Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har du gjort sammen med hunden din i dag?


Recommended Posts

Guest Snusmumrikk
Skrevet
35 minutter siden, Malamuten skrev:

I fjor var første året jeg hadde vims så litt usikker, jeg mener hun var litt bedre i fjor for hun har tålt den runden vi syklet sist nå tidligere, mens "lang runden" vår ble hun sårbent av i fjor også. Men vi syklet langrunden nå en uke før denne turen og hun ble øm da også, men hadde ikke sår så jeg regna med at det var bra etter en uke pause også valgte jeg denne litt kortere runden på neste tur, men det kan jo hende at potene var litt slitt etter sist enda og at de tålte litt mindre pga det, eller at de få mnd med snø har gjort en forskjell (syklet denne runden i desember når det var bart enda å da tålte hun det). 

Prøvde å spørre på en trekkhundgruppe om det var noe sjanse for at det kunne bli noe særlig bedre, fikk ikke noe direkte svar på det da, bare tips om å bruke potesokker, så tolker det til at man kanskje ikke skal håpe på for mye, men litt bedre blir det sikkert etterhvert som de får noen km i bena. Vi kommer ihvertfall til å bruke potesokker en stund nå til jeg tenker at hun er blitt helt bra igjen også etter det sykle litt korte runder uten og alltid med potesokker på de lengste turene så får vi se hvordan det går.

Men i fjor begynte du vel med korte turer på grus og økte gradvis siden hun var ung? At hun har gått langt på skiturer, hjelper ikke på potene på grus :) Ifht herding på grus må du nesten begynne på nytt nå etter vinteren. Så bruk sokker for å trene kondis og styrke og la henne heller få noen småturer (etter at potene er helt bra) for å herde dem på grus. Hunder med gode poter kan herdes til en viss grad til å løpe på grus. Hunder som har dårlige poter vil aldri klare å herde potene i noen særlig grad. 

I går ble det 2 mil med slede i knallfint vær. Tungt sa gutta. I dag gikk vi nesten like langt på ski. Lett som en plett sa gutta :P For et fantastisk føre og vær! Jeg elsker april!

  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har Aska og jeg blitt heisa ned med tau fra helikopter, satt av på fjellet, og så heisa opp igjen! Litt av en opplevelse!! Jeg var litt nervøs da det ble min tur. Tenk om Aska skulle få panikk..

Vi har gått sesongens første blodsporprøve. 1. premie og 2. plass (av 19 startende)

Idag dro vi til Valnesfjorden på skitur. Hadde en helt fantastisk tur i - 20. Aska var i tillegg en eksemplarisk trekkhund idag. Hun er en stor schæfer, og når hun virkelig tar i så merkes det! Er så

Posted Images

Skrevet

Lang tur med mann og firbente på formiddagen. Deretter instruktøreksamen (men ikke med min hund), og etterpå to timer rallytrening med Lotta.
Perfekt søndag med andre ord :)

Skrevet
44 minutter siden, Malamuten skrev:

I fjor var første året jeg hadde vims så litt usikker, jeg mener hun var litt bedre i fjor for hun har tålt den runden vi syklet sist nå tidligere, mens "lang runden" vår ble hun sårbent av i fjor også. Men vi syklet langrunden nå en uke før denne turen og hun ble øm da også, men hadde ikke sår så jeg regna med at det var bra etter en uke pause også valgte jeg denne litt kortere runden på neste tur, men det kan jo hende at potene var litt slitt etter sist enda og at de tålte litt mindre pga det, eller at de få mnd med snø har gjort en forskjell (syklet denne runden i desember når det var bart enda å da tålte hun det). 

Prøvde å spørre på en trekkhundgruppe om det var noe sjanse for at det kunne bli noe særlig bedre, fikk ikke noe direkte svar på det da, bare tips om å bruke potesokker, så tolker det til at man kanskje ikke skal håpe på for mye, men litt bedre blir det sikkert etterhvert som de får noen km i bena. Vi kommer ihvertfall til å bruke potesokker en stund nå til jeg tenker at hun er blitt helt bra igjen også etter det sykle litt korte runder uten og alltid med potesokker på de lengste turene så får vi se hvordan det går.

Vær også obs på at der hunden har hatt sår, vil være et svakt punkt i lang tid, selv om det tilsynelatende har grodd. 

