Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Noen har pissa/lekket i sofaen vår, og jeg får ikke lukten bort. Har brukt en god del eddik vann allerede,
har fremdeles et håp om å få bort lukta, tenker å kjøpe ei flaske og bare helle hele skiten på delen det gjelder. :P 

Akkurat nå frister det veeeeeeldig med ny sofa, fra før har vi denne:  http://www.bohus.no/stue/sofa/hjoernesofa/pan-hjoernesofa
Som vi handlet på salg til en 5-6 000,- for noen år siden. Vi er veldig fornøyd med størrelsen, selvom bordet
vårt egentlig er litt for langt, så det blir litt trangt. Ikke noe problem med hakket lenger sofa sånn sett, men overhodet ikke et must.
Mannen er va 2 meter lang, så noe mindre er uaktuelt om begge skal ha plass til å ligge i den samtidig. 

Jeg vil ha skinn, mannen vil ha stoff. :lol: Stoff og 3 katter som røyter ca alltid, og bikkje som ikke er noe bedre er en dårlig kombo.
Korthår pels som fester seg over alt. *grøss* :P 
Prismessig så ønsker nok ingen av oss noe dyrt noe, under 10.000,- Jo billigere jo bedre igrunn, kikker litt på finn etter bruktsofa også. 

Noen tips? Hva slags sofa og type har dere? Hva har dere prøvd? Hva vil dere aldri ha igjen? Hva kommer dere til å fortsette å kjøpe? 

Skrevet

Jeg tror du må gå for skinn eller en dyr stoffsofa. Jeg har en svindyr stoffsofa med et stoff som er utrolig slitesterkt og som kan tas av og vaskes. Men igjen - den er nesten latterlig dyr. 

Har du sett den nye skinnsofa-serien til ikea? Jeg synes den er stilig! Så den i butikk forrige dagen. I svart synes jeg den er veldig kul i alle fall. 

http://m.ikea.com/no/no/catalog/series/29996/

 

Jeg tror dere ville gjort det mye enklere for dere selv med skinn. Så kan dere jo ha saueskinn og tepper oppi hvis dere synes skinn blir for kjølig om vinteren f.eks. :) 

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Jeg har hatt stoffsofa i flere år,men ser at det er nødvendig med skinn. Ikke fordi det er fint. Det er bare mest praktisk når det sitter hunder i sofaen som tygger på bein, røyter,ligger der med skitne labber osv. Jeg er nemlig lei av å ha teppe som dekker det meste av sofaen for at den skal se sånn noenlunde ut.

Skrevet

Jeg trodde stoffsofa var fint helt til jeg fikk en i skinn. En helt ny verden! Har saueskinn i, de tiltrekker seg ikke hår på samme måte som pledd.

  • Like 1
Skrevet

Vi har en superdigg sofa hjemme som vi fikk gratis brukt. Den er stoff, men et type stoff som hårene bare glir rett av når man støvsuger. Døds deilig :D Ingen hår som fester seg inni. Jeg aner ikke hvilket stoff det er, men den føles nesten litt ut som semsket skinn. 

Om et dyr hadde tisset i den hadde det vært et problem da :P Men sånn ellers er den fantastisk :D Verdens deiligste sofa og ligge på også. Synd den forsvinner nå som jeg skal på utveksling :(

  • Like 1
Skrevet

Skinnsofa helt klart, ekte skinn, fake skinn, spiller ingen rolle, men stoff er håpløst mye arbeid synes jeg. Startet med skinn, så hadde vi stoff en periode (som daværende  sambo hadde med seg inn) og det gikk jo det og, men hår i stoffet som er mye arbeid å få vekk, stoffet ble (for)raskt slitt, skikkelig dritt om en sølete hund skulle rekke å komme seg opp i sofaen eller noe osv. Vi kunne også vaske trekket, men det er unødvendig mye arbeid med det. Nå har vi skinn igjen :) 

  • Like 1
Skrevet

Jeg har ikke tall på hvor mange timer jeg har brukt på å gjøre reint stoffsofaer med støvsuger, teip, gummihansker osv for å nærme meg noe som ser litt mindre hårete ut. Aldri mer stoffsofa! :D

Vi har skinnsofa nå med saueskinn oppi, og vi digger sofaen, men den er alt for liten, både i bredde og lengde. Aller helst ønsker jeg meg samme sofa (jeg liker det litt 70-talls og jungelaktig) bare i hjørnevariant. :) (Og plis ignorer de grusomme panelgradinene, det er IKKE jeg som har hengt dem opp!)

