Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Har den første som lillekrapyl linker til. Men så mye er den ikke verdt[emoji14]Tror ikke jeg betalte mer enn 200 kr, så det var ikke så ille. Har også disse: http://m.ikea.com/no/no/catalog/products/art/70255899/ :) Funker veldig fint for oss som gjerne bruker opp en 18 kg sekk på under en måned. Har hele sekken stående oppi begge to for å slippe vasking mellom hver gang.

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

Skrevet
På 26.2.2016 at 7:52 PM, maysofie skrev:

Hvor har folk fått tak i tønnene sine, kjøpt eller fått?

Jeg har to bøtter fra fra Kremmerhuset med ekstra gummifóring slik at de er tette, går akkurat 7,5kg i hver, tømmer helt og vasker mellom. Sjelden jeg har flere sekker enn én, men har det nå. Har en stående i kennelen også i skapet som er åpen. Vi har hatt mus i boden og liten plass der, dårlig isolert så minusgrader og badstue, så boden er ikke aktuell her i hus. Fôret står på kjøkkenet, per tiden slik: 

image.thumb.jpeg.7b563505ff187d874de8cff

Jeg har den samme fortønnen, uten noe oppi den. Aner ikke hvor mye jeg har oppi, men sikkert samme du sier. Da er mesteparten Tidi sitt for, også har jeg Blondie sitt oppi en vanlig plastpose fra butikken. Resten av foret er i forsekkene i boden.

Skrevet
På 26. februar 2016 at 7:56 PM, Ozzy skrev:

@maysofie har noen fra royal på jobben nå,  bare stikke innom så kan du få en. Den jeg bruker, får plass til 15kg i den :)

Åh, gjerne det! Keo må ha seg noe godis før helga, uansett. Kan vi svippe innom på mandag? :ahappy: 

Skrevet
20 minutter siden, maysofie skrev:

Åh, gjerne det! Keo må ha seg noe godis før helga, uansett. Kan vi svippe innom på mandag? :ahappy: 

Jeg jobber på Kilen på mandag, men bare å stikke innom på stokke og si at Margrethe sa du kunne få en :) ikkenoe stress det :)

Skrevet

Står i sekker i boden. Dessverre. Er på utgikk etter en dunk/tønne. Vurderer de store, hvite dunkene fra ikea. 
Har små bokser som står på kjøkkenet.. hang on skal ta bilde.

Har en boks for hund og en for katt. Veldig praktisk. Rommer 1,5...liter? kg? står 1,5 på dem ihvertfall. 
56d374093b4af_2016-02-2823.19.14.jpg.e96
56d3740d1e386_2016-02-2823.19.30.jpg.a3d 
Til daglig står de slik. Det står vaskemaskin der, men en god åpning hvor vannskålen står, og hundens skål når han ikke spiser. 
Katten... han spiser oppå benken, for valpen spiser seg feit på kattmaten.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...