Skrevet
36 minutter siden, Pringlen skrev:

Vær også obs på at der hunden har hatt sår, vil være et svakt punkt i lang tid, selv om det tilsynelatende har grodd. 

Ja, det er det jeg misstenker har skjedd nå, at jeg ikke ventet lenge nok etter sisttur så nå blir det potesokker en stund uansett lengde for å være sikker på at det gror skikkelig.

  • Like 1
Skrevet

Overnattet hos venninnen min fra igår til idag med Nemi, så hun fikk en kort luftings i hagen på morgningen og på ettermiddagen gikk vi 1 1/2 time i skogen sammen. Nå ligger vi i sofaen sammen og nyter de siste timene med helg. :ahappy:

Skrevet

I går: ruslet ned til sentrum, og langs piren, før vi busset hjem. :) Synes hundene var flinke på sin første busstur! Men kanskje de var litt slitne og..? Turen tok 3 timer :lol:

IMG_20160403_183110.jpgIMG_20160403_183637.jpg

Vår:heart:

På kvelden tok vi en liten topptur, 4 km/1 time. :)

23 000 skritt senere var vi slitne på kvelden!

  • Like 3
Skrevet

1 times tur hver for hundene i dag :ahappy:

Blondie fikk trene litt passering og det gikk helt utmerket, helt til hun prøvde å spise en liten hvit ulldott. Sykt overrasket over det da hun aldri har problemer med småhunder ellers. Virket som det var mye lyd, og lite alvor, da verken eieren av hunden eller hunden selv reagerte særlig. 

Tidi fikk båndtrening. Det tror jeg tar på for knollen hennes å tenke på :P Hun fikk også hilse på en gris/villsvin sak, det var no stress sa Tidi :lol: I tillegg til en skikkelig svær bullmastiff som hun ikke reagerte i det hele tatt at var såpass stor. Tror aldri hun har hilst på en så stor hund før. Eieren var imponert over hvor uredd hun var. 

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

I dag har vi gjetet, Murphy fikk også prøve seg når de var inni "dingsen". Hun er i alt er litt skummelt alderen, så hun slapp face de løs. 

 

Så var Murphy og Talli med på en liten tur med 4 andre hunder, der Murphy endte på armen for hun luktet litt for mye løpetid enda for en litt ung hannhund (kjekt med lommekelpie iblant og håndterbar hund som endte med brannmannsløft :lol: )

Så 4,5 km sykkeltur. Nå virker hundene ganske så fornøyde. 

Skrevet

I dag har hundene vært med ute å gjort noe stallarbeid på morgenen, ca 30-40 minutter :) 

På kvelden ble det sykkeltur til en fin liten skog med populær tursti. Lenge siden vi har vært der. Mange lukter å fordype seg i der for hundene. Vi var nesten ute av skogen da det kom en stor løs hund løpende mot oss, men stanset noen meter unna. Eieren ropte fra huset sitt ved skogen men hunden hørte ikke etter. Eier kom og beklaget, hun hadde akkurat vært ute i skogen selv med de to hundene sine, og hadde nok akkurat tatt av båndet hjemme eller noe sånt, og den ene hunden hadde løpt avgårde. Fikk ikke helt med meg hva som hadde skjedd. Men imens vi stod der og pratet kom det en hund til av samme slag løpende - den hadde hun stengt inne men den hadde fått opp døra. Skulle være med den også vel! Men det var heldigvis snille hunder, så alt gikk veldig bra. Veldig fornøyd med hvor bra hundene mine taklet situasjonen, de var rolige og flinke. Stolt hundemamma da:) Turen tok 1 og 1/2 time.

 

  • Like 1
Skrevet

En halvtimes morgentur før jeg dro avgårde på møte, også ble det en liten formiddagstur på ca 45 min når jeg kom hjem igjen.  

På kvelden skulle vi på tur også hjelpe en venninne med litt lp øvelser.  Været ble ganske ufyselige så både turen og treningen ble veldig kort :P 

Skrevet

Halvannen times tur midt på dagen. I kveld var Harly med på rusletur med en bekjent av K og en 9 u gml valp. Etterpå ble det litt lp/rally trening i hallen  :ahappy:

Skrevet

Marvin og Bailey har hjulpet meg på matta først. Deretter trente vi litt lydighet og så var vi på tur med firehjulingen etterpå. Så var de ute og koste seg alene, før de kom inn og slasket seg sammen med meg :P yogamarvin.jpg
Marvin mediterer litt

 

yogamarvin2.jpg
Og strekker på froskelårene sammen med mamsen

Dany ruta.jpgDany øver på ruta

Marvin ruta.jpgSå ville Marvin også

hester.jpgNoen av hestene kom og lurte på hva vi drev medløping 4.jpgSå var det løpetid!

løping.jpg

Moro!

løping3.jpgUnna vei her kommer kelpisen!

