Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan ser BIR/BIM junior rosettene deres ut?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg driver å skal bestille rosetter til spesialen.

Og jeg ønsker ikke bruke "vanlig" farge på bir bim junior.

Har sett selv alle løsninger, jeg har både fått de vanlige fargene men også andre farger.
Men andre farger har ikke falt helt i smak i farge komboen for min del :P

Jeg funderer på en som mopseklubben har brukt, men vet ikke til hva :P Men usikker på om den blir litt for mørk og dyster, haha.

 

Så hvordan bir bim junior rosetter har dere fått?

Eller hvilke fargekombo syns dere er ok?

 

HJELP :P Jeg blir halvør i hue av å bestille :P

Skrevet

synes det er greit at de har vanlig farge, men med rosa "i midten", som indikerer at det er BIR/BIM valp 

 

ED. BIR/BIM junior: som Bir/BIM voksen men med "BIR JUNIOR" som skrift. 

Skrevet

De två 2 BIR junior som hänger här är helt olika, den ena är blå och guld och den andra är gul, röd och svart.
Personligen tycker jag den i blå och guld är snyggast, den andra får mig mest att tänka på den tyska flaggan. :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Jeg har fått mange forskjellige varianter men den jeg syns var finest var (leonbergerklubben) lysgrønn, lysblå og gull/sølv til BIR , vet ikke hva BIM var . Det trenger jo ikke likne de offisielle BIR rosettene syns jeg. 

Skrevet
3 minutter siden, Sprettballen skrev:

Det er jo litt rart da, er ikke det normalt sett den fargen man får på LP-rosetter?

jeg har også fått de fargene. Både bir junior og ordinær BIG4 av miniatyrhundklubben.

Skrevet

Tror kanskje jeg ville puttet inn en annen farge enn sort, hvis jeg skulle designet egne. Valperosettene har jo lyserosa inni der for å markere at det er valp, så det må da gå an å ta en annen kontrastfarge enn sort. Nå har LP-rosettene en annen "rekkefølge" på fargene, men allikevel.
37151_10150310255765641_3892215_n.jpg?oh

Skrevet
7 minutter siden, TrasselTrollet skrev:

Så här, tror det enda som skiljer är att de LP rosetter jag sett har ett svart band också...

BIR Junior.PNG

Ja, nei, den var ikke helt lik som LP-rosetten. Min har svart kant ytterst,så rød og så gul og svart bånd på venstre side, så gul og så rød :)

Skrevet

Her ser dere hvor godt vare jeg tar på rosettene mine:aww:
De to lilla der er BIM junior rosetter:
10665862_10152695811770225_2867090078542

Og den rød og gule her er en annen variant jeg har fått:
1966812_10152255701730225_1672710384_n.j

Liker den lilla typen best, for å skille de fra de vanlige bir og bim rosettene.

Skrevet

Ja jeg er litt der at jeg ønsker at de skal skille seg litt ut :)

Altså bir og bim voksen er vanlig.

Bir og bim valp er vanlig, med den rosa i midten.

Veteran har vi valgt som NKK rosa.

Så står jeg igjen med junior.

 

Lilla blir oppdretter og avl. Den jeg har sett på som jeg liker så godt er svart og vinrød og gull, skal se om jeg får slengt inn ett bildet her.

 

http://www.premiererosettes.com/gallery/photos/black%20wine%20gold%20rosette.jpg

Skrevet
48 minutter siden, Sasha&Kiara skrev:

Ja jeg er litt der at jeg ønsker at de skal skille seg litt ut :)

Altså bir og bim voksen er vanlig.

Bir og bim valp er vanlig, med den rosa i midten.

Veteran har vi valgt som NKK rosa.

Så står jeg igjen med junior.

 

Lilla blir oppdretter og avl. Den jeg har sett på som jeg liker så godt er svart og vinrød og gull, skal se om jeg får slengt inn ett bildet her.

 

http://www.premiererosettes.com/gallery/photos/black%20wine%20gold%20rosette.jpg

Den var utrolig lekker, i alle fall! :D

  • Like 1
Skrevet
44 minutter siden, Monikawt skrev:

Sorry litt OT, men hvor/når får man BIR/BIM junior-rosetter?

Når man får førsteplass i juniorklasse. :) Beste juniorhann og beste juniortispe konkurrerer så om BIR/BIM junior. Dette er helt uoffisielt, og foregår ikke på alle utstillinger.

Skrevet
35 minutter siden, Tuvane skrev:

Når man får førsteplass i juniorklasse. :) Beste juniorhann og beste juniortispe konkurrerer så om BIR/BIM junior. Dette er helt uoffisielt, og foregår ikke på alle utstillinger.

Takk :) begynte bare å stusse litt siden Aron alltid har blitt beste juniorhann, men det har ikke vært noe mer enn det :P 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
    • Hei. Tispa har nå en jursvult også må fjerne livmor for så minske risikoen for at det blir mer senere tid samt svulsten så klart. Ho hatt innbilt svangerskap og er 10år også 2 måneder så og si akkurat når operasjonen skjer nå pluss veldig sprek for alderen sin. Jeg lurer kun på råd også tips for så gjøre alt best mulig for tispen etter operasjon da jeg også har en valp på 4 mnd og vil gjøre ting best mulig for begge parter. Vurderer la vennen min passe valpen hos seg med 2 andre hunder så får valpen sosiale med andre hunder også får tispen fred fra valpen i kritiske perioden så litt spørsmålet blir dermed hvor lenge bør jeg holde valpen hos vennen min for at tispen skal få ro? Og hvordan bør jeg gjøre gode plasser for tispen som ikke er vært mye i bur før slik at ho får slappet av tiden etter operasjon? 
    • Det kommer an på vekten til hunden, ikke alderen. Men det gir mening, Acana er mer rent kjøtt og mer energieffektivt så hunden får mer næring ut av mindre mengde.
    • Hvor mange gram skal valp på 4 mnd ha på acana? Får ikke 120g til å stemme når han skal ha 160g på andre merker? Vi holder på å bytte fra monster til acana. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...