Gå til innhold
Hundesonen.no

Nettdating..?


jaktlykke
 Share

Recommended Posts

Jeg traff min kjære på nettet også.... :) På en side som heter Frodig.no. Det er ikke den mest brukte datingsiden, men jeg traff stort sett bare trivelige folk når jeg var aktiv der. Jeg luker fort ut de som er seriøse og de som bare er ute etter en ting... 

Jeg prøvde meg på Sukker også, men fikk så og si ingen respons der. Så jeg meldte meg fort ut. Siden jeg er overvektig, så fant jeg nettsiden Frodig.no og trivdes godt der. 

Første gang jeg traff min kjære på cafe, så visste jeg at han SKAL jeg treffe igjen :D Vi fikk kjemi med en gang, selv om han var veldig sjenert og ikke sa stort :) Men etter det første møte, så traff vi hverandre jevnlig :D Nå har vi vært sammen i 1 år og jeg kunne ikke funnet en bedre kjæreste. Han er jo også verdens snilleste og alt det der klisset :D 

Jeg tror nettdating blir mer og mer vanlig. Jeg hadde nok forblitt evig singel, hadde det ikke vært for disse nettdatingsidene :D Go for it, sier jeg.... :D Du vet jo ikke om du plutselig treffer drømmemannen :P 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg traff xn min via nett, og alt var ganske bra i starten.. Vi snakket masse, møttes og ble et par etter 2-3 møter bare. Flytta sammen etter 3mnd.. det funke ei lita stund, og nå har vi ikke kontakt,at all :)

Nettdating er vanskelig,og det er mye rart der ute :P

I tillegg er jeg ikke straight, og å finne ei med relativt samme interesser er ikke enkelt :P Dessuten,får man litt følelsen av at alle har vært på alle i det miljøet :P Ikke såå ille sikkert,men.. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 2/10/2016 at 10:32 AM, Lillekrapyl skrev:

Traff mannen på IRC for snart 10 år siden :P ellers lite erfaring med nettdating

OMG IRC! Nesten glemt jeg hehe

Noen venninner og jeg var på IRC og traff en gjeng 10 mil fra oss. Vi endte opp med å bli veldig gode venner med dem, festa masse sammen og så klart måtte jeg innlede et forhold med han ene petimetern der. Varte ikke så lenge det altså, petimetere er ikke min greie. Men moro var det!

 

Sukker var ikke noe for meg. Jeg har tydeligvis idiot-magnet når jeg er på Sukker. Det gav jeg opp rimelig fort :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

På 10.2.2016 at 5:32 PM, Lillekrapyl skrev:

Traff mannen på IRC for snart 10 år siden :P ellers lite erfaring med nettdating

 

9 minutter siden, Nymeria skrev:

OMG IRC! Nesten glemt jeg hehe

Noen venninner og jeg var på IRC og traff en gjeng 10 mil fra oss. Vi endte opp med å bli veldig gode venner med dem, festa masse sammen og så klart måtte jeg innlede et forhold med han ene petimetern der. Varte ikke så lenge det altså, petimetere er ikke min greie. Men moro var det!

 

Sukker var ikke noe for meg. Jeg har tydeligvis idiot-magnet når jeg er på Sukker. Det gav jeg opp rimelig fort :P

IRC lever forøvrig fremdeles. Jeg kom på at en venninne også giftet seg med en av gutta vi traff via en kanal der. Det er 13 år siden jeg møtte mannen på IRC, så da er det ytterligere noen år siden de møttes. Jeg hadde noen mer og mindre tvilsomme irc-dates før den tid, men som aldri ble noe av... heldigvis?

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg syns nettdating er morsomt :ahappy: Ikke ta det for seriøst, så kan det være noen overrasker deg. Jeg ble medlem på Sukker bare for moro skyld, var egentlig ikke på jakt etter noe. Ble 1 date der. Har også hatt Tinder og Happn i noen år. Vært på et par Tinder dates, blant annet en som jeg fremdeles treffer den dag i dag :teehe: Så får tiden vise hva som skjer på den fronten. Ikke vært på noen Happn dater. Som jeg leste en dag på facebook - skjønner ikke hvorfor happn heter happn, det skjer jo aldri noe der :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har aldri prøvd det selv, men jeg kjenner til flere som har funnet hverandre via nettdating, og senere har giftet seg, samt flere vellykkede Tinderforhold. Jeg vil tro at det er langt enklere å finne en egnet person via en nettdatingside enn å finne noen på byen (det forutsetter jo at man faktisk går på byen og at persontypen man leter etter går på byen). Der får man forhåpentligvis silet ut folk som ikke passer sånn noenlunde, og man kan ha løpende kontakt med flere personer samtidig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...