Gå til innhold
Hundesonen.no

Thailand/Asia -> where to go?


Khela
 Share

Recommended Posts

Jeg har bestemt meg for at når jeg får tid og penger så vil jeg på tur, en tur hvor jeg kan oppleve/se litt og være i en helt annen kultur. Derfor har jeg tenkt på Asia.

Jeg vil gjerne slippe unna den verste turismen (typ nesten kunne gå naken alene på ei hvit strand-drøm :P ), jeg vil ha mulighet til å være på stranda, men også oppleve og se litt, gå på markeder, kunne gå ut og spise, gå turer. Klart vann og jungelfølelse er stortstort pluss. Vil slippe å bo inni en by/stor landsby.

Har forelsket meg helt i sånne bungalows ved stranden, så om det er mulig er det et stort pluss, men ikke obligatorisk for reisen, hovedsaken er å slippe unna den verste turismen for å få en så ekte som mulig opplevelse av kultur, natur og frihet.

Vil heller ikke blakke meg helt, så bør være mulig å kunne få til en toukerstur uten at jeg må spare i 5 år liksom :D 

 

Jeg er skikkelig lite vant med å bestille turer og sykt dårlig på å finne frem destinasjoner og sånn, så jeg trenger hjelp! Lite reisevant utenlands for å si det sånn, og forrige utenlandstur (minus harrytur) var i 2011.

 

Edit: Har sett på bilder fra f.eks. Krabi og sånn, og det ser helt nydelig ut, men er det veldig turistifisert f.eks? I know naaaathing.

 

Finnes mitt drømmested i Thailand eller noe annet sted i Asia? Hjelp! :D

Endret av Khela
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Først og fremst er det Asia jeg er interessert i, så Madeira, Karibien sv er lengre ned på lista enn så lenge, men det er veldig fint :) Bali har jeg også sett på, men han jeg evt reiser med skal dit en mnd i januar så vet ikke hvor aktuelt det er da :P

Trodde Sri Lanka var litt ukoselig de siste årene? Dunno.

Jeg skjønner jo at jeg ikke kan unngå turister helt, men jeg vil gjerne kunne oppleve lokal kultur og slippe den verste turismen. Orker ikke typ en strand fylt med solsenger og masse andre folk, noe er selvfølgelig å forvente og regne med og heller ikke noe problem :) 

Hadde håpet å kunne finne en relativt billig plass siden jeg er student og det dermed kan ta tid å få spart opp en del, derfor tenkte jeg på Thailand, det må jo være mulig å komme seg litt utenfor turistkjerner uten at det er stygt og fælt liksom? :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er ikke nødvendigvis så stygt og fælt, det er bare at de fleste fine områdene i Thailand er i en eller annen grad turistifisert. Å reise rundt i de nordlige områdene er veldig fint, men ikke så mye strender der da. Jeg er mest kjent med charter-områdene, så kan ikke hjelpe deg så mye der. Men kan anbefale forumet til  TripAdvisor, det er mange gode tips der.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis folk har tips til konkrete destinasjoner  i landene så rop ut :D jeg er som sagt håpløs på sånt.

Jeg var i

  • Hoi An
  • Hanoi
  • Sa Pa
  • Ha Long bay
  • Hue
  • Ho Chi Mihn city (aka Saigon)
  • Cu Chi

En ting å si om landet og det er kultursjokk, masse opplevelser og skal tilbake en gang. elsker det landet.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal følge denne for det høres interessant ut. Selv vil jeg ikke reise til Thailand siden det er åpen barneprostitusjon der, noen som vet hvordan det er i Vietnam og de andre områdene der? Håper det er greit jeg spør i tråden din :) 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er det en del år siden vi var i Thailand men, vi var 4 dager på en idyllisk liten øy som heter Koh Samet. På den delen av øya vi var var det kun flotte strender,  et par spisesteder og 2 hoteller. Ingen bilen /veier og svært få turister. Stedet kan selvsagt ha endret seg siden den gang.

Vi ble fortalt at siden det ikke var noen store turistattraksjoner der så reiste kun noen turister dit på dagstur. 

www.orkide.no/thailand/koh-samet

 

Endret av mokken
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...