Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 187
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da er valpene født, og det er fredelig i valpekassa. Fasiten ble 4 hanner og 2 tisper. Jeg er litt usikker på den ene hannen, om han berger, men resten er livskraftige og sterke. Minstemann bare 138 g

Møt Odd!  

Det blir mange påskekyllinger på sonen i år, noen også med bart! Pied Piper's B-crew ligger til ruging  Drektighet bekreftet i dag, ved UL. Mor er da, som sist, verdens beste Smule, aka N Uch Skr

Posted Images

Skrevet
1 time siden, CrazyTerrierLady skrev:

Så fine de begynner å bli. :wub: Forsvinner de hvite tegningene på brystet etter hvert som de blir eldre?

De vil ikke forsvinne pr se, men de blir mindre synlige. Smula har det også, men du ser det ikke uten å se nøye / grave i pelsen. Carson sine vil nok forbli synlige da, siden han har litt mer enn de andre.

Skrevet

De høres helt herlige ut, tror jeg må ha en sånn når jeg skal pensjonere meg fra brukshunder :wub: Husker vi "vokste opp med" en sånn da søsteren til mormor (som også har nabohytten til vår) hadde en sånn liten sort bart som kom løpende over til oss barna støtt og stadig. Skikkelig fin og god hund. 

  • Like 1
Skrevet

Velg den av de som er enklest å stille opp, som står mest balansert og som du må dille minst med for at skal se bra ut :P 

Skrevet
1 time siden, MarieR skrev:

For en supersøt gjeng :D Liker Odd og Carson jeg, helt uten at jeg vet hvordan det er ønskelig at de skal se ut :P

Odd er en veldig fin fyr altså, Carson har jeg en mistanke om at blir litt stor. 

------------

Jeg er glad for at jeg ikke trenger å bestemme meg riktig enda :lol: 

Skrevet

Bates er min favoritt :wub: Av jentene syns jeg kanskje Anna viser seg litt bedre enn Mary, men syns de ser veldig like ut. 

 

  • Like 1
Skrevet

Begge jentene har sine fortrinn, men samtidig er de veldig like. Samtidig har attituden også mye å si, og den vil jeg jo se mer av etterhvert som de får oppleve nye ting de neste ukene :) 

Skrevet

Likte best Anna av tispene, men sånt kan jo endre seg til neste bilde siden dette bare er en brøkdel av et sekund som blir fanget i kameraets  minnebrikke. :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...