Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

To mennesker som hater kloklipp,  2 hunder som synes kloklipp er helt ok. 

Den ene hunden synes kloklipp er litt eklere enn å barbere labber. ( min feil)

Vil Dremel gjøre underverker for motivasjonen?  Er det verdt pengene? 

Vi er begge redde for nerven..

Skrevet

Nja, jeg synes det går kjappere, og rensligere å bruke tang jeg da.

Dremel tar lang tid, pass på at det ikke blir for varmt, det kommer støv, kanskje mindre sjangs for å treffe nerven( trekker unna labben pga varmen eller følelsen før det).

  • Like 1
Skrevet
14 minutter siden, Debbie skrev:

Nja, jeg synes det går kjappere, og rensligere å bruke tang jeg da.

Dremel tar lang tid, pass på at det ikke blir for varmt, det kommer støv, kanskje mindre sjangs for å treffe nerven( trekker unna labben pga varmen eller følelsen før det).

Det går ikke særlig kjapt når jeg klipper :( 

Toddy er forsåvidt grei nok , hvite klør etc,  men jeg hater virkelig å klippe de små sorte klørne til Nico.  Sambo også.  

Og da blir det til at vi utsetter og utsetter til de blir altfor lange :( 

Men hvis dremel føles tryggere så kanskje vi tar oss sammen, tenkte jeg :P 

Skrevet

Jeg har endt på "nei" og bare til "finpuss". Har enda ikke sett noen ta nok med dremel og klørene blir bare lengre og lengre. Om du virkelig skal bruke den til å holde klørene korte uten å klippe så må du slipe til du ser første bloddråpe. For de fleste tar det lang tid og brått bruker du 5-6 ganger lengre tid på kloklippen. 

Skrevet

Kloklipp er nedsiden med hundehold mener jeg, virkelig. :P Vet helt ærlig ikke om jeg hadde turt å klippe dersom hunden ikke var ekstremt redd for labbene sine heller (går til en flink vet. som klipper raskt og gæli mens jeg holder ålehunden i armene). Men hva med å teste en grov fil og ta for hånd? Ser for meg at dette egentlig kun kan være en fordel for de tobeinte, men? 

Skrevet

Jeg er veldig fornøyd med min :) Tar det jeg tør først med kloklipperen for så å runde av med sliper. Å bruke bare sliperen tar tid[emoji14]

Sent fra min Nexus 5X via Tapatalk

  • Like 3
Skrevet

Tiden er egentlig ikke tema.  Vi har bare to hunder og begge krever lite til ingenting av pelsstell, så vi har tid nok :P

Det er bare ubehaget vi føler som gjør at vi utsetter og utsetter det.  

 

Skrevet
24 minutter siden, Hoppetussa skrev:

Jeg har Furminator sin klosliper og elsker den. Hundene mine har fått betydelig kortere

klør siden jeg begynte å slipe etter klipp :)

Hvor mye klipper du først? 

Skrevet
9 minutter siden, Mud skrev:

Hvor mye klipper du først? 

Jeg har alltid vært en pyse når det gjelder kloklipp, så jeg klipper tuppen der neglen har vokst ut, og skaver til jeg ser antydning til hvitt ( hvis det var forståelig ). Og så rundsliper jeg hele kloa etterpå.

Var kjempeskeptisk til klosliperen når jeg kjøpte den, men siden den var så billig slo jeg til. Jeg klipper/sliper klør hver uke og den har vært superholdbar. Har brukt den en gang i uka i halvannet år, og kun byttet slipepapir en gang.

Kan i allefall anbefale deg Furminator sin, å klippe/slipe klør har blitt en piece of cake for meg etter den kom i hus :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg elsker dremelen vår, synes egentlig det går ganske kjapt også! Fester ei sleiv med noe godt til en stol og lar bikkja slikke i vei mens jeg filer. Får klørne mye kortere med dremling enn klipping, for da får jeg tatt ordentlig på sidene og oversiden av kloa også, ikke bare klipt av rett foran.

Rungende YEY herfra ;)

  • Like 1
Skrevet
11 minutter siden, Mud skrev:

Sliper du bare , eller klipper du først?

Kommer an på hvor lange de er. Er de lange så klipper jeg tuppen. Tar det meg ca 10 minutter å pusse ned klørne på en hund, om jeg må ta alle fire beina (tar sjeldnere bak enn foran).

  • Like 1
Skrevet

Jeg bruker begge deler. Mest kloklipper(min sovner når jeg klipper klør, og godtar sliping). Som oftest klipper jeg først og sliper resten etterpå, for kommer lenger inn med sliper.

  • Like 1
Skrevet

Litt ot, men finnes det ikke en tang som "ser" hvor langt det er til nerven med laser eller noe? Er det noe jeg har drømt? ?

Må legge til at jeg ikke har prøvd dremmel, men virker jo veldig lettvint da når man kan det, jeg er litt pysete på sånnt som er nytt for meg, så holder meg nok til tangen selv om jeg ikke liker det heller:p

Skrevet

Jeg elsker dremelen og kommer aldri til å gå tilbake til klipp. Syns ikke det er vanskeligere å slipe like kort som når man klipper. 
hundene er ikke noe mer rolig med dremel, syns ikke det er noe forskjell der. Ei godtar det helt greit, en protesterer litt og den siste må jeg kjempe litt med. 

  • Like 1
Skrevet

Sonen har talt og jeg har lyttet :aww: 

Oster klosliper er kjøpt inn.  

Jeg likte veldig godt at den har sånn beskyttelse mot pels. Pulien er pelsete :aww: 

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...