Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

 

25 år gammel sørlandsjente som endte opp i Oslo med samboer, baby og verdens beste Siko :D 

Siko er en 1,5 år gammel Golden Retriever som vi adopterte da han var 10 mnd gammel. Man kan aldri vite helt sikkert hva man får som omplasseringhund, men her har vi virkelig fått en helt fantastisk gullkump (selv om han er en tulling som spretter rundt som en duracellkanin når vi treffer andre hunder:innocent:)! Siko er snill og trofast turvenn som har vært med meg på daglige utforskningsturer i skog og fjell gjennom hele graviditeten, til og med på fødselsdagen da jeg gikk rundt med rier. Da var det en forundret hund som stirra rart på meg og lurte fælt på hvorfor vi tok pause nå igjen:blink:. Etter at lillegutt kom til verden og jeg må ha med han i vognen blir det desverre bare fortausturer i hverdagene hvor hundeparken blir flittig brukt, mens skogsturene blir i helgene. Litt kjedelig syns både hund og eier, men sånn er det vel for alle i denne perioden? 

 

Vi meldte oss inn her for å få litt tips og inspirasjon fra andre hundeeiere. Kanskje vi får oss noen nye turvenner også?:)

IMG_1484.JPG

12508795_1203341116361873_4207126943435324892_n.jpg

11137131_1138401422855843_7296579188581976452_n.jpg

  • Like 8
Skrevet

@icsiko Velkommen hit, flott hund dere har :wub: Ikke at det gjør noe å traske litt gatelangs heller, men om du leter etter alternativer så kjenner jeg flere med små barn som bruker babybjørn bæresele på magen og som er veldig fornøyd med den. Da kommer de seg akkurat dit de vil, når de vil :) 

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hva gjør man om det ikke går? Og hvor lenge prøver man å få det til å funke? 
    • Det er veldig individuelt. Jeg har aldri hatt noe problem med hundene og sjelden kattene, men tok til oss en voksen omplasseringskatt som gikk etter hundene og angrep dem, han ble levert tilbake. Har tatt til meg både kattunger og voksene katter, men aldri prøvd med "ikke kattevante" voksene hunder. Har hatt Sheltie (gjeterhund) og aldri hatt noe problem, men har du hund med høyere gjeterinstinkter kan det bli problemer.  Noen ganger går det sånn også. Passhund (Jämthund) og ny ungkatt.  
    • Generelt sett, ja. Gjeterinstinktet er et "subsett" av jaktinstinkt. Det betyr ikke at det ikke kan gå, mange gjeterhunder lever jo for eksempel på gårder sammen med katter. Men å leve inne i samme hus blir fort noe annet igjen. Du kan jo snakke med oppdretter om hvordan foreldre og søsken evt. går med katt, og du vet kanskje selv hvordan hundene dine reagerer på katter og andre smådyr på tur? Selv om det er noe litt annet så gir det en indikasjon på hvor sterkt jaktinstinktet er.
    • Har gjetere høyt jaktinstinkt? Jeg har gjeterhunder.
    • Det kommer an på hunden og katten, gemyttene deres, og hvem som kom først i hus. Hunder med høyt jaktinstinkt (gjetere, mynder, terriere mm.) går generelt dårligere med katter fordi de trigges lettere til å jage dem. Vi hadde to katter da vi fikk hund, og det gikk aldri bra. Vi endte med å omplassere kattene. De var dog voksne omplasseringskatter som ikke var spesielt trygge i utgangspunktet, og vi kunne ingenting om hundetrening og fikk en rase med mye jaktinstinkt.  En voksen og trygg katt og en valp med mindre jaktinstinkt har større sjanse for at det går bra, eller en kattunge sammen med en voksen hund som ikke har vist mye interesse for å jage katter. De fleste kan trenes og tilvennes med litt kunnskap, men ikke alle. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...