Gå til innhold
Hundesonen.no

Navn på L med filmtema


Guest *Kat84*
 Share

Recommended Posts

Guest *Kat84*

Jeg har for lengst blitt komfortabel med navnet i stamtavla på valpen som kommer om noen dager, men ikke mannen. 
Han sier at han nekter å gå rundt i skauen og rope Leader, så hvis han ikke får et bedre navn så kan vi like godt kalle ham Lille Jævel, Beistet, eller Villdyret :no:

Jeg vil beholde bokstaven. Og det kan gjerne være et filmtema. 
Papillonen vår heter Aragon, oppkalt etter Viggo Mortensens karakter i Ringenes Herre. 
Så da vil jeg ha et navn på Beauceron som passer med det. 
Mopsen vår ble forøvrig kalt opp etter Tony Soprano i serien Sopranos pga at jenta vår jublet fordi vi skulle få "sur hund" :P 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*

Har faktisk tenkt på Legolas, og kalle ham Lego til vanlig som forkortelse :D 
Foreslo det til mannen nå, og han trakk litt på smilebåndet av det, så det er et meget godt alternativ ser det ut for :) 

Er ikke Leander litt mye menneske-navn? 
Synes menneskenavn passer best på mopser og andre klovnete raser :) Men må tenke litt på den :) 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*

Nei, klarte visst ikke å bli helt komfortabel med det navnet. Føltes bare mer og mer feil egentlig. 
Så da har jeg bestemt at han til daglig skal kalles Sjef! Og nå er det bestemt en gang for alle ;) 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*

Eller Lord(of the rings)

Ja! Nå ble jeg usikker igjen :P Det skal jeg tenke godt over. Luke var menneskenavn, så mannfolket likte ikke det. Lawrence for tungvindt pga det var så langt, osv. 
Blir aldri fornøyd dette 2 beinte hanndyret mitt ;) 

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Life's a beach, og når det er kaldt og surt og blåser, så har vi den for oss selv, så det var ikke så ille, men det var ikke så vel heller, for Ede har ikke store radiusen (0-2m) eller masse interesse for å utforske omgivelsene selvstendig, så aktivitet begrenser seg mest til mutterns fremdriftstempo og kastearm. Det som er dårlig med det er det samme som er bra med det. Borrelås klengete er dog veldig å foretrekke over selvstendig på vift i sin egen verden. Bonus for egen helse å måtte løpe litt og være mer aktiv for å gi Ede mer av aktiviteten han trenger.  Virkelig ikke så mye å melde fra en stadig mer rutinepreget hverdag sammen. This is it nå, liksom.  Ede har begynt gå på turbusser helt selvstendig, flink opp trappen og går rett til plassen sin på midten. Trenger finne en smart måte å trene på å rygge i vinkel, for å komme inn mellom seter. Mestrer vi ikke det, så må vi stå over en buss om det er barnevogner og bagasje på den plassen der.  Å gå ned trappene på tur ut av bussen ligger lenger frem i tid. Han har gått ned bare sju trappetrinn i sitt liv så langt, og de var av normal bratthet. De tre veldig bratte trinnene på turbussen vil han fortsatt bæres ned. Nærmer seg antakelig 150 kg valpevekt nå, slik det føles i armene mine. Trenger derfor begynne lære gå de tre bratte trappetrinnene ned på egenhånd også, ellers vil han finne veien ned der på den harde måten, fordi jeg er evig optimist og vil at some point overvurdere min egen evne til å bære ham ned der. Seriøst, han begynner bli tung å bære i armene. Fordi jeg er idiot har vi KUN løftet med hodet til høyre side, hele livet, og dermed mesteparten av vekten hans på den svakeste armen min. Å snu for å bære motsatt vei er et alvorlig avvik i prosedyre som må rapporteres og meldes og klages på og ankes i flere runder før vi etter en lang godkjenningsprosess kan vurdere prøve på den måten.  Å bli bært på såkalt påssarygg (trønder, sjø) har vi begynt få litt dreisen på. Ede synes det var skummelt i starten, men har begynt like å leke ryggsekk nå. Aberet er at jeg har utnyttet jukkeangrep bakfra for å shape det inn. Usikker på om han tør gjøre det der foran et publikum på bussen. Han er jo i den alderen. Å vise affeksjon for foreldre er veldig pinlig. Mulig han heller vil reise med buss til evig tid enn å ta den flausen der for å komme seg ned trappen.  Vi får se. Det finnes antakelig en viss mengde NomNoms som i bunnen av den trappen der vil vekke den nødvendige motivasjonen til å klare komme seg ned de trappetrinnene selvstendig i en fei. 
    • Dette handler mer om uenighet. Jeg håper du sier nei til dette. Om du hadde visst at hunden skulle brukes til å produsere blandingskull hadde du ikke skrevet under. 
    • Uff, det er vanskelig med oppdrettere man ikke er enig med, dessverre. Du sier det står i kontrakten at avl skal følge NKKs retningslinjer, men hva står i kontrakten om brudd? Det hjelper jo ingenting med en kontrakt dersom ikke betingelsene ved brudd er beskrevet. Juridisk sett står oppdretter som eier, og om hun ikke vil la deg kjøpe ut hunden til full pris så er det dessverre opp til deg å heve kjøpet på grunnlag av kontraktsbrudd. Dette er veldig vanskelig når det er snakk om et levende dyr og ikke en faktisk vare. Du kan jo også eventuelt kontakte NKK for råd.
×
×
  • Opprett ny...