12625802_10156496049215301_1112841708_n.jpg

  • Like 4
Skrevet

Jeg har fablet om lyse microfibersofaer og den slags, men landet på jorda igjen, altså :P

Uansett er brukt på finn en grei ting, for å finne kvalitet til en hyggelig pris. Endte med dette i skikkelig kvalitetslær:

27_2118239108.thumb.jpg.0b8b5891d38b302b

 

Bikkjene er fornøyd med ny "hundeseng"....

20160220_171422.thumb.jpg.e2e40f229aa8a0

  • Like 3
Skrevet

Vi hadde stoffsofa når vi fikk hund. Innen et år bytta vi til skinn :P 

Nå drømmer vi om stoffsofa igjen ("det var jo ikke SÅ stress", "det er jo bare å ha tepper oppi"), så takk for at dere minner meg på hvor stress det faktisk var! Men skinnsofaen vår er svart, og DET angrer jeg på. Får hele stua til å se så mørk ut. Vil ha beige eller grå neste gang hvertfall.

Men skinnsofa er MAGISK å rengjøre i forhold altså. Bare svisj svosj med ei fille og støvsuge litt nedi sømmene så vipps ren og pen :D

  • Like 2
Skrevet

Vi har stoffsofa. En ganske billig en som vi er kjempefornøyde med. Ser fin ut enda etter 4 år (får fremdeles kommentarer på den) og er skikkelig god å sitte i. Skinnsofa vil jeg ikke ha, men så skal jeg heller aldri ha katter eller hunder som røyter mye. :P Det er selvsagt hundehår i sofaen der hundene ligger, men lite med tanke på at hundene ligger der hele tiden. Det er uansett kun de hvite hårene som syns, så min geniale løsning blir å ikke anskaffe flere hvite hunder :lol::D

Vi kommer uansett til å fortsette å kjøpe stoffsofa. Jeg velger heller en lun og deilig stoffsofa med litt pels i enn en kald, men pelsfri, skinnsofa. :P Men er nok helt klart enklest med skinn!

  • Like 1
Skrevet

Jeg håper virkelig å klare å  overtale sambo over til skinn når vi skal ha ny. Vi har hatt stoffsofa siden 2013 og jeg er drita lei! Føler aldri den blir skikkelig ren, har bedret seg med pelsmengde etter pusene fikk gå ut i sommer, men alikevell. Usj! 

Må nesten holde ut med den i hvertfall til mars/april. Da vet jeg hvor mye jeg eventuelt kan legge i en sofa, så får jeg se hvor mye sambo er villig til å legge i også. :P 

Dog, sofaen mamma hadde var ikke ille ifht pels, og det var stoffsofa Den holdt seg faktisk ganske ok på tross av bikkje og 2 katter som ca bodde i den. Den var hakket dyrere da. 

jeg har egentlig et håp om at pappa skal bytte ut sine skinnsofaer, det er kvalitet det! ca 10år gamle og de ser enda helt nye ut. Selvom det eeeegentlig er litt mye med 3 x 2 seter hos oss, stua vår er ganske smal nemlig, så passer bedre med hjørnesofa med sjeselong. 

Skrevet

Har Kivik stoffsofa fra IKEA med ekstra trekk. Er veldig fornøyd med den. Hiver bare trekket i maskinen med gjevne mellomrom og bruker klessbørste. Er spiseforbud i sofaen for både hunder og mennesker. For min del er det ikke aktuelt med skinnsofa, da forsvinner heller hundene ut av sofaen :P

Skrevet
4 minutter siden, Rocket skrev:

Jeg håper virkelig å klare å  overtale sambo over til skinn når vi skal ha ny. Vi har hatt stoffsofa siden 2013 og jeg er drita lei! Føler aldri den blir skikkelig ren, har bedret seg med pelsmengde etter pusene fikk gå ut i sommer, men alikevell. Usj

Det er veldig greit, skal han ha stoffsofa, må han ta renholdet selv - og det skal gjøres skikkelig :ahappy:

