Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ønsker meg en hundeblåser jeg. Men lurer på om det er nødvendig. Han blir ikke badet så ofte. Er jo polarhund så redd for å bade han for mye. Men lurer på om det kanskje er greit likevel mtp å få blåst vekk løs skitt og løse hår? 

Vil det bli mindre hundehår inne feks om jeg blåser han litt ofte ute? :)

Erfaringer? :)

Skrevet

Det er varierende hvor ofte jeg badre mine hunder, men de bades nok ganske ofte i utstillingssesongen. Jeg har blåser, og anbefaler alle å anskaffe en uansett hvor ofte man bader hundern. En blåser er rett og slett genial, ikke bare for å få hunden tørr, emn for å få vekk skitt, smuss og løse hår. Anbefales på det sterkeste her :)

Skrevet

Inntrykk av at du får en ok til rundt 1500-2000? :) 

Er veldig frista. Må nok vente til neste mnds lønn men har fått inntrykk av at det har en del å si og at mye skitt og hår kan unngås inne med en blåser☺

Skrevet

Min kosta 1500, og den kjøpte jeg for 5-6 år siden. Den er veldig mye brukt, så den skal nok snart skiftes ut, men den har vært bånn solid og gull verdt, altså. Blir en kraftigere på meg neste gang, men jeg har mange hunder, og bader ofte. 

Du trenger jo ikke bruke såpe, eller såpe inn hele hunden hver gang du bader. Det holder jo ofte å spyle av møkka, og så føne. I røyteperioden hjelper det også å bare føne dem når de er tørre, man får av mer på den måten enn med børste. 

Selv foretrekker jeg å bruke såpe når jeg bader (selv om det blir ofte i perioder), for jeg synes de blir seige hvis man bare blåser av møkka, men det er jo også fordi vi har hundene inne og i møblene. Blir noe litt annet for de som har hunder boende eller stående mye ute.

Skrevet

Jeg kommer til å kjøpe meg blåser til neste røyteperiode. Vurderer å gå for denne her fra Hund1.no. Der har de også flere typer med stativ, @Katharina. Jeg føna jentene i dag med vanlig føner, og det gjør dem jo delvis tørre, men det er bare fordi Aiko er så nedrøyta at det funker, på Imouto har det liten eller ingen effekt. Og løshåra forsvinner IKKE på henne som har tidenes tetteste pels. :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...