Gå til innhold
Hundesonen.no

Stamtavle navn til kelpie?


Arielle
 Share

Recommended Posts

  På 12/8/2015 at 3:21 PM, maysofie skrev:

Pointless Actions, er ikke det hva enkelte av disse dyra bedriver? :D

Expand  

haha ja den var jo faktisk litt god :D

  På 12/8/2015 at 3:33 PM, Anette skrev:

Ikke noe kennel prefix? farge på hunden etc? 

Expand  

Joda hunden skal ha kennelnavn forran. Det er svært få som vet hvor jeg henter hunden og jeg har ikke gått ut med det annet en til svært få og ble plutselig veldig usikker på det er "normalt" å gå ut med det :o så jeg venter litt til. Jeg vet ikke hvilken det blir enda så farge er usikkert :) Men for de som er inni raser så er det kanskje ikke så vanskelig å finne ud hvor jeg skal ha valp fra tror jeg :)

  På 12/8/2015 at 4:06 PM, Pringlen skrev:

Pling

Expand  

 

  På 12/8/2015 at 4:24 PM, Turb skrev:

Du får ikke Pigg :P 

Hva med Popcorn (vurdert til neste faktisk), Poppe, Platypus, Party, Pompel eller Pilt, Peppad osv osv osv 

Expand  

Takk for forslag. Jeg er for enkle ord. Navnet hunden skal ha til daglig trenger ikke begynne å p men stamtavle navnet må begynne på P. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 12/8/2015 at 7:26 PM, Shlush skrev:

Trodde det var vanlig å gå ut med kennelnavn når man vet at man får kjøpe valp derfra :-) Vi er jo en haug som gjør der i valpetrådene. Hehe. 

Forslag: Power, Prime

Expand  

Det er det altså? :D År å dag si jeg kjøpte valp der jeg faktisk har ventet på å vite hvem som blir min. Så dette er litt nytt... Men da så. Neste år henter vi hjem en liten ramp fra kennel Skovfarmen´s i Danmark. Vi reiser ner rett etter nyttår og får snuse litt på den vi skal ha hjem så henter vi den i begynnelsen av mars blir det vell. De er akkurat 1mnd nå :wub:

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 12/8/2015 at 8:01 PM, Arielle skrev:

Det er det altså? :D År å dag si jeg kjøpte valp der jeg faktisk har ventet på å vite hvem som blir min. Så dette er litt nytt... Men da så. Neste år henter vi hjem en liten ramp fra kennel Skovfarmen´s i Danmark. Vi reiser ner rett etter nyttår og får snuse litt på den vi skal ha hjem så henter vi den i begynnelsen av mars blir det vell. De er akkurat 1mnd nå :wub:

Expand  

Jeg trodde det var helt normalt, det er ikke en hemmelighet :-D Artig at du skal ha kelpie! Hakke hilst på noen skovfarmen-hunder men sendte vell noen mailer til dem når jeg startet å vurdere rasen. Gratulerer! Gleder meg til bilder! 

Skovfarmen's perfect match?

Skovfarmen's Print

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 12/8/2015 at 8:32 PM, Shlush skrev:

Jeg trodde det var helt normalt, det er ikke en hemmelighet :-D Artig at du skal ha kelpie! Hakke hilst på noen skovfarmen-hunder men sendte vell noen mailer til dem når jeg startet å vurdere rasen. Gratulerer! Gleder meg til bilder! 

Skovfarmen's perfect match?

Skovfarmen's Print

Expand  

Takk :) Ser masse frem til å hilse på han og få vite hvem vi skal ha... Det er jo første hunden jeg kjøpe etter at jeg og mannfolket ble sammen. De andre hadde kjøpt før så nå prøver jeg jo å få han litt med i planleggingen og alt. Så han i hvert fall føler seg inkludert og tror han har noe han skulle sakt. :innocent: Så da ble det Prometheus. Så må vi bare finne kallenavn men det har vi enda god tid til :) Kennelnavnet skulle sendes inn i morgen så det hastet litt mer

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 12/8/2015 at 10:05 PM, Marie skrev:

Gratulerer!! Så gøy med en kelpie til på forumet. Liker kennelen. :)

Expand  

Takk :) Gleder oss masse og har en del planer for den lille :)

  På 12/8/2015 at 10:55 PM, Wentakeri skrev:

Kanskje finner du noe her: http://www.hund.ch/magazin/dogname.htm :)

 

Expand  

får sjekke det ut :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 12/9/2015 at 6:38 PM, JeanetteH skrev:

Police 

som i "that's the sound of the police" 

Expand  

Det ble en Skovfarmen´s Prometheus

sååå må jeg ha et lett og kort navn til kallenavn tror jeg :P har litt mer tid til å finne det heldigvis.

  På 12/9/2015 at 8:30 PM, HeraHiromi skrev:

Henter du valpen når den er 3 mnd da? 

Gratulerer forresten. Så spennende :) 

Expand  

Nei ikke før nesten 4mnd. De få rabiesen tidligst ved 3mnd så er det 21 dager før det er lov å ta han med over grensen. Så det blir vell mars før han kommer hjem :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 12/9/2015 at 9:17 PM, Arielle skrev:

Det ble en Skocfarmen´s Prometheus

sååå må jeg ha et lett og kort navn til kallenavn tror jeg :P har litt mer tid til å finne det heldigvis.