Hurra!

løping2.jpg

Happy Bailey!

Guest Jonna
Skrevet

Får vel rapportere om gårsdagen før jeg begynner på dagen i dag da :lol:  Tror noen er glad jeg skal jobbe igjen til helgen. :teehe:

Dagen i går startet med 6 km sykkeltur, så LP/spor trening. På kvelden ble det spor igjen på Murphy så 45 minutter tur i skogen.

Skrevet

Agilitytrening i formiddag, ser ut som begge to har begynt å lande litt etter løpetid, de har vært ganske festlig begge to i det siste.... :aww: :P

Oppvarming i skogen med 2springerdyr og nedgåing etter trening med 1 bc og 3 tollere. Kveldslufting tar K siden jeg skal på jobb. 

Skrevet

I dag har feiret at det er bart (men skrekkelig vått) med å fjolle en time. halvannen i en del av skoen vi ikke har sett siden i fjor. Vi fant deler av et rådyrskjellet og en død mus. Viktig å rulle seg i begge deler. Det blir en dusj på den lille i kveld. 

Skrevet

I går var vi ute 20 min morgen ettermiddag og kveld også en tur i hallen å trente :) 

I dag har vi vært ute på et par lufteturer og en halvannen time nå i kveld.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • De springende og cokerne jeg har vært borti har samtlige vært veldig god med nesen. Litt for opptatt av å bruke nesen til og med, til frustrasjon for eiere som vil drive med lp. Men hvorfor ikke bare bruke en av de dere har? De burde jo duge i massevis? Viss ikke så har man jo alltids working utgaven av både cocker og springer som ett alternativ.  
    • Nei. 😆 jeg takler ikke hund som lukter "parfyme" fra sjampo etter vask. Sykt kvalm å "feil"/kunstig lukt.
    • En selskapshund, "fuglehund" og en vokterhund.. 3 veldig forskjellige hunder i både størrelse,  type og bruksområde.  Hva lurer du på mer spesifikt? Det er ganske omfattende å skulle beskrive 3 hele hunderaser på generelt grunnlag.
    • Jeg tenker nok at dette handler mer om hvordan du samhandler med hunden enn om.at du er hovedmennesket.  Du synes synd på hunden og vier sikkert mer oppmerksomhet til disse uønskede dillene og når det hjelper å mase så maser man mer.  Sørg for at hunden får det den trenger, helst før den maser selv. Når man vet at hundens behov er dekket så kan man helt fint ignorere eller bare be den kutte ut å gå å legge seg.  På siden av det hele, hvorfor er du alene ansvarlig for at alle de andre i huset ikke skal forstyrres av denne hunden? Er den bare din? Og hvorfor ikke bare legge den på stua eller så skjermet som det går an å få det fra soverom?    Kommer du hjem fra jobb å ingen har vært på skikkelig tur med han så er det antagelig greit å bare gå ut først som sist, det har iallefall jeg alltid gjort. Gå en passelig tur, deretter inn å slappe av med god samvittighet. Å få de andre til å hjelpe til mer er nok en positiv ting for deg og skulle bare mangle, men det alene vil ikke nødvendigvis fikse masingen,  det handler nok mer om deg.
    • Jeg er ute etter en hund som skal brukes til soppsøk, evt. blodspor.    Men hvilken hund skal man velge? Jeg har vurdert både springer og cocker spaniel, men syns kanskje at det er mange «pyntehunder» og ikke så mange med fokus på nesa. Ikke at det er noe galt i det altså! Man har selvfølgelig ulik bruk for hunden sin🙌  Jeg vurderer derfor andre hunderaser men vil gjerne høre andres erfaringer/ meninger om både spaniel og andre hunderaser.  Selv driver jeg med jakt, og har en Vorsteh og en tysk Jaktterrier. Jeg har erfaring med nosework, blodspor og litt ettersøk. Begge hundene mine krever mye aktivisering og stimuli. Derfor er jeg ikke redd for en hund som krever mye. Gjerne mellomstor eller liten i størrelsen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...