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det høres utrolig slitsomt ut, og dere har prøvd det meste jeg ville anbefalt. Både cocker spaniel og puddel er jo raser som kan ha en del lyd, og ved å kombinere dem med litt ulike forutsetnigner så kan det rett og slett være genetikk, og dermed veldig lite å gjøre noe med.  Jeg går ut fra at han også er sjekket hos veterinær og at stoff- og hormonnivåer er noenlunde normale? Antar dere også har prøvd Adaptil og lignende? Er det like ille om det f.eks. står på radio i bakgrunnen? Har dere prøvd å enten redusere mengden aktivitet betraktelig over en periode, eller å endre balansen mellom mental og fysisk aktivitet annerledes? Det er ikke alltid at mer aktivisering er løsningen, for noen er det også mindre. Er han kastrert? Det er ikke noe som anebfales som en første løsning, men for meg høres det ut som dere har prøvd det meste annet av profesjonell hjelp. Hvis han ellers er trygg og velfungerende ift. sosiale situasjoner med folk og andre hunder, så ville jeg forsøkt evt. kjemisk først for å se hvordan det går.  
    • Hei. Jeg har en cockapoo gutt på 5 år som har noen «problemer» som vi sliter med. Helt siden var liten har han hatt et skikkelig stort varsler innstinkt som har blitt værre med årene. Han varsler på hver minste ting som skjer utenfor huset (av og til inne), og sliter veldig med å roe seg ned igjen. Han varsler på naboer som smeller med bildører, folk utenfor i gata som snakker, hunder som bjeffer, tuting, folk som går forbi vindu, katter i hagen, lillebror som løper inne, om vi bruker høy stemme osv osv. Det siste året har han også av og til begynt å varsle at vi åpner ytterdøra, eller at vi bare sier så lite som «hei» i en telefonsamtale fordi han tror det kommer noen. Ringeklokka og banking på vindu/dør er også veldig vanskelig, og han stopper ikke å bjeffe før han får se hvem som kommer og får hilse. Hvis vi stenger han inne på et annet rom bjeffer han enda mer og slutter ikke. Det er værst på kvelden, ofte etter vi har gått lang tur. Han klarer ikke roe seg, og ligger ofte i flere timer å bare knurrer og bjeffer på ting vi ikke hører eller ser. Dette har også gjort han har har en forferdelig av-knapp fordi han alltid ligger på vakt. Selv etter flere år med konstruktiv rotrening hver dag, skal det mye til for at han går å legger seg av seg selv på kvelden. Vi har prøvd ekstremt mange måter å trene dette vekk, uten at noe har hatt noe innvirkning. Vi har snakket med veldig mange hundetrenere, hatt besøk av adferdskonsulent og prøvd stressreduserende tilskudd i maten. Vi har prøvd alt fra desenstering på lyder, ignorering, sladretrening, klikkertrening, sende han på plassen sin, sende han på et annet rom til han roer seg ned, vært streng, søksaktiviteter for å distrahere han og ros og kos når han roer seg. Det begynner virkelig å bli et problem, da det er stressende for oss, men ikke minst for hunden.    Han syns også det er vanskelig å roe seg når vi får besøk. Vi vet at dette ikke grunner i redsel fordi han vil rett opp på fanget til besøket og ha kos, men vi merker også at han stresser mye mer. Det er absolutt ikke noe vondt i han, og han ELSKER andre mennesker (vil helst hilse på alle), men vi merker at varsler innstinktet tar overhånd i hverdagen og gjør det vanskelig for han. Det skal også sies at han er verdens beste hund å ha med på tur og bjeffer aldri da, men med en gang han kommer inn inntar han rollen som vokter uansett om vi er i vårt eget hus eller et annet.    Sånn at det er sagt så vet vi også at problemene ikke skyldes for lite aktivisering da vi driver med hundesport og har en veldig aktiv livsstil sammen.    Vi er ganske rådville nå og begynner å bli rimelig lei av at vi sjelden får mer enn 10-30 min stillhet av gangen. Sliter også på oss mentalt da vi prøver så veldig hardt uten at vi får noe resultat. Heller ikke gøy å få besøk eller kommentarer om at vi ikke har trent hunden vår, når det er det jeg bruker største delen av tiden min på. Veldig usikker hva problemene bunner i, men virker som han har hatt et høyt stressnivå hele livet.    Noen som har erfaring med dette og har tips for å gjøre hverdagen litt enklere?
    • Det krysser vi også fingrene for. For akkurat nå er vi tidvis ganske slitne her hjemme🤪
    • Jeg er i prinsippet enig i at det er tidlig med løping og sykling, samtidig som jeg som sagt tror det ligger noe i balansen mellom fysisk og mental aktivisering her. Han er definitivt en ekstra utfordring i forhold til normalt, og jeg tipper det vil gå seg til med alderen, men det betyr jo ikke at det ikke bør jobbes med i mellom tiden. Håper dere finner nøkkelen etterhvert!
    • Ja og det prøver vi å jobbe med. Vi bruker langline 10-15 m. Munnkurv har vi trent inn, men ikke brukt mer enn på en tur enda. Venter på en bestilling på munnkurv fra usa som skal sitte bedre. løpe og sykle har vi ikke gjort enda da han kun er 6 måneder. Pleier å vete til de i alle fall er 9-10 måneder før jeg starter med det. vi har både prøvd å kutte ned og øke for å se om det er endring, men ingen forskjell. vi vurderer om det kan være ernæringsmessige årsaker til oppførsel. Men det er vi ikke i mål enda
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...