Nei ikke før nesten 4mnd. De få rabiesen tidligst ved 3mnd så er det 21 dager før det er lov å ta han med over grensen. Så det blir vell mars før han kommer hjem :)

Expand  

Det blir jo Prompen :lol: Eller Krompen om man skal være litt snill :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 3 weeks later...

Hils på Skovfarmen´s Prometheus! :D Etter oppdretters beskrivelse den beste hannhund. Han er svært "cool" og full av lek :) Årh som jeg gleder meg til å få hilse på. Vi prøver alt vi kan å få til en tur ned til Danmark så fort som mulig for å hilse på men det er ikke bare bare når jeg jobber turnus og mye helger og mannen jogger "normalt" i ukedagene. 

 

vennen.thumb.jpg.a64e09278b7582ef40b9910568194e1d1da3_st.thumb.jpg.355aa432a74b6

  • Like 11
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med en liten ekorn-gærning! I så måte passer navnet "Pling" som foreslått ovenfor, veldig godt til en kelpie altså.. De er ofte litt pling.. eller når man trener dem og poletten faller ned så er det pling-pling-pling-pling (polett-ras ofte.. pluss at de gjerne finner utvidelser av kommandoer som man ikke selv har tenkt på..  :P eller :pinch: ettersom hvor vellykket deres kreativitet er..)

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det finnes alltid unntak, men det bør aldri være grunnlag for anbefaling av en rase. Vil man helst ikke ha lyd/røyting/whatever så velger man en rase som vanligvis ikke har tendensene til det. Oppdragelse, trening og miljø kan påvirke, men genetikken kan ikke overstyres. Lyd på riesen er ingen overraskelse for meg, det er jo en hund med mye driv.
    • Er en del med god helse og super mentalitet også? Vår golden var på ingen måte taus, han bjeffet forholdsvis mye. Cavalieren vår var helt ekstremt gneldrete med vakt som sin selvpålagte hovedoppgave. Mest savage villdyr jakt-, vakt- og trekkhund jeg har hatt. Understimulert.  Ingen lyd på finsk lapphund og chihuahua, som begge fikk over gjennomsnittet med oppmerksomhet og stimuli. Begge rasene kjent som gneldrebikkjer, begge individene så og si tause, i motsetning til de to kjent for å være verdens enkleste og greieste, som i bunn og grunn var veldig hundete hund på mange måter, bl.a. ressursforsvar. Såfremt en skal trene og aktivisere hunden er oppdragelse og aktivisering vel så viktig som rase og genetikk, tror jeg. En golden som kjeder seg er ingen plysjhund, den vil bjeffe og ødelegge ting. En spisshund som får tilfredsstilt behov og blir trent trenger verken lage lyd eller ugagn. Kan lyd handle vel så mye om hvordan ulike raser blir valgt av ulike typer hundeeiere til ulike typer hundehold? Hvilke raser vil ikke bli gneldrebikkjer om en ofte og lenge av gangen plasserer dem i en kjedelig hundegård alene, hvor de kan se/høre/lukte forbipasserende? En gjenganger med små, såkalte gneldrebikkjer av selskapsraser er at eierne verken forstår dem eller trener dem, og så retter det seg når de får hjelp til å tolke hunden og interaktere bedre med den.  Jeg har forøvrig hatt store problemer med LYD på riesenvalpen jeg har nå (ikke en rase for trådstarter). Ikke noe jeg forventet, og er pga generelt konsensus om bjefferaser usikker på om det er genetisk lyd eller om det i hovedsak er miljøpåvirkning fra den individuelle mammaen. Fra mitt eget anekdotiske erfaringsgrunnlag tror jeg egentlig det siste. Det har tatt to mnd å bli kvitt problemet hjemme, ved å forstå mer av hva han vil når det kommer lyd, og hvordan respondere på det. Ikke super lystbetont oppgave å jobbe med, for jeg forventet ikke det problemet.  Den personlige efaringen min er altså at rase is like a box of individuals i litt større grad enn mange andre mener.
    • En del lyd og dårlig helse og mentalitet på dem.
    • Hva med vanlig cocker? Eller amerikansk cocker? 
    • Eurasier, og sannsynligvis pyrineer, er ikke hunder jeg vil anbefale om man har noe ambisjoner i hundesport. Bichon utgår på bjeffingen. Det er (heldigvis!) forskjell på raser, og det er en grunn til at noen raser går igjen, på godt og vondt. Av gruppe 1 har du jo colle, lang- og korthår. Det har vært noe mentale svakheter på dem, men jeg har inntrykk av at det bedres. Det er himla mye røyting og børsting. Og så vil jeg generelt sett fraråde sports/jaktvarianter av rasene. Alle disse er aktive bruksraser som tåler å brukes en god del uten å være hypervarianten. Noen av jaktvariantene har mye stress og dårligere mentalitet. Det er ikke alle som får dem til, og jeg synes helt ærlig at de bør være hos noen som jakter, eller minimum satser mye på hundesport.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...