Gå til innhold
Hundesonen.no

CRUFTS 2016


Recommended Posts

  • Svar 120
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Likte veteranhannen jeg  

Viste poden video av schæferen og han trodde den var syk eller skadet... Unger har et ærlig blikk...  

Sliten? Helt klart, selvsagt er det greit at enkelte er sliten etter stort opplegg, mye inntrykk osv. Det er måten hunden fremstår når den er sliten jeg reagerer på. Feks min mellomste synes utstillin

Posted Images

Skrevet

Jeg likte alle som ble plukket jeg, men personlig ville jeg bytta om på 1 og 2 plassen :ahappy: 

Guest Jonna
Skrevet

Likte 3 av de, nuffen syns jeg var litt "kjedelig" i forhold til hvordan de pleier vise seg. 

Nå kommer "min" gruppe :D 

Skrevet

Dette var vanskelig. Men synes buhunden var sjarmerende. Belgerene var bedre gemyttmessig enn ifjor

sammien var jo bare trist.

Skrevet

Litt ekkelt å se på schäferen som var så nervøs. Virket så ukomfortabel og usikker...

Skrevet

Oppdretter av terven skal være dommer på spesialen vår i år. Blir spennende å se hva hun sier der.
Jeg syns hun var litt for kraftig til å være en tispe. 

Skrevet

Hm, ja da blir det vel pyren jeg stemmer for da. Collien.

Ikke rart jeg synes sammien var stor- det var jo en jenteunge som handlet- flink.

Skrevet

Jeg likte mallen, synd den ikke ble plassert :) Sånn utover det, så var jeg forholdsvis enig med dommeren, jeg hadde ikke shortlista groenendaelen, men jeg likte pyrerneern, samojeden og sheltien :ahappy: 

Guest Jonna
Skrevet

Ble nesten  på gråten av den jentene jeg *snufs* :P Enig i 3 og 4. Men skulle nok sett mallen og Kortisen samme med de istedenfor 1 og 2. 

Skrevet

Likte ikke bcen jeg heller, men de andre var greie nok. Morsomt med samojedens handler som var 8 år gammel :D Også synes jeg heeleren var fin. 

Skrevet

groenendaelen så rar ut synes jeg. Så kort kropp og kort hals?

Jenta var søt, tenkte først at ånei så flaut, hun løper forbi 4.plassen der hun skal stå. Søtt at hun gikk for å gratulere :D

 

Kangalen var nok min favoritt. Er så fint med så store hunder som ikke ser ekstreme og tunge ut synes jeg.

Skrevet
Akkurat nå, Lola Pagola skrev:

groenendaelen så rar ut synes jeg. Så kort kropp og kort hals?

Jenta var søt, tenkte først at ånei så flaut, hun løper forbi 4.plassen der hun skal stå. Søtt at hun gikk for å gratulere :D

 

Kangalen var nok min favoritt. Er så fint med så store hunder som ikke ser ekstreme og tunge ut synes jeg.

Kangal var min fav og :-) slank og fin og herlig trav. 

  • Like 1
Guest Michellus
Skrevet

Likte ikke groenendaelen. Hadde ikke shortlista den. Mallen skulle gjerne blitt plassert! Sheltien var fin også.

Likte bouvieren i working gruppa også.

Sent fra min D6603 via Tapatalk

Skrevet

Endelig fått sett litt på YouTube!

Likte virkelig ikke BCen, kanskje ikke like stuttbeint som mange andre, men alt var egentlig feil, ikke hadde han noen showfaktor heller :|

Den er visstnok bestefaren til showkullet som ble født her i Norge i fjor.

 

Noen som har oversikt hva som går i dag?

Skrevet
10 minutter siden, maysofie skrev:

Endelig fått sett litt på YouTube!

Likte virkelig ikke BCen, kanskje ikke like stuttbeint som mange andre, men alt var egentlig feil, ikke hadde han noen showfaktor heller :|

Den er visstnok bestefaren til showkullet som ble født her i Norge i fjor.

 

Noen som har oversikt hva som går i dag?

Ja, syns ikke den så så BC ut liksom.. langbeinte lurvefransen min ser mer BC aktig ut, eller det syns ihvertfall jeg at han gjør. 

Er det kullet du snakker om etter de to røde hundene? 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...