på henne truse når jeg ikke er til stede, for jeg er redd hun spiser opp bindet.. :ermm:

Tenkte å legge plast eller noe slikt over gulvet, men så blir jeg redd for at hun kanskje skal begynne å spise opp det også :teehe:

Så dere med late tisper, hva gjør dere? :ahappy:

Skrevet

Bruker ikke noe når de er alene heller, gulvet er det jo bare å vaske om det trengs, sofaen er av skinn så den er og enkel å vaske, men kan ta vekk pledd og puter da. Akkurat nå har vi ikke noe gulvtepper på stua så da er ikke det noe problem heller, men de kan jo evt taes vekk eller kanskje vaskes med noe møbelrens eller noe om det kommer flekker på? Evt sperre av et mindre område uten tekstiler som hunden får være på, eller kjøp et pledd/sengeteppe eller noe som kan være "hundeteppe" og legg over senga eller andre ting som man ikke vil ha blod på. Jeg har et sengeteppe som jeg har brukt til å beskytte senga mi eller hundesengen. Det skal jo ikke brukes til noe annet så det gjør ikke så mye om det kommer flekker på det som ikke går av i vask. Enkelt å vaske så det er rent selv om det ikke nødvendigvis blir helt flekkfritt. 

Skrevet

I senga/om natten bruker jeg et pledd (10,- ikeapledd), og slenger det i vask. :) På stua er det biabed med myke ting oppi, når hun blør som værst fjerner jeg det oppi så hun ligger rett på senga. Den er jo lett og tørke av. 

Skrevet

Hun bruker truse på natten når hun har tilgang til sengen (hun sover gjerne under dynen.) På dagtid legger vi et pledd over sengen dersom døren til soverommet står åpen. Sofaen dekkes til også vaskes gulv ved behov. Hun er ganske flink til å vaske seg selv :)

Skrevet

Har du sett noen som helst tendenser til at hunden ønsker å spise opp bindet? Har aldri opplevd det, men har opplevd at hunden har tatt av seg trusen mens jeg var borte. Det betydde litt ekstra gulvvask, ikke verre enn som så.

Skrevet

Vi har også ei som ikke ser vitsen med å vaske opp etter seg. Hu har løpetid nå, og sofaen er helt dekt av Ikea-tepper. Hu har på truse når teppene blir vasket og dersom hu ska sove i senga vår. Hu liker ikke trusa og det blir jo sikkert litt klamt, så da vasker vi heller gulv ofte :) 

Skrevet

Min eldste spiser opp bind og ødelegger trusen om hun har den på når jeg ikke er hjemme. Hun har begrenset tilgang og er kun på gangen når hun er alene. Så da vasker jeg over gulvet der ved behov. Om hun blør litt i hundesengen så bryr jeg meg ikke noe særlig om det.

Yngste har ikke hatt løpetid enda, så hva jeg gjør med henne vet jeg ikke. Hun er jo mer vant til å ha på klær, men det spørs vel om en truse får være i fred når vi ikke er hjemme. Da dekker jeg evt. til sofa og det jeg ikke vil ha blod på.

Skrevet

Takk for tips og erfaringer! :flowers:

Jeg har stengt henne inne på "hunderommet" uten truse når jeg ikke har vært til stede. Det har gått bra, og var mye lurere enn å dekke hele leiligheten med plast..

Vasker raskt over gulvet og sengen hennes når jeg kommer hjem. :thumbs:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...