Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Irsk ulvehund   (Den til venstre altså... )   En dag, en dag...

En helkupert riesen har gjerne den effekten    

Azawakh er jo ganske WOW. Jeg syns alle de store myndene har en WOW faktor! Jeg føler at ALLE snur seg etter dem, uansett om de liker dem eller ikke.   Fordi de er så annerledes, spesielle, store

Posted Images

Skrevet

Aussie, selvsagt, red merle med hale, det er wow for meg...
Knabba bildet fra heavnly revenges kennel
12783793_10205969775748130_7424150027459



Korthåret collie har alltid vært 'wow' i mine øyne. Aner ikke hvorfor egentlig :P Bildet er stjelt fra clingstones
friends2011.jpg



Gammel hunden min Misty hadde wow faktor for mange av de som så henne. Veldig spesiell med den glatte pelsen, den gyldene fragen med hvite avtegn og isblå øyne...  Hun var spretten ca 19 kg, raskt og muskuløs samtidig som hun var slank og velbygget <3  Hun var en blanding av golden retiever, border collie, siberian husky og amstaff.
304329_10151168088105091_698999874_n.jpg
 

  • Like 3
Skrevet (endret)

Topscore-Contradiction-2-e1361318320971.

Hvite storpudler i kontinentalklipp har stor wow-faktor hos meg :ahappy: 

hilde_parainen2007.jpg

Det går forsåvidt an med sorte storpudler i kontinentalklipp også :ahappy: 

Endret av 2ne
Lagt til bilde :)
  • 2 weeks later...
Skrevet
På 11.3.2016 at 6:23 PM, Kaja skrev:

Ikke jeg, forferdelige slitsomme å bo med ? fine å se på da. 

Har hørt rykter om det, ja. :P
 

På 14.3.2016 at 1:38 PM, Mardina skrev:

Jeg liker din smak, når det gjelder hunder :D 

*Hilsen tidligere :heart: Airedale terrier :heart: eier *

Takk! Airedales er herlige hunder. :wub:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Mye personlighet fremfor rase for min del men det er noen raser som fremhever seg litt mer enn andre: storpuddel, bracco Italiano, bayersk viltsporhund, strihåret vorshte, irsk ulvehund, greyhound og afghansk mynde. 

Hilsen gr 1 /8 damen.... :aww::P

Skrevet

På noen raser feks, på en utstilling er det noen raser jeg blir fasinert av, og stående og studere, gjerne fordi de er spesielle, merkelige ect. Sånn type storpuddel i den puddelklippen, det er et fint håndverk, og klippen så merkelig. Eller grand danois, hvor store de faktisk er. Engelsk bulldog, fordi de har en så spesiell konstruksjon.

Men jeg tenker ikke "wow - for en smaching lekker hund!" 

Noen andre som har det slikt? At de blir fasinert? :) Men ikke den wow-følelsen

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...